Podpora podnikania a pracovných miest - diskusia

Podpora podnikania a pracovných miest - diskusia
0

Pripájam link na dve zaujímavé diskusie, ktoré celkom pekne sumarizujú aktuálny stav a navrhované riešenia v oblasti podnikania a podpory pracovných miest.

Sociálny balíček a životná úroveň/ Podpora podnikania a pracovné miesta
18.2.2018 13:37

Hostia: Ján Richter (Smer-SD),minister práce, sociálnych vecí a rodiny, Eugen Jurzyca (SaS), poslanec NR SR, Výbor pre financie a rozpočet
Ján Podmanický (Smer-SD), poslanec NR SR, Výbor pre sociálne veci, Eduard Heger (OĽaNO), poslanec NR SR, Výbor pre hosp. záležitosti, Radovan Baláž (SNS), poslanec NR SR, Výbor pre financie a rozpočet,Karol Galek (SaS),poslanec NR SR, Výbor pre hosp. záležitosti.

Link na diskusie:
Sociálny balíček a životná úroveň/ Podpora podnikania a pracovné miesta

Zo zákulisia LIVE - debata Štefunko a Sulík - 14.2.2018

To je to, co bolo teraz V politike na TA3?

Pekne tam bolo vidno, ze Richter ma asi nejaky komplex, ked sa boji, ze tu budu lepsie kvalifikovanejsie pracovne miesta.

Bohuzial ziadne SOU neprinuti robit ludi robotu, pri ktorej budu zivorit alebo je jedno ake bude kedze zaucenie ma jednu poziciu z trva menej ako jednu sichtu.

Skor nam vyzenie ludi za hranice, kde je to platovo na miestne pomery rovnake, ale pristup nadriadenych rovnako ako sanca postupu je ina.

Akurat nam to dovedie ludi z tretich krajin, ktori by z toho platu tiez nevizili, ale doma to z nich robi vyssiu triedu.

Ano, to je ono.

Mne sa paci ako sa chvalia ze znizuju nezamestnanost, a pritom sa znizuje sama, lebo klasa produktivna populacia. Vsimol som si, ako tito politici neradi hovoria o zamestnanosti, prípade raste priemernej mzdy.

Ludia odidu do dochodku, mladi za hranice, a ony sa chvalia, ze na uradoch prace maju menej ludi. Pritom prace pribudlo minimum.
Som zvedavy, ake riesenia prinesie PS…

Mna by zaujimalo kolko zavislej prace sa pretransformovalo na zivnosti a brigadnicke pomery (bez platenia odvodov) hlavne v obchode a sluzbach.

Kedysi som pracu v obchode povazoval za stavku na istotu aj ked za mensiu mzdu. Ked vidim, aka optimalizacia tam v poslednych dvoch rokoch nastava, tak je to neuveritelne.