Podpora imigrantov-zmiešaných manželstiev

Podpora imigrantov-zmiešaných manželstiev
0

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3146070/Mixed-race-relationships-making-taller-smarter-Children-born-genetically-diverse-parents-intelligent-ancestors.html

V podstate ak príjmeme imigrantov medzi nás tak potomkovia zmiešaných manželstiev budú benefitovať (vďaka štúdii ) , je možnosť že by PS podporilo väčšiu mieru imigrácie ako je možné ? Okrem toho naša spoločnosť by bola viac tolerantná a obohatená . Zoberte si taký Londýn,Paríž,Manchester,Berlín pochybujem že by bez imigrantov mali dostatočnú ekonomickú páku na rozbehnutie systému. Bolo by aj na dôchodky . Aký by bol podľa vás optimálny model na prijímanie imigrantov? Na dedinách je množstvo opustených stavieb takže tie by štát mohol využiť ? Taktiež automobilky budú potrebovať pracovníkov ?

Myslím si, že pokiaľ nie je možné vylúčiť bezpečnostné riziká spojené s migráciou, nie je vhodné migrantov prijímať. Ako ukazujú teroristické útoky v Európe, výhody migrácie nepredčia jej bezpečnostné riziká. Otázne je, ako môžu migranti prispieť k rozvoju krajín, keď sú v podstate neintegrovateľní do našej kultúry. Nepovažujem za reálne, aby migranti pracovali v autmobilkách, podľa skúseností z iných krajín sa manuálnej práci pomerne výrazne vyhýbajú. Optimálny model je podľa môjho názoru neprijímať migrantov vôbec. V žiadnom prípade nemôžeme povýšiť toleranciu a našu vlastnú bezpečnosť nad pomoc iným. Myslím, že veľká väčšina obyvateľstva je proti prijímaniu migrantov a pre mňa je ich odmietnutie nevyhnutnou podmienkou na to, aby som PS volil.

Migrácia bezpečnostné riziká nemá , ročne umrie viac ľudí na zrážku v aute ako na teroristické útoky.
Migranti sa ľahko prispôsobia sú aj pracovitejší než domáci kedže si chcú zaslúžiť svoje miesto.
Prečo nechceš prijímať žiadnych imigrantov ? Stačí keď si zvykneme na možné vedľajšie efekty aby sme mohli benefitovať z ich príchodu. Aj európska solidarita je potrebná .

Som dosť prekvapený z tvojich komentov v tejto téme, myslel som si, že si viac inklinuješ k Sulíkovi. :slight_smile: Ja som za to, aby sme prijali nejakých utečencov, ale nepáčia sa mi kvôty. Som nejaký nerozhodný čo sa týka tejto témy. Nepáči sa mi postoj, že žiadnych migrantov neprijimať, lebo to povedie len k izolácii, čo by pre nás malo veľmi nepriaznivé účinky, zas na druhej strane nechcem u nás veľa Moslimov, ak nejakých tak liberálnych. Preto sa snažím oponovať obom táborom, aby som zistil, ktorý mi to vyvráti viac argumentačne.

Viacero atentátnikov pochádzalo z moslimských krajín alebo boli potomkami migrantov a niektorí tiež prekročili hranice EÚ spolu s migračnou vlnou. Je to pravda, že obetí je menej ako tých, ktorí zomrú pri nehodách, ale aj tak ide o zbytočné úmrtia, ktorých počet neustále narastá. Ak je vedľajším efektom teroristický útok, na to sa zvyká ťažko a nechcem si na to zvykať. Svojimi zvyklosťami a kultúrou nezapadajú. Proste…nie sú zvyknutí urobiť ani len takú banálnu vec ako pustiť staršiu pani si sadnúť v električke…a chlapec z moslimskej krajiny študujúci tu povie, že to je proti jeho presvedčeniu a náboženstvu pustiť ženu sadnúť. Nezamestnanosť medzi migrantmi a ľudí s migračným pozadím je výrazne vyššia ako u majoritného obyvateľstva. Proti prijímaniu migrantov som najmä z bezpečnostného hľadiska.

Koľko poznáš Moslimov?

Osobne 11, nie že by som s nimi často komunikoval, ale o niektorých veciach sme sa spolu bavili…aj o migrácii. Na škole, ktorú navštevujem ich študujú stovky, sú medzi nimi super ľudia, s ktorými sa dá bez problémov o čomkoľvek rozprávať, ale niektorí z nich sú takí dosť zadubenci, ktorí si napr. myslia, že ak platia za štúdium, tak môžu všetko. Ako všade, aj tu sú ľudia rôzni.

Ja som čítal štatistiku od nejakej EU agentúry (takže to je vierohodnejšie ako zem a vek) že väčšina imigrantov sú veľmi dobre vzdelaný a hlavne preto že robia práce ktoré europania nechcú alebo nevedia robiť , mám na mysli hlavne remeselné veci ale veľa ich je aj vysokoškolsky vzdelaných kedže najlepšie mozgy idú sem (síce je smutné že tam im ostanú len ľudia bez vzdelania ) .
Ich kultúra je na vyššej úrovni než naša , veľa sloveniek sa preto vydalo do moslimských krajín alebo za černochov lebo sú prosté kultúrnejší , vážia si svoje ženy (aj napriek propagande) a sú lepší milovníci .
Na koniec netreba zabúdať na prínos vyššej pôrodnosti , keď sem prídu rodiny z detmi (ktoré logicky ani nemôžu chcieť teroristický útok,veď mám predsa rodinu nie ?) tak zvýšia populačnú krivku našej chabej európy hore .
Aj v očiach Bruselu a európskych špičiek musíme vypadať lepšie , tým sa priblížime ku jadru a budeme z toho benefitovať . Nech si nemyslia že my slováci nemôžme prijať imigrantov a sme hlúpy .

Presne na toto som narážal, všade sú rôzni ľudia. Napríklad vedel si, že aj Slováci spáchali teroristické útoky? Posledné desaťročia boli 3, síce jedna bola Češka. Ak by som to prepočítal na počet obyvateľov vzhľadom na časové obdobie, tak nie sme takí teroristi ako Moslimovia, ale ani my nie sme čistí. Ale zas odmietanie utečencov ako celok je zas tiež nerozumné, keďže nás to dostane do izolácie. Toto je jediná téma, v ktorej som nerozhodný, pretože nechcem ani povinné kvôty, ale zas nechcem ani izoláciu a myslím si, že by sme mali nejakým pomôcť.

Teraz neviem či troluješ alebo to myslíš vážne. :slight_smile:

Poprosím doložiť štatistiku. Štatistík bude na túto tému samozrejme veľa a je to nástroj na manipuláciu. Štatistikou sa dá ľahko ohýbať. Ak sa človek pozrie na zábery a fotografie, vidí mladých mužov. Tí sú často bez vzdelania, nezamestnateľní, neovládajúci jazyk a istá časť (nebudem hádzať %) sú negramotní. Ak si napríklad pozrieme % Turkov, ktorí v referende zlikvidovali tureckú demokraciu, tak z toho vyplýva, že sa s našou liberálnou demokraciou nekamarátia. A to je ešte treba dodať, že Turecko je výrazne pokrokovejšia krajina ako ázijské a africké krajiny, odkiaľ migranti pochádzajú. https://postimg.org/image/qz79lm1xh/

Pár zaujímavých grafov k problematike nájdete aj tu http://www.pewforum.org/2013/04/30/the-worlds-muslims-religion-politics-society-beliefs-about-sharia/ Samozrejme ich treba brať s rezervou, ale niečo naznačia.
ICM Poll: 20% of British Muslims sympathize with 7/7 bombers
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1510866/Poll-reveals-40pc-of-Muslims-want-sharia-law-in-UK.html

Policy Exchange (2016): 48% if British Muslims would not report a person "linked to terror."

ICM (2016): 2 in 3 Muslims in Britain would not report terror plot to police.
http://www.thetimes.co.uk/tto/news/uk/article4730825.ece

41% of Indonesians support Osama bin Laden in 2007
56% of Jordanians support Osama bin Laden in 2003
http://www.forbes.com/2010/02/15/iran-terrorism-al-qaida-islam-opinions-columnists-ilan-berman.html

Ak si si nevšimol, on tak trošku troluje. :slight_smile: Milan isto nie je promigrantský, samého ma zarazilo, že vôbec túto tému otváral.

Nedávno pred pár dňami mal podobný kontroverzný výrok Schäuble http://www.independent.co.uk/News/world/europe/closing-eu-borders-immigration-will-lead-to-incest-german-finance-minister-warns-a7077696.html

Neviem to inak nazvať, ako prilievanie benzínu do ohňa v dnešnej dobe.

Nemali by sme sa slepo brániť imigrácii len preto, že prináša aj riziká. Pokiaľ riziká poznáme, mali by sme byť schopní ich prípadné dôsledky zmierňovať. A dúfam, že nikto nepochybuje, že imigrácia, najmä tá kontrolovaná/riadená prináša množstvo benefitov. Jedným z nich je aj genetická divergencia.
Potom tu máme problematiku utečencov. Mám ny mysli skutočných utečencov, ktorí utekajú pred príkoriami, ktoré sa dejú v ich krajinách. Myslím, že Slovensko, odkiaľ v minulosti ušli státisíce občanov, je morálne povinné vrátiť túto službu svetu späť. A súčasne to môžme urobiť nielen z dôvodu solidarity, ale aj zo zištných dôvodov. Prijmime tu matky s deťmi, vzdelajme ich, pomôžme im oslobodiť ich krajinu a vrátiť sa späť a robiť tam našich obchodných či iných reprezentantov.

To som navrhoval už aj ja, príjmime len ženy a deti, ale zas len dočasne.

Budem písať pragmaticky, pre niekoho možno až cynicky. Z hľadiska starnutia populácie a kompenzácie výpadku produktívnych pracovných síl momentálne nemáme problém. Rovno za východnou hranicou máme státisíce hotových ľudí v produktívnom veku, ktorí by nadšene prišli k nám a pracovali tu, keby dostali pracovné víza. Teda máme si z čoho vyberať, z civilizačne a jazykovo blízkych ľudí, do ktorých treba minimálne investovať. A ešte budú radi, že dostanú takú šancu.

Na druhej strane, máme tu aktuálny problém, ktorým je utečenecká kríza. Ten treba zvládnuť primárne, a pracovať aj na tom, aby sme tých ľudí mohli čo najskôr vrátiť do ich vlasti. A to ako ľudí s pozitívnym vzťahom k Slovensku a EÚ. Časť z nich nám tu chtiac-nechtiac aj tak zostane (nové rodinné väzby a pod.), takže treba preventívne pracovať aj na ich začleňovaní do slovenskej spoločnosti. Ale ide o omrvinky.

Takže, keď sa to sčíta dokopy, nemyslím si, že potrebujeme naširoko otvárať migračné vráta. Skôr nastaviť dobre mechanizmy, aby sme (1) vybrali tých najlepších Ukrajincov a Ukrajinky (+ zvyšní dolnozemskí Slováci), ktorí naboostujú našu ekonomiku a dali im také podmienky, aby sa tu cítili dobre, a (2) dobre a solidárne so zvyškom EÚ zvládli momentálnu utečeneckú krízu, teda predovšetkým maximálne sa vyhli bezpečnostným rizikám, rýchlo otočili domov nežiadúcich ekonomických migrantov, neskôr aj vrátili čo najskôr čo najviac utečencov do ich vlasti, keď to tam bude bezpečné a dobre zintegrovali tých pár, čo nám tu ostanú.

Môžem súhlasiť, ale pokiaľ chceme budovať napr. znalostnú ekonomiku, mali by sme mať program, ktorým sem dostaneme mozgy podobne, ako to robia iné vyspelé krajiny.

@m_malis môžem len súhlasiť, aj o tom píšem:

Nemyslím si, že potrebujeme dvere otvárať široko, skôr presne zadefinovať to, koho sem pustíme a dať im na to možnosti. Pracovné víza môžu dostať už dnes, treba sa zamyslieť, či ich udeľujeme cieľavedome a či robíme aj nábor mozgov. Ukrajina mi na to príde ako ideálna cieľová krajina.

Jáj! Ja som však mal na mysli aj to, že by sme sem predsa len mohli pustiť aj múdre hlavy z veľmi vzdialených enkláv, ale to sa vlastne už pomaličky deje - ITčkári, lekári a pod. Je dobré však ľudí na to upozorniť resp. neustále upozorňovať a zdôrazňovať, že je to v našom záujme a prečo.
Ja si niekedy ani nepripadám ako Slovák, pretože pre mňa je naozaj nepochopiteľná tá homofóbia, ktorej mnohí Slováci podliehajú.

Not sure if trollujes alebo trollujes, ale asi trollujes. :smiley: :smiley: