Podpora imigrantov-zmiešaných manželstiev

Podpora imigrantov-zmiešaných manželstiev
0

Ono sa len staci ist pozriet na lekarsku fakutlu do KE alebo Martina a tam je uz tolko “migranotv” z islamskych krajiny, ze hovorit o tom, ze Slovensko je islamofobne je uplne mimo.

Ono je trochu vtipné to, že pod témou migranti sa spomína, že nám budú chýbať produktívne pracovné sily a pod témou UBI zas, že ľudia nebudú mať prácu, lebo im ju zoberie automatizácia a robotizácia. Nie je to trošku nahlavu?

Dobrý postreh. Keďže sa nám vraj neoliberalizmus neskončil, neoliberalizmus trvá…

tak ja by som si dovolil nazvať to “neoliberalistické perpetum mobile”.

V podstate sa nám v ňom striedajú dve fázy:

1. Dopyt rastie a treba dodať do výroby viac pracovných síl, lebo inak bude potrebné neúnosne dvihnúť mzdy. Dodáme.
  2. Technológia postúpila, takže ľudí nám už netreba, treba sa ich zbaviť, lebo inak budeme robiť s tými istými nákladmi ako doteraz. Zbavíme sa.

Dnes sme evidentne vo fáze 1, ale všetci sa už tešíme na fázu 2.

Rád by som tu niekde videl tlak na ekologické obmedzenie produkcie a spotreby, vyrábanie menej, kvalitnejšie a drahšie, viac voľného času, kvality života a konzumáciu služieb. Ale to by som asi chcel točiť to perpetum mobile opačným smerom.

Ako na hlavu je aj to že chceme znižovať počet ľudí na svete lebo to zem zaťažuje a v takom množstve akom sme teraz je nás už priveľa . Ale zároveň chceme podporovať imigráciu a tým pádom vyššiu pôrodnosť ?

Vo vyspelých krajinách sa populácia ustálila, dokonca sa znižuje. Čo sa týka rozvojového sveta, tam populáciu bude obmedzovať hladomor, vojny, choroby, čo vytvorí ešte väčší tlak na migráciu do vyspelých krajín. Bude treba našim západným kamarátom vysvetliť, že prevážanie ľudí od pobrežia Afriky do Európy je nezmysel. Dúfam, že to počas najbližších rokov pochopia sami. Jediné, čo pre rozvojové krajiny môžeme urobiť, aby to malo nejaký efekt, je to, že ich naučíme, aby sa o seba starali sami. Nechápem, prečo tých ľudí nemôžu odviezť späť odkiaľ prišli. Ak by sme im nerobili taxi a zistili by, že dostať azyl v Európe je extrémne náročné, tak by prestali chodiť.

A samozrejme politická vôla v silné rozhodnutia. Budeme potrebovať lídra ktorý nebude slabý ako trump,merkelova atď. Ktorý povie nie štváčom konfliktov ako erdoganovy alebo kráľovy saudskej arábie . Trumpa som dosť nemusel ale dúfal som že aspoň tých saudov odmietne a bola by malá nádej že sa to na blízkom východe upokojí, teraz už viem že to je slaboch ovladaný spozadia a konflikty budú pokračovať .

Obávam sa, že s podporou zmiešaných manželstiev to nebude také jednoduché. Europoslankyňa Ska Kellerová navrhuje presúvať celé sýrske dediny. Vraj je to ideálne riešenie pre východnú Európu, lebo migranti tak budú mať lepšie prostredie pre intergráciu. Mám vážne obavy, keď sa takto presunú homogénné skupiny, tak tie zmiešané manželstvá sa budú ťažšie vytvárať. Snáď jedine vymyslieť nejakú dotačnú schému…

Zelení sú okrajová politická strana v Nemecku, to ako keby si postol názor Kotlebu na EÚ. Nemeckí zelení sú psycho aj podľa mňa. Okrem toho nikto tu nepodporuje zmiešané manželstvá.

Istá myšlienka o zmiešaných partnerstvách je pozitívna, čo ale ak sa imigranti nechcú integrovať? Ohľadom Vášho názoru na peniaze pre dôchodcov si myslím, že by bolo lepšie sa zamyslieť nad tým, prečo na nich nebude mať kto robiť? Lebo máme nízku pôrodnosť.To si myslím, že je problém.Treba nájsť príčiny, prečo slovenské matky nechcú mať viac detí.

Čo sa týka ubytovávania imigrantov na vidieku je to zlé riešenie.Ja som izolacionistický ladený človek.Myslím si,že by sme si mohli vystačiť aj sami.Problémom je,že ľudia sa sťahujú do veľkých miest.Nemajú absolútne žiadny vzťah k svojej rodnej obci.Je to obrovská chyba školstva.Deťom sa už odmalička nahovára,že v meste sa žije lepšie.Pritom,ak by mladí “vidiečania”(nechcem nikoho uraziť,chcem len pomenovať skupinu ľudí žijúcu na dedinách) ostali na dedine mohli by sa venovať poľnohospodárstvu.Ak nerátam niekoľko výrobných objektov postavených za čias socializmu, dediny sú z hospodárskeho hľadiska zásobárňou potravín pre danú oblasť. Mladí by sa venovali roľníctvu a Slovensko by nemalo problém s potravinovou samostatnosťou(cca 40%).

Z pohľadu robotníkov(imigrantov) nebuďme naivní.Automobilky tu nebudú večne.Keď mzdy dosiahnú úroveň 1250-1500 eur na robotníka,automobilka sa zbalí a odíde.Nechá tu možno tak vývojové centrum, “aby sa nepovedalo”.Odsťahuje sa niekam, kde ľuďom bude stačiť pár drobných na ruku za tvrdú robotu a ak tam navyše nebudú mať silne zastúpené odborové združenia,má vyhraté.Priemysel SR je zo 40% naviazaný na automobilový priemysel.Ak odíde, SK padne.Tak ako padli Írsko,Portugalsko,Španielsko,Taliansko a Grécko.Firmy sa presťahujú do lacnejších destinácií.O 10-15 rokov odídu a nastane hospodárske zemetrasenie.

Preto sa treba vopred pripraviť.Budovať na domácich (lokálnych) firmách a hlavne so svojim ľudským potencionálom.Imigrantov by som neprímal,treba vyžiť zo svojho,nie z cudzieho.