Sme koloniou západu?

Sme koloniou západu?
0

nedávam to sem ako volanie po slovexite, naopak viem ze iba jadro je jediná mozná cesta. nebezpečenstvo su ale takí politici ktorým stačí schengen, euro a volny trh… tí doviedli Slovensko k súčasnému statusu kolonie a velku čast slovákov k chudobe.

Je to smutne, ale je to tak. Ulohou slovenskych dcer podnikov je vacsinou drzat naklady na minime. Vysledok je, ze tieto firmy casto nevytvaraju zisk na Slovensku, a teda platia aj minimalne dane.
Ciel je drzat naklady na minime, a teda aj platy. Je smutne, ze na zapadnom Slovensku pomaly nema kto robit, ale platy su nizke. Firmy placu, ze nevedia zohnat elektrikara, ale ponuknu nastupny plat 700e. Najvyssie platy su na urovni nemeckej minimalnej mzdy.
Navyse to kazi prostredie, lebo male firmy superia s dotovanymi firmami.

po slávnostnom zbrataní sa PS so stranou kt. láka na polovicné odvody musím pridať další kvalitný článok, kde je skutočná realita nasich platov a od nich odvodenej solidarity celeho soc. systému

To by vyriešil lokálny platobný systém ( niečo ako Košický Dukát).
Elektrikár by bol spokojný, lebo dostal relatívne vysoký plat, zahraničného investora by to vyšlo oveľa menej ako 700e.

Jadrova energia je sice velmi ucinna, a moze byt cestou k energetickej samostatnosti, ale doteraz nebol vyrieseny uplne problem skladovania jadroveho odpadu… Ci si myslel fuziu? Ta je ale este v plienkach a ziadny tokamak zatial nevyprodukoval viac energie nez ju spotreboval. Takze si niesom celkom isty ako si to myslel s tym jadrom.

Mohol myslieť (pseudo)jadro európskej únie.

:joy::joy::joy: velmi dobra odpoved na “jadro EU” :rofl:

jadro som myslel samozrejme v tom kontexte aby aj 40% slovakov kt. z roznych dôvodov nemozu cestovat a pracovat na zapade pocitili zvysenu ziv. uroven po otvorení hranic do bohatsieho sveta a po lacnom odpredaji vsetkej kvality, hlavne ludskej. a rastislav to dobre vie. vsetko kam mierim je len uroven solidarity. bol to trosku trapny pokus o žart dnes. asi oslavuje ze sa PS prihlasilo k Mihálmu ekon. programu. a ved oslavujte ja vam prajem aby ste boli štastní a veselí. bohuzial dalsie správy kt. prichádzaju nie su velmi prijemné pre nase odkazané skupiny… tak ako som avizoval, vdaka sulinovi(stopnutie snah o predcasne volby) ziskal zder dalsie 2r. cas a pripravuje dalsí podvod na dôchodcov, namiesto kazdorocnej vyraznej valorizacie(ala Babiš) im na vianoce hodi o stovecku navyse… nasledne je uz dohodnuté ze to cela akoze pravica oznaci sa velku pomoc dôchodcom a zder oznaci za tvrdu lavicu. potajme sa vsak bude tešit, lebo z ekon. hladiska je to len odrobinka a podraz. ale nie kazdy starec kt. uvidi na vianoce 200e chápe ze ceska valorizacia o 40-80 rocne je nasobne vyssia pomoc ako jednorazová 200ka. takze tato radost celej pravice moze mat aj smutný koniec, lebo zder si tym podvodom este moze nabrat nejaké % a s pomocou dalsich troch strán to moze skoncit kludne patom aj o 2roky

Neviem, nech hladam kolko hladam jedine jadro o ktorom sa v EU hovori je to ktore som spominal. Nasiel som iba jednu zmienku o akomsi virtualnom jadre o ktorom splietal jeden pan v jednej vychodoeuropskej krajine, no ten o chvilku zacal vrieskat o tom ze Soros taha vsetky nitky a ze nasiel zulove kocky v kriku a zvolal kvoli tomu bezpecnostnu radu, takze som tomu nevenoval velmi pozornost mysliac si ze ten pan fici na LSD.

tu skutočne nie je na mieste trollovat a robiť si posmech. je to vazna a smutná situacia. integracia do EU kt. na radost napr. sulina uviazla na polceste ma ale na uzemí byvalého vychodneho bloku vela obetí. A to verím je problém kt. chce riesiť Macron vo svojej predstave jadra. inak mam tu dost príspevkoch na to aby kazdy vedel ze najvacsí kritik hranola som prave ja. takze takéto vase reakcie na mna su aj dost trochu trapné a zbytočné

Tak to nerob. Taranie o jadre je trollovanie ktore vymyslel Fico. Otazka je ci sa chceme integrovat do EU alebo chceme stale iba hadzat polena pod nohy demokracii a EU ako to robi Orban a poliaci.

tak asi podla teba trolluje aj Macron https://www.cas.sk/clanok/682410/macron-v-europarlamente-francuzsky-prezident-predstavil-svoje-vizie-o-buducnosti-europy/

“ale aj v oblasti sociálnej, pričom sa vyslovil za daňovú harmonizáciu a konvergenciu, čiže zbližovanie príjmov.”

A kde a v com tu vidis to slavne jadro?