PS 4,9% - prieskum AKO október 2018

prieskum
PS 4,9% - prieskum AKO október 2018
0

Hm… Na jedného nového voliča PS pripadne tak rádovo 10 nových voličov ĽSNS.

Poraďte, je to dôvod na oslavu alebo je něco je špatně?

No dovod na to ako sa trapit sa dajst hociaky, co vieme ovplyvnit je nas rast a na to sa treba sustredit.

nevidím to tak čierno …a možno by si mohol napísať odkiaľ máš také čísla…

Nepočítal som to presne, ale stačí sa pozrieť na ten graf. 0,1% rast pre PS a 1% rast pre ĽSNS zodpovedá tomu pomeru, ktorý som spomínal.

Osobne by som nemal na to taky pohlad, je to len “prieskum v cislach”. Ono sa to prejavi az vo volbach a je len na nas clenoch a sympatizantoch, ludoch ktorym lezi na srdci osud nasej krajiny, ake budu realne cisla. Dovtedy su to len spekulacie aj ked niekedy s realnym zakladom.
Preto robme a zime tak, aby PS malo svoj uspech, aby sa konecne naplnili predstavy vacsiny naroda o pozitivnych zmenach, a hlavne aby narod tie zmeny k lepsiemu aj pocitil. Ved od toho sme tu. Nie?

Chcem byť optimista, fandím PS, ale keď vidím predvolebné prieskumy, upadám na zopár chvíľ do ťažkej depresie. :wink:

Ale budem veriť v priaznivejší výsledok reálnych volieb.

Podľa mňa ideme dobrým smerom. Postupne budeme rásť. :slight_smile:
Napadá mi, ako by to mohlo íst rýchlejšie. Mať 2-3 lídrov, ktorí budú sa budú pravideľne ukazovať v médiách. Čo sa aj deje. Truban, Čaputová, Štefunko. Podľa mňa treba postaviť stranu na osobnostiach, ktoré ju budú ťahať. Pretože, keď si zoberiete ako príklad stranu Smer rodina, tak je postavená iba na jednej osobe a má 8-10% v prieskumoch. Už predtým bol pravideľne viditeľný. Oprel by som sa o článok https://domov.sme.sk/c/20930169/hryc-drobova-trump-celebrity-v-politike.html#ixzz5TbMrCvga Našou úlohou v PS by malo byť vytlačiť takýchto ľudí a ponúknuť reálne riešenie problémov ľudí. Veľmi sympatické je mi to ako pristupuje Matúš Vallo ku kampani. Kde už predtým ho ľudia trochu poznali, zamakal na knihe plán Bratislava, z ktorej čerpá témy do kampane. Oprie sa o to čo nefunguje teraz za súčasného primátora a ponúkne riešenie. Vytvoril si tým ľudí, ktorí s ním komunikujú jeho témy a riešenia. Robí sprievodcu po Bratislave, čo je pre mňa krásna novinka, o to lepšie je to, že fakt reálne mal takúto brigádu v minostli. Čiže pôsobí maximálne doverhodne. Fakt klubúk dole.
Ďalšia vec:
ĽSNS sa stala známa aj tým, že pomáhala ľuďom v dedinách a malých mestách na stredom Slovensku, keď boli zaplavy. Boli tam skôr ako pomoc od štátu (ak prišla). Keď niečo takéto príde, snažiť sa ich predbehnúť. Jedna vec je kampaň čo robia na FB a ako ju cielia … ale neboli by tam, kde sú, pokial by nechodili aj do terénu a nepomáhali ľuďom v ťažkých časoch. Chcem tým iba povedať, že zlým stranám zobrať agendu, to dobré know-how, ako fungujú v teréne či online, ale pod pravidlami tolerancie, liberálnej demokracie - niečo v zmysle - dobrí ľudia, stále existujú, nevymreli. Sú tu na to aby vám pomohli.
Berte to ako nápad, nič viac :wink:

Dakujeme za typy, vsetko z toho sa robi. Tvari je viac, ktore sa ukazuju, ale Zuzana ma teraz vyraznu kampan, Truban vysiel teraz so svojou temou a Stefunko vyjde o par tyzdnov, plus komunikuje aj v roznych mediach. K tomu komunikuju aj ostatni clenovia predsednictva ako Dubeci k obrane, Paliacik je casto oslovovany aj v spravach a bol nedavno v O 5 minut 12 s ministerkou skolstva. Hojsik riesil temu Mochoviec, ostatni pisu blogy, chodia na diskusie.

Co sa tyka pomoci, tak nasi clenovia aj dobrovolnici sa zapajaju a pomahaju lokalne pri roznych veciach, ktore sa riesia, sadia stromy na Kysuciach, riesia utulky v Martine, dobrovolnicili pri akciach v dalsich roznych mestach. Plus teraz vrcholi komunalna kampan nasich kandidatov.

Btw. 4,9 percenta je ten najhorší možný výsledok, takže niet čo oslavovať. Radšej 0,1 ako 4,9. Možno by stálo za úvahu spojiť sa so Zelenými, neviem či to niekoho napadlo. Už teraz…

Inak katastrofálna politika PS vo vzťahu ku komunálnym volbám. Mizerium kandidátov. Ja osobne som chcel ísť vo farbách PS, vediac že ako nezávislý mám vâčšiu šancu, ale tak OK, že potiahnem voz…

Bolo mi oznamené, že PS v Kubine, nemá kandidátku. Kokos… kebyže akúkolvek stranu oslovím, v dnešnej dobe neochoty kandidovať za strany… červený koberec by mi pristavili… štyri ponuky som odmietol…

Ako som začal s letákovaním oslovilo ma osobne a cez sociálne siete kopec ludi. Je jedno či vyhrám, ale mohol som to robit pod vlajkou PS, takto idem sam za seba.

Mrknite moj fcb ci nieco pisem kontra programu PS. Zjavne nie. Tak ako mam presvedčiť mojich voličov aby volili PS?

@MLF neoslavuje sa samotne cislo 4,9 to isto by bolo lepsie uz nad 5, ale radost mame z toho, ze to postupne stupa :slight_smile:

Co sa tyka tvojej kandidatury, tak som ti myslim preposielal kontakty, cele sa to riesili niekolko mesiacov a podporu dostalo viacero ludi, ktori sa o nu prihlasili a splnilo nase poziadavky.