Progresívny východ

Progresívny východ
0

Táto téma bude slúžiť ako kladivo na vytvorenie riešení pre Progresívny Východ.
Nečakajme, že nám východ prídu opraviť z Bratislavy, opravme si ho sami.

Cieľom je vytvoriť pracovnú skupinu zloženú z východniarov, ktorá dá spoločnými silami takýto dokument do kopy. Mojou snahou bude celú túto víziu skoordinovať a zrealizovať, support a mentoring mi pri tom bude dávať @truban.

Úlohou tohto vlánka je nateraz:

1. zapojiť komunitu východniarov do tvorby tohto dokumentu - každý sa môže zapojiť a prispieť k akejkoľvek téme týkajúcej sa východu, za relevantné príspevky sa budú považovať tie, ktoré budú obsahovať aspoň jednu A4 textu s hlavou a pätou a pripomienky k nim.
  2. vytvoriť na základe príspevkov pracovnú skupinu, ktorá sa po úvodnom “nástrele” stretne a sformuluje jasnejší dokument, z ktorého bude ďalej pracovať na riešeniach pre východ - teda obdobný proces, ako keď vznikala Vízia jednej krajiny.
  3. aktívne hľadať a oslovovať šikovných ľudí na východe a pozývať ich na spoluprácu na tomto dokumente

Prvé dve témy dokumentu na základe včerajších stretnutí v 4 mestách východu (VT, HE, MI, TV) sú
infraštruktúra/investície/práca a rómska otázka. Môžte teda prispievať k týmto témam, alebo pridávať ďalšie témy, ktoré sú pre východ dôležité.

Serus.

Boris kedykoľvek východ prídem pomôcť opravovať aj z BA … Mám tam priateľov a známych. A “každá spoločnosť je tak silná ako jej najslabší článok” … takže v rámci mojich možností rád pomôžem. :smiley:

Seeervus Ďuro. Dík v prvom rade :slight_smile: Ceníme ochotu pomôcť a určite budeme radi, keď prídete pomôcť aj zo západu :slight_smile: sleduj vlákno, verím, že tu bude rušno

Kooidinator vizie … super. Tesime sa ze aj na vychode sa nieco deje. Hlavne vela uspechov. A predseda vychodnej bunky sa tiez zapoji?

Nikto to za nás neurobí. Vítam túto aktivitu a som pripravený priložiť ruku k dielu.

@Einsty @Peter_Koncek super, dík za podporu. Predpokladám, že pod priložením, ruky k dielu sa dá od Vás dvoch očakávať najmä spracovanie víziu určitej témy, ktorej rozumiete. Viete si teda vybrať pre začiatok po jednej (alebo pokojne aj viac) a spracovať mi k tomu aspoň jednu A4 textu? Einsty, predpokladám, že ty už niečo také možno aj máš, najmä pre Košice, kľudne teda zašlite aj existujúce materiály, ktoré ste už publikovali inde.
Dík.

Ja take nic nemam … ak by som nieco vytvoril tak poslem.

Profesne sa venujem financovaniu agrosektora. Teda môžem pripraviť niečo z oblasti poľnohospodárstva a rozvoja vidieka. Je záujem?

@boriskrisko , posielal som dnes moju A4ku emailom @truban ovi. Tak ako sme sa dohodli. Daj tie návrhy potom dokopy a navrhnime spoločný termín stretnutia. Dík.

Nie som z vychodu ale: Myslim, ze jednou z moznosti rozvoja regionov je polnohospodarstvo. Vo Velkych Kapusanoch boli niekedy za sociku sklenniky, kde pracovalo vela ludi. Je to juzna (tokajska) oblast. Vedel by stat nejak pomoct tento region rozbehnut, napriklad cez polnohospodarstvo (sklenniky, vino)?

Paráda, vďaka. Pingnem Miša, nech mi to pošle.

A dokonca sú na to tučné dotácie! :smiley: Takto, možno to nie je zlý nápad, ale pokiaľ nenájdeme človeka, čo sa tomu rozumie a nenapíše problémy a riešenia poľnohospodárstva, tak s riešením neprídeme. Zopakujem, že pointou tohto tu je nájsť ľudí, čo sa danej problematike venujú a vedia k nej prispieť, takže neviem ti fakt odpovedať na tvoju otázku, či by štát vedel, alebo nevedel. Z toho, čo sme videli v podaní štátu v poľnohospodárstve na východe doteraz - nie, nevedel by pomôcť. Z toho, o čo sa snažíme my - vedeli by sme si pomôcť sami, len treba správnych ľudí a pracovať na tom.

Pozri dole, čo písal @lubo.kuzela a moju odpoveď na to. Myslím, že sám veľmi dobre vieš, ako fungujú Rodovci na východnom SK a tiež myslím, že vieš aj veľa o celej tejto problematike a ako by sa dala riešiť. Čakám na tvoju A4 k téme poľnohospodárstva a eurofondom - s podtitulom ako vytlačiť Taliansku mafiu z Otcovej role :slight_smile:

Boris este si spominam ako Vlado a Miso riesili master plan pre kosice mozno by stalo za zmienku pozriet do dokumentu a spravit si resers co by sa dalo a co nie … nastatovany trend odraza situaciu v meste.

https://www.google.sk/url?q=http://data.cike.sk/cik/download/masterplansk-web1.pdf&sa=U&ved=0ahUKEwiZvPaVj_bZAhURLVAKHcDJAiMQFggLMAA&usg=AOvVaw24G2NiilOYGcUtCP_H9SS9

Podpora mladých a začínajúcich podnikateľov. Dokument berte ako možnosť. Napadlo ma ak sa to chytilo v Košiciach, Prešove a Bardejove čo ostatné mesta.
Prešovský kraj

• Humenné
  • Kežmarok
  • Levoča
  • Medzilaborce
  • Poprad
  • Sabinov
  • Snina
  • Stará Ľubovňa
  • Stropkov
  • Svidník
  • Vranov nad Topľou

Košický kraj

• Gelnica
  • Michalovce
  • Rožňava
  • Sobrance
  • Spišská Nová Ves
  • Trebišov

Projektovy zamer - EASTCUBATOR.pdf (552,2 KB)