Snem PS 20.1.2018 - Registrácia

oficialne
Snem PS 20.1.2018 - Registrácia
0

to si napisal na otazku ktoru Ti dal Lubomir, tak som sa pytal, lebo nejako to nesedi.

Ja suhlasim s postupom, ma to svoju logiku. Mam skor problem s hodnotami - su take prilis idealisticke - chyba tam trochu viac realizmu. A ked budete oslovovat nimi ludi, mozu vas vnimat ako rojkov (alebo “slnieckarov”). Ale budu sa mylit, pretoze v realite sa clenovia PS spravaju pragmaticky. Podla mna by sa tento pristup mal nejako zahrnut aj do hodnot.

@majo219 napis mi email na sakin@progresivne.sk s tvojim tel cislom, zavolame si, ak si novy a este ludi nepoznas, tak si to povieme osobne, takto sa pridavala vacsina ludi, aj ked proces je otvoreni aj pre dalsich, ktori sa chcu zapajat. To kolko ludi bude mat hlasovacie pravo sa uvidi podla toho kolki z tych, ktori sa najviac zapajali rozhodnu byt aj clenovia, alebo budu chciet zostat dobrovolnici. Info sa dozviete, az sa proces uzavrie s ohladom na sukromie oslovenych.

Ok. toto si odpovedal

na tuto otazku

preto mi to akosi nestimuje.

V pohode @Mirko, ideme na dlhu trat, nehrame sa na jeden snem. O nic vyrazne neprides, ak ti ide o zlepsenie krajiny, tak prilezitosti sa prejavit a aktivne zapojit este bude kvantum.

ja som pozeral par debat o PS a mam dojem, ze v prvej faze islo len o akesi obcianske zdruzenie. a nie som si isty, ci v tej dobe bolo jasne povedane, ze z toho vznikne strana ci hnutie - mohlo aj nemuselo. mozno vtedy ani nikoho nenapadlo sa zamyslat nad nejakymi kriteriami ohladne zakladajucich clenov.

Nie je to nutné, len som vyjadril obavu, aby si to niektorí ľudia (a prípadne neprajníci), nevysvetlili tak, ako som hore načrtol. Ja vám rozumiem, že to nemožno nechať na “hurá systém”.
Ten počet som chcel vedieť len orientačne, či to bude alebo nebude užšia skupina ľudí (lebo fakt nemám predstavu, či ich bude cca 20 ľudí alebo cca 100).
Číslo vám ale teda zasielam na mail.

Ivan moj nazor poznas, nechcem sa hrat na slovicka, ale tak si to napisal. Ak by to bolo v internych vodach nepoviem ani makke F, ale tu sa toho moze ozaj niekto chytit. Ja len tolko.

ja len za seba napíšem, že ešte pred rokom som sa s nikým z PS nepoznal osobne, potom som začal na tomto fóre prispievať, napísal som Mišovi Trubanovi, či niekto rieši kultúru, odkázal ma na Zoru Jaurovú, začal som sa stretávať so Zorou a baviť sa o kultúre, Trubanovi občas opravím nejaký text, prípadne v rámci PS ak treba nejakú korektúru, tak sa ohlásim, ak môžem a pustím sa do toho… no a minulý týždeň som tiež dostal pozvánku na zakladajúceho člena PS, pričom takýchto prípadov, že ľudia sa spontánne popridávali, pretože chceli niečo zmeniť a tento projekt sa im zdal byť fajn, hoci možno aj nikoho nepoznali osobne, sú desiatky, ak nie stovky - takže to je tá prvá “základňa”, z ktorej sa bude (dúfam, že ďaleko a široko) expandovať

Čiže ak som to správne pochopil, správna rada bude vyberať zakladajúcich členov, ktorí budú následne voliť správnu radu do funkcií. :grinning:

Poznas iny sposob vyberu clenov? Treba sa sem tam zamysliet aj nad tym, ako by ste to robili vy a ako realne sa takyto proces da urobit. Vzdy aj do buducna bude musiet predsednictvo schvalovat novych clenov.

Tak v rýchlosti ma napadlo, ja by som určil podmienky, ktoré by boli verejné na základe ktorých sa môže stať záujemca zakladajúcim členom, o tom by už mohla rozhodovať správna rada, či niekto tie podmienky splnil, ale boli by tam aspoň nejaké objektívne kritériá na základe ktorých by sa schvaľovalo členstvo. Takto to vypadá, že sa to robí za zatvorenými dverami

Rozumiem, dnes sa zverejni viac info v internej skupine a mozes sa tam dalej vyjadrovat. Objasnime aj preco sa ktore kroky robili tak, ako sa robili.

Tak to sme minimalne dvaja co to tak chapu. :roll_eyes:

Ak ste citali aj ine casti k tejto teme, tak urcite viete, ze ludia, ktori nam pomahali budu zakladom nasho hnutia a zaroven potom sa po sneme budu prijimat dalsi. Viem, ze to je vela informacii, ale dajme si vsetci ten cas si to prestudovat, nez tvorime zavery. O chvilu bude k tomu viac v internej komunite, ako som uz pisal vyssie.

co chapete pod budovanim zdola a ako sa tento pristup lisi od reality v PS ?
bohuzial, budovanie zdola v pravom slova zmysle asi nie je mozne. vzdy to asi zacne mala skupinka ludi, ktora urci smerovanie a organizuje to a aj vlozi do toho vlastne prostriedky.

niekto tu uz spomenul akusi poistku, proti uneseniu strany…

ale v pripade PS by mohlo byt viac zakladajucich clenov - mozno aj vsetci, co ste sa aktivne zucastnili pri budovani. to by asi nemalo PS ohrozit.

Je to velmi jednoduche, kazdy sa mohol zapajat a pomahat, nikomu sme v tom nebranili. Hlasili sa ludia z celeho Slovenska a sami sa rozhodovali, ze chcu byt pri budovani aktivni. Najprv musi hnutie vzniknut a potom moze prijimat dalsich a dalsich clenov, ludi, ktori budu chciet prilozit ruku, cas aj svoje schopnosti k tomu, aby sme rastli. Samozrejme, ze ked sa s niekym stretavate, mate spolocne aktivity a riesite veci, tak sa aj spoznate, ved to je velkou vyhodou silnej komunity. Musi sa vytvorit organizacna kultura a DNA. Tie komunity budu pripravene stretavat sa s dalsimi ludmi.

ani ja som nebol clenom strany. len som uz davnejsie rozmyslal, ako by sa dala urobit nejaka strana “zdola”. ale nic realne ma nenapadlo. v uvahach som vzdy skoncil tam, ze to musi mat nejake mensie jadro, ktore to vytvori a asi aj potom minimalne nejaku dobu bude viest.

Neviem ci len v mediach ale mozno aj v casti verejnosti. A dostavaju aj ine privlastky. PS bude musiet tento obraz vo verejnosti zmenit, ak chce byt uspesne.

Velmi spravne Ivan. Lan do tej tvoriacej sa DNA sa nesmie v zaciatkoch zamiesat DNA ineho politickeho subjektu. V opacnom pripade moze casom prist choroba ktora sa bude tazko liecit.

Nazor ti neberiem, ale myslim, ze to skor ma ovela viac vyhod ako nevyhod. Nechajme tomu cas a hodnotme dalsie konkretne veci, ked sa ukaze viac suvislosti.