Smernica o vyslanych pracovníkoch- je postoj pravice v zaujme Slovenska?

Smernica o vyslanych pracovníkoch- je postoj pravice v zaujme Slovenska?
0

#1

Toto budu strany s kt budeme (nutení) spolupracovať. su toto ludia kt. konaju v zaujme slovakov? je lepsie tlačiť na dorovnanie prijmov alebo su nizke prijmy pre nas vyhoda? a čo 400tis ludí v CR a dalsie statisice v inych státoch? čo je dobré na tom drzať slovakov na tretinovych prijmoch v EU?, nizke platy, dôchodky, vsetky soc. dávky…https://www.aktuality.sk/clanok/593843/slovenski-pravicovi-europoslanci-odmietli-smernicu-o-vyslanych-pracovnikoch/


#2

Takéto zákony likvidujú ekonomiku EU. Onedlho bude Európa iba múzeom, skanzenom a dovolenkovou destináciou pre bohatých turistov z USA a z Ázie.


#3

Pravicová doktrína v zásade odmieta akúkoľvek prosociálnu reguláciu trhu.

Osobne súhlasím s touto smernicou. Cena práce v regióne je daná aj historicko-ekonomickými súvislosťami. Stále by sme mali myslieť na to, že žijeme v tej bohatśej časti sveta. A asi by sme nechceli, aby nás nahradili pracovníci z lacnejších krajín. Rovnako sa mi nepáči, ak sú naši krajania na západe vnímaní najmä ako lacná pracovná sila.
Isteže, časti trhu to uškodí… Šoféri s našou minimálnou mzdou jazdia do zahraničia radi najmä kvôli diétam. Naše špedičky stratia nákladovú konkurenčnú výhodu a niektoré možno krachnú. Osobne to však považujem za očistenie trhu. Trhový subjekt fungujúci na báze vykorisťovania zamestnancov (v zmysle neplatenia obvyklej mzdy) by nemal mať na trhu miesto.

Obávam sa však, že reálny dopad na šoférov (a im podobných profesií) bude iný. Budú tlaky na využívanie živnosti v neprospech zamestnaneckého pomeru, čím ťarchu lokálnych reštrikcií prenesú na jednotlivcov. Zrejme im narastú honoráre, ale neverím, že v miere dostatočnej na kompenzáciu dopadov tejto normy.


#4

Smernica, kt. primarnym cielom nebolo pomoct ludom, aby dostavali taku mzdu, aku dostavaju ludia v krajinach, v kt. pracuju, ale zlikvidovat lacnu konkurenciu z vychodnej Europy. O nic ine tam nejde. No a samozrejme Slovak sa moze tesit, ale nie na vyssiu mzdu, ale na navstevu uradu prace.


#5

pravicová doktrína by bola u nas super ale keby nase platy boli 3nasobne ako nemecké a tu na uzemí V4 zila polovica mladych zo západu. len si myslím ze takého pravicoveho politika od nas by pri navsteve nemecka nakopali do zadku.

nasa politika háji zaujmy zapadu a bohatych ci uz svetskych alebo naboz hráčov. je známe ze trh konvergenciu prijmov nevyrieši, dokáze to len regulácia a pozit. motivácia. bohuzial tlaky od nas na nu su nulové(nasi politici neobhajuju vlastnych obcanov) a ak nahodou s niecim pride EU tak sa este postavia proti tomu a interpretuju to z opačneho pohladu. absolutne zakladnym cielom by malo byt dorovnanie prijmov voci zapadu, akekolvek vymysli, ze to moze mat taky a onaky dopad su az terciálne. sme svedkom toho, ze politici pre terciálny dopad blokuju to čo je základné a idu tak proti zaujmom väčšiny slovákov, pre zaujem 10-15%


#6

So smernicou súhlasím. Konkurenčná výhoda založená na mzdovom dumpingu je cesta do pekla. Nemotivuje k vzdelávaniu, k efektivite, k inováciám, k sofistikovanejšej činnosti. Nízke mzdy ako konkurenčná výhoda popierajú všetko podstatné o čo PS ide.