SME - Progresívne Slovensko apeluje na Lajčáka, aby vyhostil ruských diplomatov - 26.3.2018

SME - Progresívne Slovensko apeluje na Lajčáka, aby vyhostil ruských diplomatov - 26.3.2018
0

mimochodom

… je veľmi veľmi pravdepodobné, že z blahom a magátom budeš mať na otázky medzinárodnej politiky oveľa viac spoločných názorov ako by si mal s veľa čiňanmi, arabmi, indami alebo inými občanmi sveta

… si preto zlý človek, že na otázku postavenia významu slovenska v medzinárodnej politike máš podobný pohľad ako blaha a magát a nie ako niektorí z 30 mln. kurdov bez štátu, milióno sikhov bez štátu, obyvateľa 10 mln- lagosu alebo 10 mln. jakarty?

… ty si to sám napísal, že sme malí bezvýznamný štát, ktorý potrebuje ochráncu a spojencov aby prežil a mal slovo v medzinárodnej politike … ty si myslíš, že to má byť NATO a UK, blaha, že rusko, magát že 4.ríša … miliardy obyvateľov sveta si myslí, prečo by malo mať nejakých poondiatych 5 mln. Slovákov mať rovnaký hlas ako miliarda a stámilióny v našej krajine…

PS pokial chce hájiť zaujmy vsetkych slovákov musí reagovat aj na to ze 50% slovakov sa zivot za posl. 30r nezlepšil a ze sme desiatky mld rocne a 500tis mladych ludi stratoví voči západu. a bohuzial v politike su zatial iba sily kt. tato politika vyhovuje či je to “hejslovacko-fakelavicová mafia” kt. nizke mzdy a dôchodky vyhovuju lebo za 1. pri navysení by bolo menej pre nich na kradnutie a za 2. ak by sa mali slovaci lepsie oni by stratili frustrovaného voliča. na “druhej” strane liberáli kt. tiez maju retoriku nezvysovat prijem slovaka, postacuje im volny trh a otvorene hranice…takze skutočná polit. sila kt. by za Slovenske zaujmy realne bojovala moze mať 2. strategie: tlačit na zapad aby EU boli solidarna a určiť horizont a spôsob ako sa dorovnajú ceny aj príjmy, pokial to zapad odmietne musi byt aj plan B a tu by som navrhol odchod z EU a vytvorit štáty V5 vratane Ukrajiny, prip aj pocetnejsí celok samozrejme bez Ruska. inak na margo nemecka kt. vyhostilo ruskych velvyslancov, aka je to hra ak v rovnakom čase podpisalo budovanie plynovodu s Ruskom? v ramci V5 by nase krajiny neboli iba polokoloniami zapadu a neprichadzali o miliony mladeho ludskeho potencialu kvôli nizkym prijmom na svojom uzemí a to je hlavne peniazmi nevyčíslitelné. inak Ukrajina je schopná do 4r byt energeticky sebestačná a udajne vie pokryt potreby aj susedov. v prvom rade som vsak jednoznačne za spoluprácu v rámci EU a vytvorenie silného socialne-solidárneho jadra, v kt. nebudu ziadne odkazané skupiny obetované a vyrazne sa znizi aj migracia mladych

aj keď sa zhodneme v mnohom v tomto sa nezhodneme …

… nemyslím, že je to zištnosť politikov, ktorá kriví slovenský systém … lebo to by stačilo zmeniť politikov a ako sa ukázalo stále na povrch vyplávajú rovnaké charaktery … ten problém je podľa mňa hlbší … je v koreňoch historickej tradície izolacionizmus uhorska, sociálnej previazanosti a maďarského "východného systému v kombinácií so slovanským západným systémom …

… ten fetiš priemernosti slovákom možno nevyhovuje ale historicky sú na neho zvyknutí a považujú ho za normu správania podobne ako fetiš vzájomných väzieb a súdržnosti, ktorá pri falošnom použití vedie ku korupcii rodinkárstvu a všetkým zlám …

…ja stále považujem za choré ak tender na dodávku kancelárskych potrieb vyhrá emailová firma, ktorá berie výrobky z alibabu proti firme, ktorá vyrába výrobky v tom istom meste, pretože dá o 20% nižšiu cenu … ale žiaľ rovnako choré je, že to vyhrá kamarátová firma, ktorá dá o 30% vyššiu cenu a tá to potom nakúpi na alibaba.com za cenu o 40% nižšiu … keby politici pri “rozkrádaní” brali “normálnu” mieru 3-7% za sprostredkovanie, myslím, že tento štát by nielen nemal korupciu ale ani problémy …

… a “nenažranosť” nie je problém systému. ale ľudí …

doplnené … PS: táto časť diskusie sa nezvťahuje na pôvodné vlákno, ale keď si dáte liter vínka, tak je vám to jedno ;o))))))

Normálne by som vám ten plán B doprial niekde v alternatívnej realite, aby som sa zasmial, že kto chce kam pomôžme mu tam. V tom prípade by sa dôchodky u nás a na Ukrajine naozaj dorovnávali, akurát by to bolo smerom k ukrajinským dôchodkom. :joy:
Už som Vám to vravel x krát, my nemáme čím západ vydierať.

Tak tu si asi niekto neuvedomuje kde by sme boli ak by sme neboli clenmi EU. O taketo nieco sa usiluju kotlebovci a to uz by bol ozaj pad az na same dno priepasti, z ktorej by navratu nebolo. Ked aj ano, tak za cenu krviprelievania! Nad takym niecim co len uvazovat je pre nas stat naozaj len destruktivne.

ak sa budeme zapadu znova priblizovat aspon takym tempom ako pred krízou(ale nie len 50% naroda) iba vtedy mozme porazit extremizmus. V5 som spomenul ako krajne riesenie, pravda je ze nasa moc ma skôr v zaujme blokovat solidaritu než zapad napr. Macron ci Schultz. Za jedno nackov potrebuju (teraz boli pre nich uplne nenahraditelni na vydieranie bugiho) a ta druha strana tiez chce iba volny pohyb osob a tovarov… tam ide o prepojenie na fin. skupiny. tam moze byt dohoda robit politku pre velke zap. korporacie aby u nas nerastli prijmy a ked to nasi zapredanci legitimne zvolení urcia ako ekon. smer (radsej zrusia dane a odvody) tak si ani Macron ani Schultz nepomozu…

Ja by som ani to V5 tak nevysmieval. ak by tieto krajiny nestratili miliony mladych ludi, a cudzinci by malli vysoke víza uz len to je nevycislitelná hodnota. nevraviac o desiatkam mld eur tečúcich od nas kazdorocne na zapad cez hodnotu u nas vyrobenych tovarov, nevraviac o predaji u nich nepredajnych potravin za vyssiu cenu atd atd. vtedy by sme sa naozaj mohli hrat na paritu kupnej sily a aj pri nizsom prijme sa mat ako narod lepšie. ale ak sme sa raz ako europa vydali na cestu spajania mali by sme v tom pokračovať. bohuzial u nas nevidim ziadnu polit. silu kt. by ziadala zvysovanie ziv. urovne vsetkych slovakov

Poznas trochu zakladne principy PS? Ak by si ich poznal, taketo nieco by si s urcitostou nenapisal.

Je v nasom zaujme vytvorit take prostredie, aby ti mladi ludia od nas “neutekali” resp. aby sa vratili. precitaj si o tom tu, a to je len jeden priklad za vsetky, nedavno som o tom pisal:

Pred dvomi tyzdnami som mal moznost sa porozpravat po ceste zo Schwechatu s francuzkym velvyslancom u nas. P. Christophe Léonzi pozna PS a Ivana Štefunka prirovnal prave k Macronovi, co si myslim je dost velka pocta.

A na zaver dodam len jednu vec. Je mi jasne ze EU potrebuje v urcitych veciach reformu, ale kazdom pripade EU ako taka je velmi dobry projekt a keby sme v tom spolocenstve neboli bolo by to velmi zle. A neprejavenie solidarity v pripade vyhostenia ruskych diplomatov na nas vrha tien nespolahlivosti a s tym ja jednoducho suhlasit nemozem.

:joy::weight_lifting_man:t2::rofl:

Mozes my vysvetlit co je ti na tom tak smiesne???

NIE
Som si 100% istý, že by si nepochopil.

To ma tak podcenujes alebo seba precenujes?

Tak to prirovnanie je naozaj prinajmenšom vtipné. :slight_smile: Ja si napríklad doteraz myslím, že voľba predsedu bola pre PS obrovská chyba.

Az tak s tebou nesuhlasim napriek tomu, ze som chcel vidiet na poste predsedu Michala. Ved bola o tom aj diskusia. V kazdom pripade Ivanovi treba nechat este trochu casu, on sa dostane na tu spravnu “vlnu”. A to co mi povedal p. Léonzi tak tomu celkom verim. Asi Ivana pozna uz nejaky ten cas. Neverim ze by trepal do vetra.

Macron je mladý, charizmatický chlap s vynikajúcim rečovým prejavom. Štefunko je opak toho.

Mirko, to si bol na vínnej ceste s tým veľvyslancom?

Michal Šimečka - Ako zvládnuť Putina – v piatich bodoch - 3.4.2018

Len tak na okraj:

úprimne ŽIADNA strana nemôže dosiahnuť to, aby sme sa približovali životnej úrovne západu …

… ak by EU prijala skutočne “germánske” pravidlá, životná úroveň niektorých západných krajín (Francúzska, Talianska, Španielska, Portugalska) by sa našej životnej úrovni približovala veľmi rýchlo (a to aj v prípade, keby sa naša nezvyšovala) …

… my sme dosiahli takmer vrchol životnej úrovne krajiny s lacnou a kvalifikovanou pracovnou silou — viac nemôžeme z tejto ekonomiky dostať bez toho aby sme zmenili ekonomiku … a ekonomiku nemenia politici ale podnikatelia a ľudia
… politici môžu zmene ekonomiky brániť (ako to úspešne robí Smer a SNS) alebo
… môžu podporovať zmenu ekonomiky, čo môže niekedy aj bolieť ---- a to je to mieste, kde som napokon musel nerád voliť SaS a rád som svoju podporu preniesol na PS…

Inak to obvinenie Slovenska je samozrejme nezmysel, ale podrobnosti o tom, ako sa u nás skúmali chemické a biologické zbrane sú viac-menej doteraz tabu. Vlastne preto nás aj tí Rusi obvinili, lebo sa vie, že sa u nás výskum v tejto oblasti robil na dosť vysokej úrovni.

Citujem odtiaľto https://www.unob.cz/fvz/struktura/k304/Documents/BOL_zneuzitelne.pdf

Objevily se i neověřené zprávy o existenci nervově
paralytické látky v bývalém SSSR pod názvem Novičok; struktura této látky nebyla zveřejněna.
za zmínku stojí i fakt, že k výzkumu zdravotnické ochrany před účinky NPL (a také dalších látek)
je nutné tyto syntetizovat. V bývalém československu to bylo realizováno ve VOZ 072 Zemianske
Kostoľany (SR), kde probíhala laboratorní syntéza těchto látek (v žádném případě se nejednalo
o výrobu CHZ!) na vysoké úrovni. Mírové zaměření zařízení i jeho výborná odborná úroveň byla
prověřena a potvrzena při návštěvě delegace USA na tomto zařízení v prosinci 1990. Později však
bylo celé zařízení zrušeno.

Ešte menej sa vie o biologických zbraniach, ktorých výskum u nás sa skončil asi skôr.

Vyvíjala Imuna biologické zbrane?
BRATISLAVA - “Niekoľko rokov som v Imune Šarišské Michaľany pracoval s pôvodcami moru a antraxu, čiže slezinovej sneti. Bolo to prísne strážené pracovisko, vybavené na tie časy špičkovou technológiou, a tak o všetkom, s čím sme tam prichádzali do styku, sa vonku nesmelo muknúť pod hrozbou trestu.” Pravde sa s týmto tajomstvom po takmer troch desaťročiach zdôveril bývalý laborant “oddelenia s vysoko virulentnými nákazami” - ako sa pracovisko oficiálne nazývalo - ktorý si neželá byť menovaný. Oddelenie sa nachádzalo v budove obohnanej vysokým plotom, vstup do nej mali povolený len vybraní zamestnanci. Na pracovisku sa pohybovali v špeciálnych skafandroch a mali skrátený pracovný čas.
“To nám ostatní zamestnanci Imuny strašne závideli,” spomína náš zdroj, ktorý ako dôchodca má dosť nepokojnú starobu. Žije totiž s ťaživým vedomím, že sa podieľal na vývoji biologických zbraní. “Je príznačné, že v Imune sme s tým prestali až okolo roku 1973,” hovorí bývalý laborant.
"Čiže v čase, keď Spojené štáty a Sovietsky zväz podpísali zmluvu o zákaze vývoja a výroby týchto zbraní."
Informáciu sa pokúšame overiť v samotnej Imune. Jej terajší riaditeľ Peter Schvalb síce pracuje v podniku už sedemnásty rok, ale o dianí z konca 60. a začiatku 70. rokov vie len z počutia a druhej ruky. “Šuškalo sa, že špeciálne pracovisko patrilo priamo pod ministerstvo obrany v Prahe,” prehodí Schvalb, "ale to by vám azda mohli potvrdiť, resp. vyvrátiť moji predchodcovia."
Ing. Imrich Banda je jedným z nich, ale rozhovorom na takúto háklivú tému by sa najradšej vyhol. Opakuje, že Imuna bola vtedy len závodom, nie podnikom, ktorý patril do výrobno-hospodárskej jednotky ÚSOL so sídlom v Prahe. Áno, pracovisko, o ktorom je reč, malo osobitný režim a “zaujímal sa oň” rezort obrany. “Pracovali tam však na ochrane pred biologickými zbraňami, nie na vývoji týchto zbrani,” tvrdí Banda. Vzápätí však žiada, aby sme ho v novinách necitovali.
Ivan Brala preberal vedenie Imuny v roku 1970. Pripúšťa, že v 60. rokoch sa na osobitnom pracovisku mohli venovať “všeličomu”, ale začiatkom 70. rokov už len výrobe séra proti botulizmu. Ešte dodá: "Čo konkrétne tam robili predtým, to vám už nikto nepovie…"
Skúšali sme čo-to zistiť aj v Prahe. ÚSOL už dávno neexistuje, jeho nástupníckou organizáciou je spoločnosť Sevapharma, ktorej vedenie sa personálne celkom obmenilo. Imunu spred tridsiatich rokov z týchto ľudí vlastne nik nezažil. Lenže práve Praha, presnejšie jej médiá, rozšírili pred týždňom informáciu, že “bývalé Československo vyrábalo v rámci Varšavskej zmluvy biologické zbrane až do roku 1989”. Podľa tej istej informácie všetky príslušné technológie sa po roku 1989 zlikvidovali, podobne ako aj zvyšky nebezpečných biologických látok. Či sa medzi nimi nachádzali aj preparáty zo starej Imuny, to už informácia neuvádzala.
Krátko predtým však britský denník The Mail uverejnil správu, podľa ktorej si arabskí teroristi zaobstarali ampulky so slezinovou sneťou údajne - v Čechách!
ZDROJ: Pravda - 28.09.2001

Je to dosť zaujímavá história…

Vyplavali na povrch nove skutocnosti.

Nech sa páči rusofili, náš všivavý postoj bude mať určite nejaké dôsledky. Aj vďaka takým ako ste vy.

Organizácia pre zákaz chemických zbraní potvrdila zistenie Británie, že Skripaľovcov otrávili novičokom.