PS v médiach

PS v médiach
0.0 0

Ja by som prišiel :slight_smile:

Učiť od chlapcov v zelených tričkách? Šaškujú pred objektívom kamery, lebo nemajú program a nemajú schopnosti na to, aby menili svet okolo seba.

To že nemajú program a schopnosti je úplná pravda . To že ich jediným cieľom je deštrukcia demokracie tiež. Neznamená to však že spôsob akým si získavajú jednoduchých ľudí hlavne na vidieku nefunguje. Ľudia chcú vidieť “činy” a babka ktorej nakálajú drevo ich bude voliť aj keby jej rodičov popravili gardisti. Je to smutné , pre mňa ťažko pochopiteľné ale je to fakt. A ešte trochu provokatívne napíšem , že by sme od nich mali odkukať aj odhodlanie ísť za svojim cieľom .

Nie dobrý rozhovor. Nenašiel som v ňom nič “progresívne”. Presne tie isté vety a myšlienky, ktoré vyslovujú ostatní politici každý deň. Nič nové, nič odlišné, nič progresívne…

“Nám ide hlavne o riešenia pre krajinu.” Uff!

Hádam by predstavitelia PS pomaly mali začať brať lekcie mediálnej prezentácie, budú ich potrebovať (to myslím ako vážnu poznámku, návrh a feedback).

Súhlasím, že tam neodzneli nejaké konkrétne a progresívne riešenia, ale z toho by som ja veľmi neobviňoval Štefunka, pretože v krátkom rozhovore pre televíziu nie je toľko priestoru na konkrétne riešenia a je to dané aj otázkami, ktoré sú kladené moderátorom.

Zároveň by som chcel povedať, že som si všimol v tomto, aj v iných rozhovoroch, že Štefunko niekedy dlhšie rozmýšľa nad niektorými odpoveďami. Toto sa síce môže zdať ako mínus, mne sa to ale páči, lebo mám z toho pocit, že si dáva záležať na tom, čo odpovie a nestrieľa len tak rýchle odpovede na rozdiel od väčšiny známych politikov.

Z toho usudzujem, že je typom človeka, ktorý radšej počúva, ako zbytočne veľa rozpráva (osobnú skúsenosť s ním nemám) a to by podľa mňa mal správny politik robiť - počúvať ľudí (samozrejme počúvať a poslúchať je rozdiel).

A toto píšem aj keď som pri hlasovaní o predsedovi PS hlasoval za Trubana. :slight_smile:

Ešte jednu vec by som chcel pridať:
Nespochybňujem silu a dôležitosť mediálnej prezentácie, marketingu a PR, ja by som ale naopak odporúčal vyhnúť sa väčšine mediálnych poradcov, mne sa práve páči takáto komunikácia, ktorá mi príde nenaštudovaná a nepripravená nejakým poradcom.
Ale môžem sa v tom samozrejme mýliť a zároveň to, čo platí na mňa nemusí platiť aj na niekoho iného.

Ja som na tej diskusii bola ako divák. Podľa môjho názoru je celý článok tendenčný a skresľuje veci, ako sa odohrali. Samozrejme každý autor má právo na určitú mieru subjektivity, ale aby to objektívny sled udalostí a faktov nezatienilo. Tento článok mi prišiel ako keby ho písalo malé dieťa túžiace po senzácii, ktoré sa neudiala, tak si ju musí doplniť. Inak ten pán, ktorý sa v článku spomína ako diskutér, mal názory, pri ktorých sa mi rozum zastavoval…A veľmi sa mu nepáčil postoj môjho manžela, keď bola reč o suverenite malých štátov…Tiež sa mu zdala zelená energia ako úplná hlúposť a vraj do školy výchova nepatrí…škoda, že pán autor nespomenul ak ostatných diskutérov, asi si nás nevšimol… :slight_smile: V každom prípade si myslím, že je dobré, ak dochádza aj k názorovým stretom, aby sme si nehoveli len vo svojej sfére, ale vysvetľovali iným dôležité veci…možno sa pridajú…

Napadlo uz progresivne slovensko streamovat svoje diskusie na internete?

Ľudia z PS sa vyjadrujú viac všeobecne, lebo PS ešte len bude pracovať na svojom programe. Na svete neexistujú dvaja ľudia, ktorí by sa zhodovali v úplne všetkých názoroch a jeden člen PS nemôže v tomto momente demotivovať ľudí s odlišnými (ale stále modernými) názormi. Program PS musí byť prienikom názorov moderne zmýšľajúcich ľudí a iba tak môže osloviť širšiu cieľovú skupinu a siahnuť na hlasy, ktoré by inak získali pseudo modré či červené strany.

Téma sa volá “PS v médiach” a bolo by dobré, keby obsahovala linky na články od a o PS. Aby aj komunita videla, že sa PS vyjadruje (a o PS píše). Lebo to aj dá takú malú spätnú väzbu, že PS “nie je len táto internetová komunita”.

Lebo priznám sa, že ja mám taký pocit, že z vonku zatiaľ o PS až tak moc počuť nie je. A ak dám príklad kampaň prezidenta Kisku, tak začal cca. 2 roky pred voľbami byť verejne viditeľný. A to sú jednoduchšie voľby - o osobe, nie celej strane. Pred parlamentnými sú ešte aj komunálne…

Tak poprosím tých čo sú zaangažovaní v akejkoľvek mediálnej prezentácii aby potom dali link…

Táto téma bola vytvorená samovoľne a aj keď je dobre, že sa tu postujú veci, tak to je dosť neprehľadné. Pokúsime sa vymyslieť niečo prehľadnejšie, keď bude ucelený monitoring médií.

Samozrejme, teraz sem ďalej ľudia môžu postovať, kde čo objavia.

To je tvoja manželka Michal?

Odpoviem za neho ak môžem, áno je.

Tak má dobrý vkus, mohla by vstúpiť aj ona do PS. :slight_smile:

Neviem, ci ste to zachytili, zdielam pre uplnost. :slight_smile: