Prešov - okres Prešov - plány, stretnutia, kampaň

Prešov - okres Prešov - plány, stretnutia, kampaň
0

#1

Ahojte,

Vytvoril som tuto temu pre okres Presov. Budem rad, ak zacneme diskutovat tu o planoch, strategii a kampani pre okres Presov + volby do komunalu.


#2

Moje napady a temy na kampan:

V stredu 24.1.2018 mam stretnutie s KE komunitou na postupe niejakej spolocnej kampane.

  1. Progresivne kino - zorganizovat 2x do roka progresivne kino pre deti bud z detskych domovov, onkologickych deti, z chudobnych rodin a podobne.

  2. Vzdelavacia kampan - otvorit temy pre ludi - komunal a obcania, recyklacia a separacia odpadov, doprava a cyklotrasy, zelen vs. parkovanie

  3. Znizenie poplatkov pre podnikatelov v centre mesta Presov

  4. Moderne detske ihriska a viac zelene

  5. Modernizacia materskych a zakladnych skol

Budem rad ak pridate aj ine temy alebo sa vyjadrite k tymto, ci sa da popracovat na tych temach a kto by mal o niejaku zaujem so mnou rozvijat. Dakujem


#3

Ahojte,

myslím si, že pre okresné/krajské mestá by sme mohli mať spoločný postup, tie témy sú spoločné a pomôže zdieľať skúsenosti a know-how.

Za Žilinu by sme mohli pomôcť inde so zriaďovaním kompostérov, ale k tomu by mohol viac @griga.pavol

Ďalšie témy, čo ma napadli - Domovy soc. služieb a internáty mimo BA - @Branislav_Gigac Je nejaký monitoring ohľadom toho kde sú na tom intráky najhoršie?


#4

Ak chcete riešiť intráky v rámci komunále, tak na tie dosah mestská samospráva nemá. Môže však vytvárať nejaký tlak na to, aby sa to začalo riešiť. Monitoring robí ŠRVŠ, s ktorou na týchto veciach aktívne spolupracujeme. Prezistím.


#5

suhlasim, komunal ma na starost materske a zakladne skoly


#6

Ahojte progresívci.

Ďakujem Michalovi za oslovenie.

Písal som bližšie info do iného vlákna:

V našom OZ vieme dať support ak by mal niekto záujem vybudovať komunitný kompostér na sídlisku, na záhrade či v domácnosti.

Na sídlisku to nejde tak hrrr ako na záhrade, tam môže začať každý a hneď :slight_smile: Predsalen sa jedná o nakladanie s rozložiteľným odpadom.

Ako ďalší level plánujeme vybudovať komunitné záhrady, uvidíme ako sa nám podarí zaktivizovať občanov tento rok.


#7

Ahoj,
osobne si myslim, ze spolocny postup kampane s komunitou KE nebude az taky efektivny - je to uplne ine mesto (velkost, narodnost, vzdialenost) no na druhej strane sa mozeme vela inspirovat pri komunitnych aktivitach a kampaniach.

Myslim, ze progresivne kino je uplne uzasna napad akurat ze by som ho nespecifikoval len na nejaku cielovu skupinu, ale urobil by som tona sposob letneho kinematografu - v letnej zahrade a pre vsetkych.

Ostatne temy su podla mna aktualne, akurat budeme musiet najst sposob ako ich otvarat a rozoberat tak aby zaujali.

Tesim sa na stretnutie.

PeterN.


#8

Ahojky,
ja som este rocnik, ktory fb az tak neovlada :))) ako sa tu pridavaju napady? :)))
PeterN.


#9

Caute,

Napady pridu, zbierame dalsie. Stretavam sa s ludmi, co bude dolezite ist do terenu a pytat sa priamo ludi. Mimochodom taka interna anketa, koho by ste podporili za primatora v meste Presov? Co viem tito ludia planuju ist kandidovat:
Andrea Turcanova - KDH
Pavol Hagyari - nez
Rudolf Dupkala - nez
Miroslav Benko - SMER
Richard Drutarovsky- nez

Vdaka. :slight_smile:


#10

Dopravná situácia v Prešove. Je to katastrofa a pokiaľ nebudú obchvaty nezmení sa to. Zatiaľ by mesto mohlo, aspoň zriadiť MHD do satelitných okolitých obcí. ( Kapušany, Dulová Nová Ves… ) Tam kde MHD premáva, zhustiť spoje. Pokusíť sa vytvoriť dokument, ktorý by presvedčil Vládu aby obchvat išiel v plnom profile a nie v polovičnom. Prešovčania na toto počúvajú, keďže sa cítia odstrkovaný každým kto bol pri moci…


#11

je to skvela poznamka. Obchvat je mimo kompetencii mesta, toto sa urychlit neda.

Dalej tu je dolezita statistika a postoj obyvatelov. Mas niejake udaje o tom?


#12

No údaje nemám, to bol prvý nápad ktorý som dostal, keď si pýtal námet :slight_smile:

Ale stačí vyhľadať koľko spojov chodí do priľahlých obcí. Nárast obyvateľstva za posledných 10 rokov a pod. a vpľuje to nejaké číslo…


#13

no ono viem, ze je statistika na to, a mam pocit, ze niejake spoje sa rusili. Rasto, je to inak dobra tema do komunalu, stoji za to rozpracovat. :slight_smile: