PS a komunálne voľby 2018

PS a komunálne voľby 2018
0

Viem, že je to ešte rok do volieb, ale predsalen je už jasné, že sa aj PS do týchto volieb zapojí a neoficiálna kampaň začne určite už na jar. Takže by ma zaujímalo, s akou stratégiou do nich pôjdete? Budete výhradne vyberať vlastných kandidátov, alebo budú prioritou koalície s SaS a spol.? Alebo to bude individuálne? Zaujíma ma hlavne postup v krajských mestách.

Mňa by zas zaujímalo, či by nestálo za zváženie, aby každý člen tejto komunity vystupoval pod svojím menom a priezviskom.

Zaloz si na to temu a diskutuj tam o tom a nespamuj tu.

Na otvorenej komunite je anonymita stale povolena, hlavne pre pracovnikov statnej spravy, ktori sa chcu vyjadrovat. To, ze tym znizuju svoju doveryhodnost je jasne, ale ak maju dobre napady je to vitane.

Zdravim, strategiu zatial verejne nezverejnujeme, ale urcite budeme o krokoch informovat po zalozeni hnutia, ktore bude 20.1.

Verím, že pre PS by bolo veľmi prospešné hľadať podporu u starostov obcí. Tí majú vplyv na voličov, viacerí sú volení opätovne, to znamená, majú širokú podporu a napriek veľakrát dehonestovanému postaveniu požívajú určitú dôveru občana, voliča. Starostovia sú hmatateľní, sú v tesnej blízkosti problému a voliča.
Zároveň PS by malo podporovať šikovných lídrov, lokálpatriotov. A už konečne by sa malo odstrániť zvýhodňovanie na základe straníckej príslušnosti.

Dôvodom rozumiem, ale potom by bolo dobré upraviť pravidlá pre diskutovanie, ktoré sú tu:

Doteraz som si myslel, že každý anonymný diskutujúci porušuje pravidlá, ktoré sú tu stanovené.

Ak ma niekto anonymny profil, tak sa vystavuje riziku, ze jeho posty a komentare mozu byt mazane. Samozrejme, ze kazdy kto moze by si mal svoj profil urobit pod svojim menom, ale neuvadzame, ze taketo profily mazeme, iba prispevky a ked trolluju.

Rada by som pripomenula, že poslanci sú hybnou silou “obecného” parlamentu. Preto by som sa prihovorila, aby sa upriamila pozornosť aj na tieto posty. PS by týmto určite získalo preferencie. Ale nejde o preferencie ako v prvom rade. Víziu PS je potrebné aplikovať od najnižších štruktúr komunálnej politiky, Tá sa potom bude ľahšie aplikovať v spoločnosti všeobecne. Som o tom presvedčená.
Adriana Olejníková

Bolo by možno dobré mať v PS taký základ v témach pre komunál, ako napr. transparentna samospráva, rómska problematika, environmentálne témy, sociálna a zdravotná politika, základe školstvo a podobne. Nech nerobíme duplicitnu prácu v oblastiach, v ktorých vystupujeme ako jedna strana, keď už kandidujeme za PS.

Súhlasím. Ja považujem za absolútnu prioritu transparentnosť nakladania s peniazmi samosprávy. Tá je základom pre rozvíjanie ďalších oblastí komunálnej politiky.

Kandidát na primátora Ján Mrva:
“…v komunále nezáleží na svetonázore…”
“…nie som fanatik, no homosexuálny pár by som ako starosta nezosobášil…”
Pan Mrva nam nazorne predviedol “konzistentne” spravanie konzervativca - podla neho na svetonazore nezalezi ale on bude hadzat polena vsetkym ktori budu mat iny nazor ako on.
Dufam ze ho ludia nebudu volit napriek podpore SaS a OLaNO lebo na svetonazore sakra zalezi v takychto pripadoch ked sa k moci snazi dostat nabozensky fanatik lebo taky bude svoj svetonazor presadzovat snad aj pri tendroch na nove smetne kose pri ktorych mu bude urcite vadit ina farba ako cierna lebo co ked v Bratislavcanoch vzbudia nemravnu ziadostivost?..
Ak sa on stane primatorom tak Bratislavcania este budu prekvapeni ake nesmyselne nariadenia a obstrukcie ten fundamentalista vygeneruje odvolavajuc sa na “krestansku” moralku.
Dufam ze PS podpori Matúša Valla tak ze nepostavi svojho kandidata a tak ze ho verejne nepodpori lebo to by mu asi viac ublizilo ako pomohlo…
Update: aha, takze PS ho uz verejne podporilo a do volieb ide v trojkoalicii… Tak sa teda nechame prekvapit, ale sudiac po naladach na PS co vnimam v okoli to bude pre jeho kandidaturu skor bremenom.

Ake nalady vnimas? V akych skupinach? Feedback je vzdy uzitocny, preto sa pytam. A aj preto ze tiez kandidujem do komunalu za PS :slight_smile: