Snem PS 20.1.2018 - Registrácia

oficialne
Snem PS 20.1.2018 - Registrácia
0

Pozývame vás na náš ustanovujúci snem, ktorý sa uskutoční 20.1. 2018 v Žiline.

Info o programe ešte budeme zdieľať, momentálne sa predbežne registrujte na podujatie. Bude to veľká akcia, preto bude veľa miest. :slight_smile:

Viac tu:

@dobrovolnici

Bude aj nejaky ten livestream alebo zaznam uverejneny? Aspon z oficialnej casti?
Nie kazdy sa moze zucastnit aj keby chcel (napr. ako ja, kedze budem prave ten vikend mimo slovenska)
Dik

Livestream sa planuje, uvidime v akej forme :slight_smile:

@Ivan_Sakin tie pozvánky na zakladajúcich členov ste už posielali? scrollujem komunitu aj FB hore-dolu, ale nenašiel som jednoznačnú odpoveď (a teda sa ospravedlňujem, ak niekde je)

Poslali sa, ale este sa kontroluje, ci boli vsetky spravne dorucene.

aha, tak som sa prehrabal mailboxom a našiel som to, len fakt netuším, kam mi to redirectlo, do main inboxu sa mi to nedostalo, tak aj ostatní ak máte pochybnosti, skúste to nájsť cez “progresivne” alebo tak :slight_smile:

Viacerí sa ma pýtajú čo a ako na sneme, a asi to treba na tvrdo napísať, lebo to zjavne nie je zrejmé.

To, že vám prišla pozvánka na snem neznamená, že na ňom budete môcť hlasovať. Hlasovať budú môcť len zakladajúci členovia, ktorých vyberie prípravný výbor. Ostatní pozvaní sa budú (asi) môcť pozerať a ďalej sa zúčastniť na niečom, čo sa snemom nazvať nedá, ani v zmysle stanov, ani v samotnom zmysle slova “snem”.

Či je to v súlade s proklamovaným budovaní hnutia zdola, ponechávam na úvahe každého jednotlivca.

Myslím si, že minimálne bolo vhodné napísať to do pozvánky, lebo viacero pozvaných sa tešilo, že idú zahlasovať za niečo pozitívne.

Budeme informovat. Hlasovat samozrejme mozu len clenovia.

Mne stale nie je jasne, kde sa da prihlasit, teda stat sa clenom. Mozno mi nieco uslo, lebo som dost vytazeny v poslednej dobe. V stanovach sa pise, ze do snemu spravna rada odsuhlasi clenov. Na stranke PS sa pise, ze PS ma 620 clenov. Kedze nebola spustena registracia, tak neviem ci to stiha (ale chapem to tak, že ziadna ani spustená nebude).

Ďakujem za lajknutie, ale aby to nevyznelo že s tým systémom súhlasím, tak nie, nesúhlasím.

A nie len členovia budú môcť hlasovať, ale len zakladajúci členovia. A ak som správne pochopil, už bolo jednotlivým zakladajúcim členom oznámené, že sa môžu stať zakladajúcim členmi. Celkom by ma zaujímalo, kolko ich je.

To 620 ma byt dobrovolnikov, grafik to dal zle, uz sme to dali na opravu. Prihlasovat na clenov sa bude dat v januari a po sneme sa bude prijimat a budeme to chciet siroke. Zakladajuci clenovia vsak budu len ti, ktori nam najviac pomahali a ktorych osobne pozname a ti budu hlasovat na ustanovujucom sneme.

Na dalsom sneme uz ludi bude samozrejme viac.

No podla doterajsieho vyjadrenia a dedukcie aj M. Poliačik a s tym absolutne nesuhlasim.

Suhlasim a musim podotknut zial.

Tak to mas sakra pravdu.

A ako ste to mali dohodnute na zaciatku - kto bude moct byt zakladajucim clenom a kto nie ?
Zda sa, ze niektori sa mozno budu citit ukrivdeni…

Zdravím, mám dve otázky. Na sneme teda budú hlasovať iba zakladujúci členovia, kto je zakladajúcim členom, to rozhodne správna rada. 1. otázka- je niekde napísané alebo bolo dopredu dohodnuté, na základe čoho konkrétne si táto rada vyberie “naozajstných” členov s hlasovacím právom?(mám na mysli niečo viac ako- vyberieme si tých, ktorých chceme) 2. Prečo sú v správnej rade práve tí ľudia, ktorí v nej sú? Na základe čoho? Prepáčte ak sa hlúpo pýtam, som tu nový.

Odpoviem na viac veci:

Na zaciatku sa nikomu nic neslubovalo, dobrovolnici sa pridavali, pretoze chceli pomahat a aktivne sa pricinit o nieco, co povazuju za dolezite. V tom je velka sila budovania zdola, pretoze motivacie boli z najvacsej miery uprimne a aj realne pretavene do konkretnych krokov, ktorymi nam pomahali, nie len do slov. Az postupne sa ukazovalo, ze to je spravna cesta a rozhodlo sa z tych, ktori nam pomahali vytvorit aj prvych clenov.

Tu odpoviem na druhu otazku, lebo na prvu som zodpovedal uz vyssie. Pri vsetkom co sa tvori musi byt tim ludi, ktori sa rozhodnu spolocne nieco vytvorit. Takto vznikla spravna rada.

Este doplnim aj dalsie otazky, ktore tu padli. Prvy snem je ustanovujuci, aby sme mohli oficialne vzniknut, ale budu sa konat dalsie a tam, ked uz budeme zabehnuti, budu fungovat clenske struktury, tak bude pocet clenov narastat a je pravdepodobne, ze na dalsom sneme uz bude ludi ovela ovela viac. Vsetko vsak ma svoje procesy a fazy, kedy je nejaka organizacia na nieco pripravena a to treba citlivo rozhodovat a riesit, aby bol vyvoj stale efektivny a zdravy. Verte, ze sa tomu procesu venuje vela casu a vsetky moznosti sa zvazuju. Vybrerat vsak treba tak, aby sme zvysovali moznosti do buducna, postavit pevne zaklady na ktorych sa budu stavat pevne mury a potom pevna strecha. Pevne zaklady postavis na tom, co dobre poznas, preto su aj zakladajuci clenovia ti, ktorych najlepsie pozname a nikto sa nemoze citit byt ukrivdeni, pretoze moznosti zapojenia boli pre kazdeho rovnake.

Ja s tym postupom suhlasim - to je realisticky pristup. Ale trochu si rypnem - ako je to s vierou v slobodu a v rovnost, ktoru deklaruje PS v hodnotach ? Nepopierate tymto postupom vlastne zaklady - hodnoty ? Ja osobne vnimam rozpor medzi deklaraciou a implementaciou. Ak by to malo byt konzistentne (nerozporuplne), nieco by sa malo zmenit - bud postup alebo hodnoty.

Pokial sa nemylim, PS nemohla mat clenou pred vznikom, resp. zaregistrovanim. je tak?

Slobodne mal pravo sa zapajat a pomahat kazdy, kto mal rovnake hodnoty s nami. Deklaracia aj implementacia su v jednej linii. V stanovach je vysvetlene preco existuje statut zakladajuceho clena. Na niecom musis organizaciu postavit, nikoho sme neobmedzovali. Len si mozno otazku kladies bez zohladnenia, ze dalsich clenov budeme prijimat po sneme, proces sa neuzavrie.

Tu presne nerozumiem otazke, PS ako hnutie este nema clenov a ani som to nepisal, este len budu. Zatial existuje len pripravny vybor.

Ja len aby niekto nenabudol pocit, že je tu nejaká skupina “tam hore”, ktorá sama seba+ nejakých svojich známych, prípadne potichu dávno vybraných ľudí, určí za tých, ktorí budú o strane rozhodovať a ľudia, ktorí robili mravčiu robotu(+ ďaľší, ktorí sa chcú tiež podieľať na smerovaní strany) sa budú môcť len prizerať. Potom môže niekto nadobudnúť dojem, že strana sa neriadi z dola, ale podľa predom pripravenej schémy a z výlučnej vôle tejto skupiny ľudí. Preto sa takto spýtam- koľko bude tých ľudí, ktorí budú mať na prvom sneme hlasovacie právo?