PS 4% - prieskum AKO jún 2018

PS 4% - prieskum AKO jún 2018
0

Tak už sme na 4% :slight_smile: Makáme ďalej.

Tak rast z 3,9 na 4 je štatistická odchýlka. Možno by bolo po roku a pol fungovania združenia a neskôr hnutia vhodné zostaviť program, ale predtým prizvať aspoň niekoľko schopných ekonómov do PS.

odchylka neodchylka je to 4 :slight_smile: a k programu bude uz coskoro viac info :slight_smile:

No jo… PS narastie o 0,1% a ĽSNS o 0,7%…
Neviem, či je to zrovna dôvod na optimizmus v tejto krajine…

Kazda desatinka sa rata a bude to coraz lepsie a vyraznejsie. Take nazory o statistickej odchylke ja jednoducho neberiem. Zalezi len a len na nas kolko bude % v buducnosti. Je to v rukach tych, ktorym ozaj zalezi na zmene, na zmene k lepsiemu zivotu pre vsetkych v nasom state.

Dal som si tú chvíľku, aby som ti objasnil tú jednu desatinu. Reprezentatívna vzorka je z 1 000 respondentov. Rozhodnutých bolo 71,8 percenta, čo je 718 respondentov. Jedna desatina percenta zo 718 je 0,718, čiže po zaokrúhlení 1 osoba. Tomu sa povie rast.

Ono ten vypocet byva zlozitejsi, oni posudzuju aj to, v ktorej meranej kategorii a oblasti sa odpovedajuci nachadza a podobne, takze to nie je vzdy len vydelene poctom. A zacinat 4kou je hlavne psychologicky povzbudive, ked nieco budujes, tak potrebujes aj ciastkove ciele, ale ide sa dalej, rast samozrejme moze byt aj rychlejsi.

Viem, čo je to reprezentatívny prieskum. Chceš mi povedať, že kvôli tomu, že je to reprezentatívny prieskum nie je absolútny rast z uvedenej vzorky 1 osoba?

To neviem, ale pozri si ich metodiku, ak je zverejnena. Tebe vyslo 0,7 osoby na 0,1 percenta. Cize to moze byt aj opacne, ze viac, podla toho aku siroku kategoriu opytany zastupuje.

Ak dobre viem, tak reprezentatívny prieskum sa robí tak, že sa zavolá nejakej osobe, ktorej položia nejaké otázky, ak spĺňa parametre na dané otázky, tak je dotazovaná. To nemení nič na fakte, že ten výpočet je správny. Je možné, že volali 5000 osobám, ale to je irelevantné, keďže výsledky sú len z tých 1000 osôb, ktoré boli vyselektované na prieskum. Pochybujem, že jeden dopytovaný má väčšiu váhu hlasu ako iný dopytovaný, keďže už sú vyselektovaní. Možno sa ale mýlim, sú rôzne metodiky, v každom prípade to nebude viac ako 1-2 osoby.

Boze idete sa prekarat ci 1,2 osoby. A nie je to tak jedno??? Dolezite je v prvom rade 4% ci nie?
Ak by nahdou narazili pri priezkume na vzorku ludi kde z 1000 je 900 simpatizantov PS ako by si argumentoval potam???

Tak to by nebol reprezentatívny prieskum, ale prieskum na stretnutí PS.

Ako začínali strany v prvých prieskumoch (vo FOCUS-e):

Pekné porovnanie. Chýba mi tam LSNS … čo by bolo zaujímavé ale ako je z toho grafu vidieť raketový nástup Smeru cca z 5 na 17 behom 2 mesiacov asi nikto iný nedokázal zopakovať. Otázka je, či to je spôsobené len peniazmi ( získanými vlastnou hlavou) alebo aj inými okolnosťami. Bolo by zaujímave vedieť koľko investovali v tom čase do reklamy a do akej jej formy.

Kazdy narast je fajn Treba sa zameriavat na menej solventnne obyvatelstvo a chudobne regiony tam musi PS viac zapracovat Pacilo sa mi ako Ivo stefunko bol pri strajku farmarov a tak sa treba vybrat aj do regionov a podporit malych a strednych podnikatelov a ukazat im aj moznosti ake ponuka PS V ich regionoch