PS 4,6% AKO september 2018

PS 4,6% AKO september 2018
0

Ide to pomaly hore celkom pekne, Spolu začína dosť stagnovať. Som zvedavý ako Kiska zamieša karty.

Ďalší presný súčet nepresných čísiel, ktorý nám dáva dôvody na opatrný optimizmus. :slight_smile:

Každopádne, mám návrh na legislatívnu úpravu: všetky výsledky volebných prieskumov by mali mať povinnú informáciu o tom, koľko prieskum stál a kto ho zaplatil. :wink:

Zaplatiť otázku do prieskumu (do tzv. omnibusu) si môže aj hocijaký smrteľník.
Stojí to 300-400€. Celý prieskum je samozrejme drahší. Prieskumné agentúry (zverejnené prieskumy) robia za svoje peniaze. Ak si niekto prieskum zaplatí je jeho majetkom a vtedy ho pr.ag. nemôže zverejniť ! Viď prieskum FOCUS-u pre Postoy. Na stránkach FOCUS-u ho nenájdete (http://www.focus-research.sk/?section=show&id=10).

Okolo prieskumov je plno “konšpirácii” a čuduj sa svete, aj medzi rozumnými (hlavne keď sa im nepáčia výsledky) Teraz zrovna nenarážam na PS, ale na posledný príklad zo Spolu-OD, kde už niekto zašpekuloval, že ich pokles na 2,3% bol “zaplatený” … podozrivého dotyčný nemenoval (nebol to nikto z vedenia Spolu , ale ich fanúšik). čo keby povedal, že si to zaplatilo Progr.Slovensko? čo by som mu mal odpovedať? :slight_smile:

Že nič nie je stratené a nech nestráca nádej, pretože paranoia sa dá liečiť. :wink: