Snem PS 20.1.2018 - Registrácia

oficialne
Snem PS 20.1.2018 - Registrácia
0

Vďaka :slight_smile: A ako všetky body, aj toto sa dá zmeniť po úspešne podanom a následne odhlasovanom návrhu.

To nie je pravda. O ktoré konkrétne ustanovenie stanov opieraš tento svoj výklad? Čo píšeš je v priamom rozpore so stanovami.

Zakladajúci členovia sú privilegovaná skupina, jedno z ich privilégii je automatická účasť na každom ďalšom sneme s hlasovacím právom, čo je nedemokratické. Tento fakt opieram o znenie bodu 15.1 stanov. Ktorým ustanovením stanov mi to vyvrátiš?

To mas sice pravdu, ale mozno ze sa to zmeni. Mam taky pocit, mozno sa mylim. :roll_eyes:

Toto nie je moja domena, ale verim, ze sa aspon snazim pisat zrozumitelne, viac s Radom, moje formulacie nemusia byt presne.

Kazdopadne som pisal, ze sa budu zucastnovat a budu hlasovat, teda asi nie je dovod vyvracat to co si pisal.

Čo ťa vedie k tvojmu tvrdeniu, že je to nedemokratické?

Vedie ma k tomu znenie čl. 15.1 stanov. Neviem či došlo k nejakej zmene na sneme, ale nik nič nenapísal, tak asi boli prijaté v poslednej verzii.

Ak áno, tak potom budú môcť na sneme hlasovať o akejkoľvek otázke popri riadne zvolených delegátov snemu aj zakladajúci členovia, ktorých nik nezvolil (pokiaľ zároveň nebudú zvolení ako delegáti), hlasujú len na základe toho, že sú zakladajúci členovia. To sa za demokraciu označiť nedá.

Ako keby SNR v roku 1992 prijala také znenie Ústavy, ktoré by doživotne, (popri poslancoch zvolených v ďalších voľbách), garantovalo hlasovacie právo všetkým poslancom, ktorí práve sedia v SNR.

Ja, ako pes demokracie, preto chvostom vrtieť nemôžem, za demokraciu vždy zaštekám rád, to je jedno, aká je presila. :dog2:

Nemyslím si, že zakladajúci člen je doživotná funkcia. Je to tam niekde uvedené?
A členov môže byť nakoniec viac, ako zakladajúcich členov.

Mimochodom, koľko majú zakladajúcich členov iné politické strany? Neviem, ako je to v iných politických subjektoch…

Peťo, stanovy si nečítal, článok 15.1 čo som vyššie uvádzal si asi tiež nečítal, ale napriek tomu si to nemyslíš, tak zbytočne to budeme riešiť, môžeme si radšej o hokej popísať.

Tak potom si asi nerozumieme, neviem… Čítal som ich a nevidím tam napísané, že majú doživotné právo byť delegátmi.
A nevidím nič nedemokratické na tom, že majú zakladajúci členovia automaticky možnosť byť delegátmi a hlasovať.
Neviem, kto vlastne mali byť delegáti pri prvom zakladajúcom sneme ak nie zakladajúci členovia…kto by mal byť podľa teba?

Tu hutam zaciatok silneho zacyklenia pani :smiley: a zacalo to tak nevinne, doporucujem si kratko spolocne zavolat :slight_smile: urcite sa to vyjasni

Tak mrkni na čl. 15.1 stanov ešte raz. Tam sa píše o delegátoch snemu. Nie zakladajúceho snemu. Ale snemu ako takého. Teda aj zakladajúceho, ako aj každého ďalšieho.

Ak hovoríme o zakladajúcom sneme, tak áno, delegáti mali byť zakladajúci členovia, toto nespochybňujem. Ale ja nepíšem o zakladajúcom sneme ale o tých ďalších.

Poďme to zosobniť. Ja nie som zakladajúci člen. Moja bunka ma zvolí za delegáta na nasledujúcom sneme. Teba tvoja bunka nezvolí, zvolí niekoho iného. Napriek tomu pôjdeš na snem, lebo si zakladajúci člen. Bude sa hlasovať. Napríklad o tom, vymyslím si, či má ísť PS do koalície so Smerom. Ty zahlasuješ za. Ja proti. Hlasovanie dopadne 101 ku 100. Bude výsledok demokratický?

A to hovorím o jednom hlase, pričom zakladajúcich členov je cez stovku.

Súhlasím. Myslím si však, že sa stanovy robili aj s ohľadom na to, že bolo potrebné aby prvý snem prebehol riadne a bez komplikácií. Vzhľadom na to si myslím, že to bolo urobené najlepšie, ako mohlo byť.
V skutočnosti však nechcem rozporovať to, že ty si myslíš niečo iné.

Ja budem určite hlasovať proti :stuck_out_tongue_winking_eye:

Môže ti to prísť nedemokratické a nechcem, ani nedokážem meniť tvoje presvedčenie.

Chcem len povedať, že mne to nepríde nedemokratické a už len to, že je taký veľký počet zakladajúcich členov, ktorí môžu mať rôzne názory v rôznych otázkach a zároveň podobný pohľad na hodnoty PS, mi dáva nádej, že hlasovania budú demokratické.

V tom ti fandím, lebo je to vždy a všade potrebné.

A väčšinou súhlasím s tvojimi názormi na komunite a vážim si ich, tu som len cítil potrebu vyjadriť svoj osobný nefundovaný názor, nič viac. :wink:

Ivan si myslí, že sa cyklíme, tak pre jeho pokoj to už nebudem cykliť. :grinning:

Skúsme sa zhodnúť na tom, že na to nemáme úplne rovnaký názor. :slight_smile:

Peťo, na fakt neexistuje názor. Výrok je buď pravdivý alebo nie je. Jedna plus jedna sú dve, nemôžem Ti nato napísať, že rešpektujem Tvoj názor, že sú to tri.

Skúsme sa zhodnúť na tom hokeji radšej. Súhlasím, nespamujme viac. Postoje sú jasné, kocky hodené, karty rozdané, noc neskorá.