Populizmus v EÚ, je na vzostupe alebo na vrchole?

Populizmus v EÚ, je na vzostupe alebo na vrchole?
0

“Jedným z najväčších súčasných problémov v krajine je nezamestnanosť, ktorá sa pohybuje okolo desiatich percent a je ôsma najvyššia v európskej únii. A postihuje najviac mladých ľudí - jeden človek zo štyroch vo veku do 25 rokov je nezamestnaný. Ekonomika krajiny sa pomaly spamätáva z finančnej krízy v roku 2008 a všetci kandidáti na prezidenta zhodne tvrdia, že sú potrebné zásadné zmeny.”

Myslíš že príde s iným prístupom a inou politikou ako ľavicovou pascou ktorá priviedla francúzsko kde je ?

Respektíve chce pokračovať v nezmenenej a iba naoko riadenej imigrácii. Od januára 2015 zomrelo vo Francúzsku viac ako 230 ľudí pri teroristických útokoch a v krajine stále platí výnimočný stav. Úrady sa obávajú, že množstvo mladých francúzskych moslimov, ktorí odišli do Sýrie a Iraku, by sa mohlo vrátiť a zasievať v krajine stopy radikálneho islamizmu.

Áno medzi špičkami ako melenchon či le penova sa dá ľahko vypadať dobre , hlavne keď si mladý , fešák a máš charizmu . Fillon keby nieje rusofil tak by bol v pohode , ale silno ľavicový macron nieje riešenie pre francúzsko len predĺženie agónie .

Teba naozaj dosť chytil ten Sulík.
Poznáš program Macrona?
K tej migrácii, to je čistá sulíkovčina.
Macron nie je silne ľavicový, to bol Melenchon, pre silných ľavičiarov je Macron ultrapravičiar.
Čiže úplatky ti u Filona nevadia?

Btw…pýtal som sa za čo konkrétne je z toho zodpovedný Macron? (nezamestnanosť, kríza…) - bol ministrom dva roky

Za posledný mesiac zomrelo vo Francúzsku viac ľudí pre nehodách v aute. Výnimočný stav bola Hollandova predvolebná kampaň. Ked si ešte myslel, že bude kandidovať.

Naopak Macron plánuje vytvoriť 10 000 nových pracovných miest v bezpečnostných zložkách a zamerať sa na prácu s mládežou.

Ja [quote=“Milan_Novotny, post:42, topic:1113”]
ale silno ľavicový macron nieje riešenie pre francúzsko len predĺženie agónie .
[/quote]

Stále nechápem kde sa berie to presvedčenie, že Macron je ľavičiar. Bol ministrom v ľavicovej vláde, ale ako odborník. Nie z ideologických dôvodov.

Už ako minister navrhoval reformu ktorá mala zrušiť 35 hodinový pracovný týždeň, zvoľniť pravidlá prepúšťania zamestnancov. Je to ekonomický liberál, probiznisový, ktorý je za dereguláciu nepružného francúzskeho trhu práce. Chce podporovať malé a stredné podnikanie. Kde on je prosím ťa, silno ľavicový? Lebo nestraší migrantami?

Macron sa mi ohromne paci, je odpovedou na lavicovy a pravicovy populizmus je mlady progresivny centrista. Dufam, ze viac krajin si najde taketo typy a mal by oslovit volicov, co hladaju zmenu a nove tvare.
Taktiez vyzdvihujem vzdelanie a skusenosti, konecne ekonom a nie pravnik.

Mimochodom, Le Penn je tiez pravnicka, dokonca trestne pravo, brrr, asi dalsi politik co chcel ekonomiku riesit zakonmi a menit svet/krajinu na svoje predstavy.

V týchto bodoch musím viac než súhlasiť . Ja nevravím že Macron je zárukou zlej vlády , veľa vecí sa mi na jeho programe páči lenže nemôže chcieť všetko . Kotleba tiež slubuje nižšie dane , vyššie dôchodky vyššie všetko. Macron chce znížiť dane ale zároveň ponechať vek odchodu do dôchodku tam kde je teraz a nemeniť ani výšky dôchodkov , tiež prijímať zamestnancov do štátnej správy alebo do sféry bezpečnosti . Ak sa mu to podarí klobúk dole , francúzsko konečne získa vzpruhu ktorú tak potrebuje .

"Odpoveď zo strany operátorov na nariadenie EÚ o bezplatnom roamingu v Európe na seba nenechala dlho čakať. Orange ako prvý zrušil všetky doterajšie paušály a nahradil ich programami Go. Tie však majú len 100 MB dát pre EÚ a žiadne bezplatné SMS správy."

Mám u teba kávu? Desať eur ? Alebo si preštuduješ aj ostatné fakty a nebudeš si tvrdiť svoje ? Ja som vravel že toto príde a nakoniec to je zlý krok .

http://img.pandawhale.com/22215-Picard-double-facepalm-meme-wh-Tx3k.jpeg