Pravidelné stretnutia (Stammtisch)

Pravidelné stretnutia (Stammtisch)
0

Zdravim,

vcera som bol na stretnuti PS v Halmi Cafe a kdeze navstevnikom neboli predstaveni clenovia alebo dobrovolnici v KE, myslim si ze bolo by dobre sa osobne pravidelne stretavat a zoznamit. Nieco na sposob nemeckeho Stammtisch, kde sa ludia neformalne stretnu a debatuju.

Ako myslienka fajn, ale urcite by to bola velmi velka casova narocnost pre predstavitelov PS-ka, Nehovoriac o tom, ze nie vsetkym by vyhovovali napr. casy alebo miesta stretnuti. V kazdom pripade vsak suhlasim.

Podľa mojich predstáv, ak by ozaj chcelo PS budovať hnutie z dola, muselo by hľadať tých najlepších odborníkov a manažérov po celom Slovensku.
V danom prípade by najviac pomohli takéto separé kluby, zriadené všade kde je bunka s dostatočným počtom (aj potenciálnych) členov. Iba tak sa dajú objaviť a vyprofilovať nastávajúci lídri nielen na miestnej úrovni.

Aby takéto kluby fungovali, museli by sa dohodnúť zmluvne, na jednom mieste, tam kde by sa všetci cítili príjemne, teda prostredie a ponúkané služby by mali v maximálnej možnej miere vyhovovať väčšine rovnako víziovo zmýšľajúcich ľudí, tak na relax ako aj voľnú a otvorenú diskusiu, či zábavu.
Iba v takejto družnej atmosfére sa dá niečo prospešné vymyslieť, navrhnúť, odsúhlasiť…

Páni toto sa deje a presne v miestach kde bunky dosahujú zmysluplný počet …treba sa len nakontaktovať na najbližšiu bunku. A taktiež ak máte okolo seba aktívnych ľudí tak sa môžete začať stretávať a riešiť vaše problémy zatiaľ aj ako aktívny občania a neskôr sa ak všetko klapne k PS pridať …

Ktora je teda ta najblizsia bunka? Casovu narocnost neberiem do uvahy (je to dobrovolne). Co je podla teba zmysluplny pocet? Podla mna kazde stretnutie s minimalne troma ucastnikmi vratane jedneho clena PS ma zmysel.

taketo stretnutia byvaju pravidelne. skoda, ze vam to tam neodprezentovali.

napis na sakin@progresivne.sk on to celoslovensky organizuje.

alebo sa rovno pridaj tu: (facebook group kosickej skupiny)
https://www.facebook.com/groups/446290329060461/

pripadne aj tu: (PS fanusikovia/dobrovolnici na facebooku)
https://www.facebook.com/groups/1726515890981254/

alebo v pohode aj nadalej mozme komunikovat tu cez komunitu.

Určite nielen ja mám na to iný názor.
A otvorene poviem, že v danom prípade, z môjho pohľadu, ak by si sa tu neprezentoval, lepšie by si urobil. Ako vidíš, nik na teba nereagule, lebo … Dokonca aj tvoji pravidelní srdiečkári asi onemeli.

1. plánované pravidelné stretnutia organizované bratislavskými lídrami PS s témou a programom, ktorý oni považujú za potrebné prezentovať tu nik nekomentuje. Ak by na to prišlo, tak by možno zaznela otázka, či sa nejedná o čiastočnú manipuláciu s ľuďmi. A ak to bude takto pokračovať, možno už na ďalšej chate bude viac organizátorov ako návštevníkov a na stretnutia kde sa neprezentujú názory miestnych pobočiek ako rovnocenných tvorcov hnutia asi tiež nebudú prúdiť davy nechápavých ľudí.

Super členská základňa - Košická, či celoslovenská?
Čo to má spoločné s navrhovaným Stammtisch - teda pravidelnými debatnými stretávkami členov na miestnej úrovni, kde by sa mohli spoznávať a povedať si aj to, čo si ozaj ľudia myslia a čo sa oficiálne prezentovať nedá? Nepotrebujete žiadnych oponentov, iba pritakávačov? Nepotrebujete počuť iný názor?

Týmto si podľa mňa úplne odmietol možnosť rovnocennej participácie členskej základne na tvorbe a prosperite hnutia formou priamej demokracie.

Čím sa teda bude líšiť hnutie PS od terajších politických strán na ktorých možno iba mne osobne vadí, že ich bezprostredne riadi a automaticky sa stáva čelným predstaviteľom ten, kto vznik novej strany navrhol (prípadne financoval) a lídrami tí, ktorých si zobral do tímu, aby mu pomáhali (bez ohľadu na to, či sú prijateľní aj pre masy oslovených ľudí)?

nerozumiem vobec tomu co pises. ale napisem ti odpoved:

Čím sa teda bude líšiť hnutie PS od terajších politických strán na ktorých možno iba mne osobne vadí, že ich bezprostredne riadi a automaticky sa stáva čelným predstaviteľom ten, kto vznik novej strany navrhol (prípadne financoval) a lídrami tí, ktorých si zobral do tímu, aby mu pomáhali (bez ohľadu na to, či sú prijateľní aj pre masy oslovených ľudí)?

tak v konecnom dosledku stanovami. (ich navrch mas v inej skupine) ktore su naozaj otvorene a demokraticke a povie ti to asi tak 99% ludi z dobrovolnikov a ludi co boli na chate.

Napíš košickému koordinátorovi Borisovi Kriškovi na krisko@progresivne.sk a dozvieš sa termín najbližšieho stretnutia košickej komunity.

@Peter_Koncek dakujem, napisal som mu ale cakal som ze toto je hlavna komunikacna platforma PS

Ahoj @Ragnar, dík za email a ak sa nenahneváš, budem ti rovno tykať, lebo tak to je už u nás zvykom.

Stretnutia PS Košice a okolie sú na pravidelnej dvojtýždennej báze, väčšinou v Košickej Tabačke. Zvykli to byť stredy, to sa zrejme zmení, odkomunikujeme si to na najbližšom stretku (malo by byť budúci týždeň, ale uvidíme - sviatok, prázdniny…).

Stammtisch nepoznám, ale budem rád, ak sa k nám pridáš a povieš nám o tom viac, možno dobrá forma akou tieto stretnutia uchopiť, pretože zatiaľ sme viacmenej “bezkoncepční”. Ak sa chceš pridať, pošli mi prosím na email svoje meno, priezvisko a telefón, nahodím si ťa medzi dobrovoľníkov a budem ťa informovať. V Košiciach najčastejšie komunikujeme cez FB, hlavne preto, že si tam vieme vytvoriť aj event, anketu, atď… Osobne túto platformu využívam veľmi málo, neregistrujem ani, že by ju používali ostatní KE dobrovoľníci s výnimkou @Peter_Koncek, ale fakt neviem, lebo sem nechodím… Ak si na FB nájdi a pridaj si ma pod Boris Kriško, hodím ťa do skupiny. Ak FB nepoužívaš, môžem ťa informovať aj mailom, ak bude nejaké stretko.