Progresívny Zemplín

Progresívny Zemplín
0

Milí progresívni Zemplínčania,
Podpisy pre PS sa vyzbierali, hnutie je zaregistrované, snem prebehol, vedenie sa zvolilo a o nás stále nejako nepočuť. Jednou z dôležitých tém, ktorej sa chce PS venovať je vyrovnávanie regionálnych rozdielov. Myslím, že práve my, obyvatelia najvýchodnejšieho kúta našej krajiny o regionálnych rozdieloch niečo vieme. O investíciách, ktoré sa k nám nedostávajú, o diaľniciach, ktoré neexistujú, o cestovaní za prácou na západ a opúšťaní rodín atď. Rozhodol som sa preto vytvoriť túto tému, aby sme využili našu šancu a pomohli PS pri identifikovaní reálnych problémov (nielen) v našom regióne a v navrhovaní praktických riešení. Zároveň, by toto vlákno mohlo slúžiť na spoznanie sa členov komunity z „ďalekého východu,“ ktoré by sa možno časom pretavilo do „zemplínskej bunky.“ :wink: Je načase prestať sa sťažovať, že o nás nikto nemá záujem a ukázať, že aj my máme čo ponúknuť.

Momentálne je Zemplín rozdelený medzi Prešovský kraj (Horný Zemplín) a Košický kraj (Dolný Zemplín). Čo škodí podľa mňa škodí nám Zemplínčanom. My nie sme Prešov alebo Košice. Nemáme tu diaľničné pripojenie ani veľké priemyselné parky, univerzity a podobne. Máme svoje vlastné špecifiká. To by boli iné štatistiky a prieskumy ak by sa do úvahy bral iba samotný Zemplín. Preto by bolo dobré ak by okresy Zemplínu postupovali spoločne, aj v rámci PS.

Ono by bolo vobec najlepsie aby vsetky okresy postupovali v ramci PS spolocne. Mame tri dni od nasho Snemu a uz sa budeme “delit”? Ved sme ako jeden tym tak podla toho postupujme. Nikde nie je napisane, ze napr. Bratislava nemoze podporit dobre napady napr. v Presove. Sme jedna krajina ktora potrebuje urgentnu liecbu labo inak “zomrie” a my vsetci s nou.

Nemyslím, že by sa chcel niekto deliť, skôr spojiť sa a vytvoriť PS štruktúry aj na východe aby sme mohli spolupracovať v rámci celého Slovenska. Každý tím sa predsa skladá z viacerých jednotiek.

Ved prave preto som reagoval. PS struktury je potrebne vybudovat po celom Slovensku a nie len na vychode. Na to som narazal s tym “delenim”. Verim, ze teraz uz to chapes spravne. :wink:

Myslim ze postupujeme spolocne vzdy sa navzajom stretavavame. Planujeme akcie aj v ostatny h mestach mimo Presova a Kosic kde sa tretavame pravidlene. @Johnny navrhujes nejake mesto?

tak určite by som išiel aj ďalej na východ. Okrem jedného malého stretka vo Vranove sa totiž ešte PS za Košice a Prešov nedostalo. Michalovce, Humenné, Trebišov, Vranov atď. to sú mestá a okresy kde žije dosť ľudí na ktorých sa často zabúda. Niekedy mi to až pripadá, že ľudia vnímajú Slovensko len od Bratislavy po Košice. Za Košicami je ale ďalších 100 km.