Pavel Sibyla pre HNTV - Fico cíti tlak, musí postupovať inak. Sibyla prehovoril aj o tom, či progresívci zoberú hlasy Smeru - 22.9.2018

Pavel Sibyla pre HNTV - Fico cíti tlak, musí postupovať inak. Sibyla prehovoril aj o tom, či progresívci zoberú hlasy Smeru - 22.9.2018
0

@palo_sibyla

pokial niekto 6r likvidoval a valorizacne ekonomicky zlikvidoval starcov a invalidov, pokial niekto ich ide dorazit ustavnym zakonom kt. na ich ukor vytvorí 100mld sekeru, zamedzí valorizacii na dalsich 50 rokov a naopak diskriminacne prida roky na dôchodku dnešnej generacii husakovych detí… tak tomu skutočne nemoze byt velmi ťažké zobrať takéhoto voliča:)) otázka je tá ze u nas to 20 rokov nik nechce urobit, lebo asi je taka polit. dohoda. a po dnesnom clanku na azete to vyzera ze aj novinári v tom maju prsty, lebo vo vsetkych znamych mediách poukazuju na zbytocne volebne statistiky, co moze iba síriť iba hnev na dôchodcov medzi prav. voličmi, ale nik zatial nepoukazal na fakty, kto realne ako s dôchodcami ekonomicky narába ani to ze i tak ziadnu moznost volby nemajú, lebo nik im nic vo volebnom programe neponuka. iba podvody a zhorsenie ich fin situacie v podobe napr. vianocnej fixnej davky namiesto realnej valorizacie. a zopakujem to aj sto krát, dôchodca by bol hlupák a siel by proti sebe ak by volil zder, ak to aj tak robí tak v kazdom prípade o jeho vlade nerozhodol. som si isty ze ani ten zamknuty clanok nepriniesol statistiky kolko % dôchodcov volilo vladne a kolko opoz. strany ak by sme dosli na konkretne rozdielove cisla, isto by to nebolo viac ako 100tis voličov. celkovo ide k volbam kolko dôchodcov? cca 700tis? takze to bude max. 400tis vs. 300tis ale minulé statistiky vravia ze ten rozdiel je este omnoho menší, cca 50tis hlasov. ale vravim nic nie je lahsie ako tym ludom za 1. pomoct a za 2. zobrat zderu ich hlasy.

Odpovede a celkovo komunikacia relativne ok, jedine co by som v rozhovore vytkol je caste pouzivani slova “strasne” namiesto velmi. Ono to v tom kontexte odpovedi velmi zle vyznie.

jediné pozitívum čo tam je, že dokáže komunikovať s médiami. inak ma udivuje, že si uz začal vraj veriť na robenie politiky. z politickej a odbornej stranky to bol naozaj prepadák. nevedieť sa vyjdarit k zákonu kt. sa uz rieši min. rok, je to 100mld sekera v soc. systeme a teraz je pred druhym čítaním?? to je pre celé PS hanba. takisto je tam nepochopenie toho čo je solidarita a lavicovosť. absolutne nesuhlasím, že neadresne hádzať velkej mase ludí niečo zadarmo je solidaritou, podla mna je to opak solidarity. pretoze tí kt. na to maju to dostanu tiez a tí kt. su na to realne odkázaní sa teda k tym ostatnym nijak nepriblížia. chceme teda ludí klamat tak ako to robí zder? ja verím, že PS chce robiť skutočnu socialnu politiku, takže ludia by mali vedieť čo ňou skutočne je a čo nie a tiez sa vediet jasne vyjadriť k podstatným témam. bud su tie pojmy nevyjasnené alebo ich máte vy v užšom kruhu vyjasnené mylne. pre mna nie je solidarne dat milionu ludi daco zadarmo a myslieť, že ved sa tam najde aj 10% kt. to skutočne potrebuju a ostatnych 90% nas bude voliť ze sme im dačo dali aj ked to velmi nepotrebovali. pre mna je solidarita najst tych 10% kt. si niečo ozaj nemozu dovoliť a nemozu si pomôcť sami a ani tym by som nedal nalepku na čelo a neurčil 10 vecí zadarmo aby si pre ne prišli s lístočkom a všetkym ukazali ze oni su ten “odpad”. pomôcť im tak aby na ten zakladny život realne financie mali, bez nalepky na čele, a aby si tych 10 veci kt. by im dal zder akoze zadarmo realne mohli dovoliť. navyse u kazdeho jednotlivca je tych 10 vecí inych.

a ked uz by to aj musela byt takato zvratená fin.pomoc o listočkoch čo ma kto zadarmo(s nalepkou na čele), tak napr. pre dôchodcu by zdarma strava bola isto dolezitejsia ako cestovanie. a zder to urobil opačne aj v tom je vidno jeho špinavosť, neučme sa od neho :slight_smile: