Pochod za vedu v Bratislave, 22.4.2017

Pochod za vedu v Bratislave, 22.4.2017
0

Pochod za Vedu má demonštrovať našu vášeň a nadšenie pre vedu a je výzvou pre všetkých na podporu vedeckej komunity a ochranu jej princípov.

Nedávne zmeny v politike, ktoré sa dejú vo svete, ale i u nás, majú za následok zvýšené obavy medzi vedcami. Dezinterpretácia a vykresľovanie vedy ako politického či straníckeho názoru, ktoré dalo zákonodarcom možnosť odmietať fakty, je zásadný a naliehavý problém. Je na čase, aby ľudia, ktorí podporujú vedecký výskum a na dôkazoch založené zákony, zaujali verejný postoj a boli vypočutí.

Link na event: https://www.facebook.com/events/1651762211784075/
Link na web: https://marchforscience.eu/slovensko/

Na pochod za vedu dôjde tak max 50 ľudí. Ak by bol pochod proti migrantom alebo LGBTI, tak by prišlo pár tisíc ľudí. To je Sk.

To predpovedat neviem, kazdopadne niekde zacat treba.

Síce neprídem, ale držím palce, nech príde viac ako 50 ľudí. :wink:

Ja nie som organizator, ale paci sa mi taka iniciativa, skoda ze nebola skor

ja by som skôr povedal, že je škoda, že je to tak neskutočne odfláknuté a amatérsky pôsobiace, že ma prešla chuť sa toho zúčastniť

S tym suhlasim, ale toto nie je zalezitost jedneho “pochodu”, ktory ma sancu realne nieco zmenit. Na druhej strane keby to je prilis profesionalne spravene, tak by si niekto mozno myslel, ze su za tym mocenske zaujmy… vsetkym nevyhovies.

mne by stačilo, keby to bolo bez hlúpych gramatických chýb a keby organizátor bol ak nie relevantná osoba, pôsobiaca v oblasti vedy, tak aspoň nie utajená persóna

Mňa by potešilo , keby v tom čase nebola kolízia s národným výstupom na Devín.

Dobrý deň, za Pochodom nie je utajená perzóna. Celý organizačný tím je uvedený na stránke. Nie sme profesionáli a celú akciu organizujeme popri zamestnaní vo svojom voľnom čase. Náklady vo výške cca 300 € sme vyzbierali z vlastných prostriedkov a od dvoch sponzorov. Príspevky a vyúčtovanie nákladov zverejníme tiež na stránke. Mohli sme tiež sedieť doma a nerobiť nič, alebo trolovať pred pc. Väčší zmysel však vidíme v poukázaní na perspektívne myšlienky a projekty, ktoré majú reálny prínos pre nás všetkých.

Znie to krasne. Veda! Ibaze to je cele zpolitizovane. Je to “vedecky” zabalena Protitrumpovka.

Dobrý deň, som spoluorganizátorka tejto akcie a ďakujem za vaše podnetné pripomienky - v prípade opakovania podobnej akcie niekedy v budúcnosti ich budeme mať určite na pamäti, aby sme sa vyvarovali podobných nedostatkov ako tento rok. Nie sme profesionáli v organizovaní kampaní, len pár aktívnych ľudí, ktorých nadchol tento nápad. V budúcnosti určite radi uvítame akúkoľvek pomoc či radu od ľudí zdatných v organizácii verejných podujatí. Rada by som uviedla na pravú mieru niektoré informácie. V prvom rade by som rada podčiarkla, že už pri zrode myšlienky pridať Slovensko medzi satelitné pochody, sme sa všetci organizátori zhodli na tom, že táto akcia bude striktne apolitická. Pochody v iných krajinách budú zrejme rôzne zamerane - pre ten náš sme si dali za cieľ predovšetkým pozitívny prístup k tejto téme. Veda je krásna a fascinujúca - a to je hodné verejnej podpory. Veríme, že celá akcia sa ponesie v tomto pozitívnom duchu a napriek nepriazni počasia dopadne dobre. A samozrejme srdečne pozývame všetkých, ktorým je táto myšlienka sympatická.

ospravedlňujem sa, ale - boli tam všetky tieto informácie už 1. apríla, kedy som písal pôvodný príspevok?

Dobrý deň,

v texte pozvanky su nase mena od začiatku, zalozka organizačný team pribudla na stranke neskor, priebezne sme ju upravovali. Ci tam zalozka s menami bola viditelna 1.4 neviem s istotou potvrdit ani vyvratit, stranku nam spravuje dobrovolnik.