Prešov - okres Prešov - plány, stretnutia, kampaň

Prešov - okres Prešov - plány, stretnutia, kampaň
0

Ahojte,

Vytvoril som tuto temu pre okres Presov. Budem rad, ak zacneme diskutovat tu o planoch, strategii a kampani pre okres Presov + volby do komunalu.

Moje napady a temy na kampan:

V stredu 24.1.2018 mam stretnutie s KE komunitou na postupe niejakej spolocnej kampane.

1. Progresivne kino - zorganizovat 2x do roka progresivne kino pre deti bud z detskych domovov, onkologickych deti, z chudobnych rodin a podobne.

2. Vzdelavacia kampan - otvorit temy pre ludi - komunal a obcania, recyklacia a separacia odpadov, doprava a cyklotrasy, zelen vs. parkovanie

3. Znizenie poplatkov pre podnikatelov v centre mesta Presov

4. Moderne detske ihriska a viac zelene

5. Modernizacia materskych a zakladnych skol

Budem rad ak pridate aj ine temy alebo sa vyjadrite k tymto, ci sa da popracovat na tych temach a kto by mal o niejaku zaujem so mnou rozvijat. Dakujem

Ahojte,

myslím si, že pre okresné/krajské mestá by sme mohli mať spoločný postup, tie témy sú spoločné a pomôže zdieľať skúsenosti a know-how.

Za Žilinu by sme mohli pomôcť inde so zriaďovaním kompostérov, ale k tomu by mohol viac @griga.pavol

Ďalšie témy, čo ma napadli - Domovy soc. služieb a internáty mimo BA - @Branislav_Gigac Je nejaký monitoring ohľadom toho kde sú na tom intráky najhoršie?

Ak chcete riešiť intráky v rámci komunále, tak na tie dosah mestská samospráva nemá. Môže však vytvárať nejaký tlak na to, aby sa to začalo riešiť. Monitoring robí ŠRVŠ, s ktorou na týchto veciach aktívne spolupracujeme. Prezistím.

suhlasim, komunal ma na starost materske a zakladne skoly

Ahojte progresívci.

Ďakujem Michalovi za oslovenie.

Písal som bližšie info do iného vlákna:

V našom OZ vieme dať support ak by mal niekto záujem vybudovať komunitný kompostér na sídlisku, na záhrade či v domácnosti.

Na sídlisku to nejde tak hrrr ako na záhrade, tam môže začať každý a hneď :slight_smile: Predsalen sa jedná o nakladanie s rozložiteľným odpadom.

Ako ďalší level plánujeme vybudovať komunitné záhrady, uvidíme ako sa nám podarí zaktivizovať občanov tento rok.

Ahoj,
osobne si myslim, ze spolocny postup kampane s komunitou KE nebude az taky efektivny - je to uplne ine mesto (velkost, narodnost, vzdialenost) no na druhej strane sa mozeme vela inspirovat pri komunitnych aktivitach a kampaniach.

Myslim, ze progresivne kino je uplne uzasna napad akurat ze by som ho nespecifikoval len na nejaku cielovu skupinu, ale urobil by som tona sposob letneho kinematografu - v letnej zahrade a pre vsetkych.

Ostatne temy su podla mna aktualne, akurat budeme musiet najst sposob ako ich otvarat a rozoberat tak aby zaujali.

Tesim sa na stretnutie.

PeterN.

Ahojky,
ja som este rocnik, ktory fb az tak neovlada :))) ako sa tu pridavaju napady? :)))
PeterN.

Caute,

Napady pridu, zbierame dalsie. Stretavam sa s ludmi, co bude dolezite ist do terenu a pytat sa priamo ludi. Mimochodom taka interna anketa, koho by ste podporili za primatora v meste Presov? Co viem tito ludia planuju ist kandidovat:
Andrea Turcanova - KDH
Pavol Hagyari - nez
Rudolf Dupkala - nez
Miroslav Benko - SMER
Richard Drutarovsky- nez

Vdaka. :slight_smile:

Dopravná situácia v Prešove. Je to katastrofa a pokiaľ nebudú obchvaty nezmení sa to. Zatiaľ by mesto mohlo, aspoň zriadiť MHD do satelitných okolitých obcí. ( Kapušany, Dulová Nová Ves… ) Tam kde MHD premáva, zhustiť spoje. Pokusíť sa vytvoriť dokument, ktorý by presvedčil Vládu aby obchvat išiel v plnom profile a nie v polovičnom. Prešovčania na toto počúvajú, keďže sa cítia odstrkovaný každým kto bol pri moci…

je to skvela poznamka. Obchvat je mimo kompetencii mesta, toto sa urychlit neda.

Dalej tu je dolezita statistika a postoj obyvatelov. Mas niejake udaje o tom?

No údaje nemám, to bol prvý nápad ktorý som dostal, keď si pýtal námet :slight_smile:

Ale stačí vyhľadať koľko spojov chodí do priľahlých obcí. Nárast obyvateľstva za posledných 10 rokov a pod. a vpľuje to nejaké číslo…

no ono viem, ze je statistika na to, a mam pocit, ze niejake spoje sa rusili. Rasto, je to inak dobra tema do komunalu, stoji za to rozpracovat. :slight_smile: