SME - Progresívne Slovensko apeluje na Lajčáka, aby vyhostil ruských diplomatov - 26.3.2018

SME - Progresívne Slovensko apeluje na Lajčáka, aby vyhostil ruských diplomatov - 26.3.2018
0

Aký bianko šek o čom to tu trepeš? Skoro všetky krajiny NATO a EÚ boli solidárne s Britániou, len u nás je nechutný rusofilizmus tak zakorenený, že nie sme ich schopní podporiť ani v takejto v podstate maličkosti. To som miloval na Nórsku, že takýto nechutný rusofilizmus tam vôbec neexistoval, oni veľmi dobre vedia, čo sú Rusi zač, proste som sa narodil v nesprávnej krajine.

a keď sa teraz zistí, že to bola nejaká sýrska skupina, ktorá potrebovala dostať ruskú účasť na intervencii v sýrii do zlého svetla, alebo to bol nejaký bývalý agent KGB, ktorý pracoval pre severnú Kóreu a potreboval izolovať rusko pri zbližovaní sa KLDR s USA alebo … ?

… okrem toho, že to bola oficiálna akcia schválená vedením FSB je veľa možností kto a prečo to urobil … ak sa niektorá z nich ukáže byť pravdivá, čo budú robiť… ospravedlníme sa RUsku, že sme ho neprávom obvinili? budeme sa tváriť, že sa nič nestalo, stále sme kamaráti? … povedať niekomu ty si vrah … a keď sa vrah nájde povedať ja som to tak nemyslel, nie je pre mňa cesta k slušnému a rovnoprávnemu partnerstvu…

… rovnaký postoj by som mal aj keby teraz zabili snowdena alebo assange a hneď by sa to hodilo na CIA…

Prečo by sme sa im mali ospravedlňovať? Oni sa nám ospravedlnili za 40 rokov okupácie a vojenskú intervenciu v 68? A ja si nemyslím, že by sme mali byť s Rusmi kamaráti. Oni nepoznajú spojencov, len vazalov.

rus by to nenapísal lepšie … o západe

…a pridal by napoleona a Hitlera a slovenský štát (ak by mal paru, kde slovensko je) … a nemal by pravdu?

…ako chceš aby teba niekto rešpektoval, ak ti nerešpektuješ jeho? prečo má byť niekto k tebe slušný a spravodlivý ak ty nie si slušný a spravodlivý k nemu? … uvedomuješ si, že tvoje vyjadrenia sú na úrovni vyjadrení voličov LSNS ( a je jedno koľkokrát tu budeš nadávať na fašistov)?

Skôr tvoj rusofilizmus je oveľa bližšie kotlebám, vidno že čítaš stoku Pravdu. Sry ale už nebudem strácať čas, nemá to zmysel.

A čo tak vykašľať sa na históriu a začať uvažovať realisticky?

Myslíte si, že teraz keď sa pridalo k Britom toľko vplyvných štátov aj napriek nedostatočným dôkazom kto dal príkaz na použitie zakázanej chemickej zbrane môže vo vyšetrovaní nastať zvrat?
Určite nie, veď by sa všetci vrátane USA, Nemecka, Francúzska, Austrálie, Kanady… museli ospravedlniť Putinovi. A to sa nestane.
A preto už nemôžu dovoliť Rusom podieľať sa na vyšetrovaní.
Takže vopred je jasný výsledok, skutok sa stal a vinník je a bude Putin.
Na druhej strane aj keby nebol, tak už má toho na rováši toľko (zostrelenie civilného lietadla, obsadenie Krymu, podporovaný doping športovcov, ovplyvňovanie volieb … a neustále využívanie práva veta pri dôležitých rozhodnutiach), že si zaslúži potrestať oveľa viac ako sa doposiaľ stalo.
Takže nemusí mať nik výčitky aj keby sa v tomto prípade stala chyba.
Okrem toho nechápem, prečo my máme na hlavu asi najviac Ruských diplomatov (teda aj špiónov), toto by aj do budúcna trebalo riešiť.

Teda tak ako som to pojal ja, určite by SR mala aspoň symbolicky 1 diplomata poslať domov.
Ak by to aj bol omyl, nik by ho práve nám popri tých veľkých pomýlených hráčoch nevyčítal.

No všetko má aj to “ale” a politika by mala nazerať aj do aj do budúcna. Teda čo sa môže stať.
Neustále stupňovanie tlaku na Rusko môže mať za následok, že to už niekto psychicky nevydrží a rozhodne sa pre radikálne riešenie. Nemyslím tým vojenské, to je až krajné, ale stačí hoci len prechodne zatvoriť kohútiky s ropou a plynom. Rusom tých pár dolárov, ktoré budú v kase chýbať nijako neuškodí. A neuškodí to ani Britom, Američanom, Nemcom …

Nechcem tým povedať, že sa máme niekomu pchať do análu.
Stačí ak nebudeme konať ukvapene, nerozumne, teda hurá spôsobom - my prví najiniciatívnejší.
Ešte sme nič nezmeškali, no ďalšie váhanie na ktorú stranu sa prikloniť nám už škodiť môže.

toto si musím skopírovať

… pretože som na pravde.sk opakovane a pravidelne označovaný za niečo ako americkú štetku, rusofóba a obviňovaný, že čakám na pokyny z americkej ambasády, aby som sa mohol vyjadriť k rusku… tak tvoje hodnotenie si veľmi cením …

… zároveň to ukazuje ako náročná a ťažká je cesta k tomu aby pravda a láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou …

@Daniel1 viem ze sa vo velmi veciach my dvaja nezhodneme, mame urcite odlisne pohlady na urcite veci, ale tymto prispevkom si ukazal triezve uvazovanie na danu vec. Viem ze nemas rad “srdiecka” ale odo mna ho mas. Velmi dobry nazor, asi naj v tomto vlakne.

Ak my budeme solidárni so západom, oni budú solidárni s nami. Rusi nezavrú kohútiky, lebo by boli ešte nedôveryhodnejší ako sú a EÚ by ešte viac diverzifikovala zdroje a Rusi by sa potom mohli ísť akurát pásť. Ak budeme alibistickí ako ten proruský komentátor vyššie, západ nás potom rovnako okašle. Poslankyňa za Híd to pekne povedala: „Som stále presvedčená, že slovenská diplomacia by mala prejaviť viac solidarity s Britániou a pristúpiť aj k vyhosteniu ruských diplomatov. Spojené kráľovstvo považujem za nášho strategického spojenca a vážim si, že ako prvá krajina nám ponúkli pomoc pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka. Mali by sme myslieť na to, kto je náš spojenec a priateľ, na ktorého pôde sa uskutočnil neakceptovateľný útok za použitia chemickej látky a podľa toho aj adekvátne reagovať. Doterajšia reakcia Slovenska je len nevyhnutné minimum,“ uviedla Cséfalvayová.

Nechcel som v predchádzajúcom vstupe reagovať na teba ale všeobecne - no stalo sa.
Keďže mi odpisuješ, teda nesúhlasíš, tak v stručnosti zareagujem.

Rusi už zavreli kohútiky na Ukrajine a predtým aj nám.
A máš pravdu ak by zavreli - boli by nedôveryhodnejší, no my a 1/3 Európy - zmrznutejší.
Čo je lepšie?

V ďalšej časti mi pritakávaš. Tak je všetko v poriadku.

Prosím vás, prestaňte miešať diplomaciu a zhraničnú politiku s oblasťou pomoci slabším a nemohúcim.

Diplomacia a zhraničná politika: vyhostenie diplomatov. A ja nemám problém s vyhostením, pokiaľ je to na základe dohovoru štátov, nemám problém, ak niekto z vlády napíše: “dostali sme dôveryhodné informácie a pripájame sa k ostatným štátom”

Solidarita: pomoc slabším a nemohúcim. To je oblasť, ktorú uznávam a beriem, ale to nie je vec do politiky.
A riešiť politiku, ako solidaritu = oni to urobili a chcú (bez dôkazov, alebo informácií) to isté od nás… To je v poriadku? Nie, nie je to v poriadku. To nie je solidarita, ale emociálne vydieranie…

A oháňanie sa eurofondami je rovnaké vydieranie. Eurofondy majú pravidlá, pravidlá na ktorých sa EU dohodla, a nemyslím, že v tých pravidlách je napísané: “dáme vám fondy, ale len, ak budete doslovne plniť naša príkazy”…

Rusi zavreli Ukrajine kohútiky aj nám a čuduj sa svete plyn predsalen mali a nikto nezmrzol, západ bol s nami aj s nimi solidárny. Ak by chceli zavrieť kohútiky celej EÚ spravili by to prvý a zároveň posledný krát, už by sa s nimi nikto nesral a EÚ by hľadala iné zdroje a Rusko má najväčšie príjmy z ropy práve od EÚ, tak by dopadli veľmi zle.

Ďalší čo by chcel len od západu peniaze, ale keď sa od nás očakáva nejaká pomoc tak sa otočí chrbtom a stojí za Rusákmi, fuj.

Ty si jasný prípad, kde pri miernom zvýšení emócií strácaš schopnosť čítania s porozumením.

V iných témach sa s tebou dá diskutovať aj súhlasiť. Ale tu ani zaboha pochopiť čo sa ti tu píše. Solidarita sa nerovná emociálne vydieranie.

Som za vyhostenie (aj iné aktivity) na základe dohovorov, faktov. Nie na základe “solidarity” bez možnosti diskusie = diktátu.

P.S.: môj postoj k EU fondom som vyjadril aj v iných témach = som za ich zrušenie.

mám dve otázky, na jednu si mi nezodpovedal už vyššie …

• povedz mi tri najsilnejšie argumenty, prečo je rusko zodpovedné za útok na skripaľa…

druhá je

— ako hodnotíš postoj francúzska a nemecka, ktoré odmietli obsadenie Iraku v roku 2003, pretože sa im zdali dôkazy nedostatočné (a neskôr sa ukázalo, že boli sfalšované)? … inde píšeš, že akcia v Iraku bola chybou, ktorá sa stane … postoj nemecka a francúzska bol teda tiež chybou?

prepáč … mám problém pochopiť logiku priateľstva, kde je chybou priateľa upozorniť na chybu

Už ma nebaví sa tu s vami dohadovať, len vám sem dám citáciu 2 osôb s ktorými zdieľate svoje názory:
„Mňa priznám sa desí to ako racionálne rozmýšľajúci ľudia sa znižujú k tej najhlúpejšej miere iracionality a k lynčovaniu bez dôkazov. Ja tomuto naozaj nerozumiem. Proti Ruskej federácii nie sú žiadne dôkazy, žiadne dôkazy. Áno, pani premiérka Mayová veľmi významne kričala v britskej snemovni a líder britskej opozície jej veľmi správne povedal predložte dôkazy kým budete niekoho lynčovať. A vy opakujete všetci to isté. Nemáte jediný dôkaz proti Ruskej federácii a chcete Ruskú federáciu trestať, to je hrozné niečo.

Ja vážne obdivujem vás, pána Poliačika, pána Osuského, Dostála a všetkých týchto vojnových štváčov ako hrdo tu proste propagujete myšlienku novej brutálnej studenej vojny, jednoducho vyhostíme ruských diplomatov, vyhostíme všetkých ruských špiónov, veď ja pán Klus presne viem kto sú tí ruskí špióni, poďme s nimi preč. Ja by som chcel privítať to ako sa chová alebo ako sa správa rezort zahraničných vecí pretože to je zodpovedné. Rusko je partnerským štátom a pokiaľ neexistujú dôkazy nemôžete ho jednoducho trestať, tak je to správne.

Ale ja sa vás chcem opýtať všetkých tej slovenskej arabskej strane, ktorá je tak neskutočne protislovenská, že to už nie je možné, či by ste išli po tom keby táto studená vojna po ktorej tak bažíte, ktorú tak veľmi chcete vyvolať, či by ste išli do otvoreného vojenského konfliktu vy pán Klus, či by ste si prehodili cez seba samopal a obliekli si maskáče a išli do vojenského konfliktu s Ruskou federáciou, keď ste teraz spoza pléna taký hrdina ako ešte nikto, pretože naozaj štvanie do vojny to je dnes je jednoducho niečo neuveriteľné.

A vy teraz hovoríte vypnite mozog a iba počúvajte to čo hovoria niektoré štáty na západe. Takto sme sa správali v studenej vojne keď sme mali nad sebou iného veľkého brata. To chcete robiť znova, úplne stratiť suverenitu. Ja verím tomu, že Slovenská republika má svoju slobodu a má svoj vlastný rozum a nebudeme iba nasledovať tých, ktorí chcú dnes lynčovať Rusko.

Opakujem, už nech je čokoľvek kým nemáte relevantné dôkazy tak takto sa správať proste takto sa pchať do zadku Spojeným štátom americkým to je neuveriteľné. Ja stále hľadám v tom nejakú logiku ale keď boli prezidentské voľby v Ruskej federácii a Vladimír Putin urobil týždeň pred voľbami takýto ťah, tak tomu naozaj gratulujem. To by bol ešte ďaleko hlúpejší než by si ktokoľvek vedel len predstaviť.

A ja som veľmi rád, že na Slovensku je vláda, ktorá má veľmi silnú podporu ľavice a vďaka tomu rozmýšľame a vďaka tomu nikdy nebudem kopať a lynčovať Rusko. Čiže z toho hľadiska páni kolegovia prestaňme s tým návratom k iracionalite k tej stredovekej iracionalite a vráťme sa k zdravému rozumu.“

Sú to 2 skombinované statusy na FB od Blahu a Mazureka a týmto vám gratulujem. Sry neboli to statusy, ale povedali to v parlamente.

prepáč nahneval si ma .,.

… namiesto odpovede na jasné a jednoduché otázky…

… si stiahol túto diskusiu to politickej žumpy … to sa sem fakt ale fakt nehodí … bola to tu kultúrna a inteligentná diskusia … a možno sa ti to nepáči, ale na úroveň magáta a blahu si klesol TY nie my …

aby som to upresnil tvoje a ich názory sú odlišné na 360 stupňov …

Rozprávate to isté čo oni, ale ja som klesol na ich úroveň, lebo som na to upozornil, logické. :slight_smile:

Celý tvoj emotívny status je ot om, že ak Blaha alebo Mazurek pozdravia “Dobrý deň” tak od vtedy je to závadný pozdrav. Ak použijú slovo “Ďakujem” tak od vtedy sa už nebude ďakovať?

Máme podľa teba práva na diskusiu, alebo už vlastne ani nie?. Už od teraz budeme “solidární a nikdy inak”. Namisto solidární si daj “so Sovietskym zväzom” a je to to isté. Pre mňa neprijateľné.

Ja v tejto bitke nepochopení už nepokračujem. Lebo si odmietol čítať a rozumieť…

Howgh - alebo ako to hovorili Indiani - dohovoril som.

To nie je o žiadnom dobrý deň, to je o tom že máte na súčasnú zahranično-politickú citlivú otázku rovnaký názor ako tí 2.

ak si si nevšimol … ty hovoríš presne to isté čo hovorí blaha a magát…

presne ako oni hovoríš, že pravda je už jasná, že každý vidí ako to je, že všetci musia robiť presne to, čo je jasné na prvý pohľad a to čo každý musí vidieť…

na rozdiel od teba blahlu a magáta mi aj s pavolom simono a niektorými ďalšími hovoríme, že nič nie je jasné a robiť prehnané a emotívne rozhodnutia nepatrí do politiky a do medzinárodných vzťahov…

… jeden atentát teroristickej organizácie, ktorá ani nemala poriadne politické krytie začal prvú svetovú vojnu … človek si povie ako k tomu svet prišiel, ľudia sa zbláznili alebo čo? takéto prehnané reakcie nás približujú k nebezpečným brehom …