PS 3,9 % - prieskum AKO máj 2018

prieskum
PS 3,9 % - prieskum AKO máj 2018
0

Veľmi sa to nemení, dúfam že Kiska koncom roka vás a Spolu spojí a potom to bude úplne iná pesnička. Kiska predseda hnutia, podpredsedovia Štefunko, Truban, Beblavý, Mihál, prezidentka Čaputová a vybavené.

To spojenie pred parlamentnymi volbami povazujem za nerealne napriek dost velkemu nazorovemu prieniku. A nazdavam sa, ze pre PS by to nebolo velni dobre. Ale to je len moj osobny nazor.

Ak vstúpi Kiska do parlamentnej politiky, tak to bude nutnosť. Ináč sa na 99 percent jeden z nich do parlamentu nedostane a ak Kiska bude mimo oboch tak je dosť možné sa tam nedostane ani Spolu ani PS.

Nemusí to tak byť. Po posledných voľbách sme predsa mali 3 nové strany v parlamente.

Ale voličský potenciál bol úplne inde, Spolu, PS a Kiska je v podstate ten istý volič s nejakými odchýlkami, ak sa nespoja, budú sa kanibalizovať. Tieto strany nezoberú skoro nič Smeru, SNS, Koltebovi a Kolárovi. Proste nie je toľko voličov aby prešli všetci 3, ak budú rozdelení.

PS sa v kazdom pripade do parlamentu dostane a bude mat dvojciferne cislo.

Tak to určite nie, v každom prípade to určite nebude. Sú prípady, kde by to bolo málo pravdepodobné a to vtedy ak by Kiska, PS a Spolu šiel každý sám. Ale toto teraz nie je podstatné, podstatné je to aby neprepadli žiadne hlasy od týchto subjektov, tu nejde o nejaké fazuľky, tu ide o to dostať škodnú do parlamentnej izolácie a tej je viac než dosť.

Na základe čoho viete mi povedať? Čo ponúka zatiaľ PS viac než iné strany? Vlogy?

Veď PS nemá ešte ani spravený rozpočet svojho programu a reálne nevie čo tam chce, má akože 10 priorít, nebyť denniku n a sme tak o ps nikto nevie.

“Opakujem, že neviem, či by ich verejnosť prijala. No nepochybne tu chýbajú ľudia, ktorí majú hlad po výsledkoch, aký mali oni. Takí, čo si povedia, že treba krajinu posunúť odniekiaľ niekam, a aj to skúsia. Chýbajú aj v opozícii, ale najmä v súčasnej koalícii. Ľudia, ktorí dokážu ísť niekedy až slepo za cieľom. Dnes už sme všetci starší, tak si môžeme povedať, že rovná daň nie je zázračný všeliek, že dôchodková reforma mohla byť urobená lepšie. Ale hlad po výsledkoch tam bol. A ten teraz veľmi chýba”

Je to cisto moj osobny nazor a vsetko ma svoj cas.

Je zaujímavé, že tu všetci hovoria o spojení PS a Spolu aby sa mohli dostať do parlamentu …

… my sme si tak “progresívne” zvykli na tento mečiarov volebný zákon, že nás vlastne nenapadá nič iné iba vychádzať z existencie jediného možného volebné riešenia …

… nie, že by PS mohla zmeniť volebný zákon, ale nemali by sme uvažovať, či je volebný zákon a podmienky pre koalície a zastupovanie občanov zodpovedajúci?.. Už matovič s oľanom ukázal riziká a možnosti volebného zákona a mečiar opäť vyhral …

a potom este prejst pod Sulíka a vybavené)) vaše zdanlivo bláznivé sny ale bohuzial zatial vyzeraju dosť realne. javí sa to ako jedna nepekná hra ked si oligarchia cez svoje polit. babky 20r vymiena stafetu akoze v boji pravice a lavice. pravda ale je ze v ekon. a soc. systeme ideme stale tvrdo pravicovym smerom a ani teraz opoz… strany nemaju problem podporit 100mld sekeru v soc. systeme a znizit tak postupne dôchodky na roven živ. minima. co by prislo po spojení so spolu pod vladou sulíka? aká zmena? polic. prezident tam bude este 5r, a sudcovia 10r. jediná zmena by bola max. tak odvodový bonus) PS by nemalo skočiť na tieto hry, verim ze pre to nevzniklo

Sulík má úplne iné hodnoty ako PS, Spolu, Kiska, nehovoriac o tom, že je to populista a demagóg. Proste sa zmierte s tým, že na vyšší rast dôchodkov nemáme a najmä keď sa teraz príjme strop, ale nemali by sme aj tak. Zbytočne plytváte písaním, keďže akékoľvek vyššie zhodnocovanie dôchodkov by nás doviedlo ku krachu.

to sa isto nezmierim, čím viac som sam proti fašizmu tym viac ma to povzbudzuje. aj ked sa nic nezmení aspon treba poukázať na vsetkych politikov a ekon. kroky kt. k tomu viedli. ak budu na slovensku raz dôchodky na urovni životného minima aj hlboko pod ním a prijímové rozdiely este vyraznejsie ako dnes, vsetci budu kričať, že sú nevinní. a ak by im to dnes nik nenapísal, ze maju na rukách krv uz teraz, naozaj by si to ako psychopati mysleli ze su nevinní) je moja povinnost povedat im to teraz ale isto bez hnevu, aby som neskodil sam sebe) plytvanie to vsak nie je nikdy

Vsetci nie Rasto.:wink:

Mňa trápi tento graf:

@miro_nad tak ten je predsa najlahsie zmenit hned ako budeme mat nad 5

To je mi jasné. Dávam to iba preto, aby sa neopakoval rok 1992, keď prepadlo 17% a začala sa doba mečiarizmu. Odvtedy som chúlostivý na egá politikov, ktorí nevedia pred voľbami urobiť ťažké, ale zodpovedné rozhodnutie.

BTW keby tých skoro 17 % neprepadlo, mečiarovi so slotom by nestačilo ani 45% a Slovensko by dnes bolo inde.

image

Jasne, to bude aktualne pred volbami zase, ze ako to cele bude, moze sa to cele pomenit, ale zodpovedne k tomu pristupi PS urcite, aj teraz ked hrozili predcasne, tak sme sa tak k tomu stavali a boli sme ochotni spolupracovat, aby hlasy neprepadli.