So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

Ved ano, je to jeho rola a ja mu to kvitujem, Matovic je taky tvoj papulnaty znamy, ktory sa za teba nevaha vyhadat sa ostrym jazykom s niekym, lebo ty si prilis plachy a dobrosrdecny. Taki ludia su uzitocni, ale nie su to standardni politici. Jeho uloha je byt sasom a postarat sa o co najvacsiu show, prilakat vsetky oci na temu alebo kauzu, ktoru predlozi. Ale dalej to uz neriesi, nevie a nema ako. Takze asi takto… je to dobry upozornovatel a nahlasovatel.

Bez Fica a Kaliňáka. Ostatní sú teda v poriadku. Celá a.s. v pozadí Smeru, niekoľko alobalových baličov v každom okrese… Kaliňáka nahradia ľavou zadnou a možno aj Fica. A karavána ide ďalej.
Môj názor je, že ak SMER bude mať menej ako 10-15% a nedokáže na úrovni uspokojovať potreby svojich ľudí - rozpadne sa.

Priatelia, ako tak čítam túto plamennú diskusiu, neviem sa ubrániť dojmu, že nám niečo uniká.

Nemá byť politika viac o spolupráci a hľadaní riešení, než o vyhraňovaní sa s kým nie?
Chápem, že ak u nás niekto deklaruje “so SMERom nie”, získa plusové body, ale stále sa bavíme len o tom istom balíku voličov. Máme tu (v republike) silný blok SMER-voličov a potom fragmentovaný blok anti-SMERov. SNS je dnes už pre mňa skôr frakcia Smeru.
…a popri tom tu máme 40% ľudí, ktorých nikto nepresvedčil, aby prišli voliť… Toto je kritická masa, ktorá dokáže vyhrať voľby! Tieto hry, že so SMERom “áno/nie/možno/uvidíme za koľko” tu už boli posledných niekoľko volieb a vidíme, ako to dopadlo.
Uvažoval niekto nad tým, nakoľko táto rétorika prispieva voličom SMERu (v zmysle “aj negatívna reklama je reklama”)? Tipujem, že ten dopad nebude nulový, lebo vytvára dojem, že všetci zapojení do týchto deklarovaní počítajú s tým, kto bude víťaz. No a veľa ľudí chce jednoducho (vedome, či podvedome) byť vo víťaznom tíme…

Pri PS je najväčšie riziko, že bude prirovnávaná k Sieti - sú tam zjavné paralely. Tiež nové tváre, tiež prísľub zmeny, tiež “so SMERom nie”, ale po voľbách už naplno zabrali ľudia v pozadí…
Osobne nemám problém s postojom p.Štefunka a pozdáva sa mi aj stanovisko M.Trubana.
Je logické, že kým PS nezíska 50%, bude musieť s niekým spolupracovať (a všetci majú niečo za ušami). Na druhej strane, naozaj nebude možné s niektorými štruktúrami a v istej konštelácii realizovať deklarované ciele. Problémom nie sú politické bábky, ale puppet masteri v pozadí.

Nedá mi na tomto mieste nespomenúť slovensko.digital. Je to iniciatíva, ktorá bude určite ešte dlho spájaná s Mišom, hoci sa už oficiálne (z politických dôvodov :wink: ) odpojil… Nepochybne robia správne veci, sú viac a viac visible a dosiahli už niekoľko úspechov. A to máme vo vláde SMER+SNS a zároveň tá platforma nereprezentuje žiadne národné oficiálne štruktúry. A teraz si predstavme, akú pozíciu by mali podobné iniciatívy (nielen v IT), keby ich ľudia mali priamy dosah na štátne inštitúcie (nech už sú v koalícii s kýmkoľvek).

Možno ma tu ukameňujete, ale ja SMER tému nevidím čierno-bielo. Viem si predstaviť konšteláciu NIE alebo ÁNO. Čiže, čo ak by sme pozmenili otázku “za akých podmienok spolupracovať?”.
Pre niekoho bude odpoveď “za žiadnych”, pre iného možno “s vylúčením osôb X, Y, Z…”, prípadne za splnenia určitých podmienok alebo iba v prípade nejakého pomeru síl v parlamente, či vo vláde…

Čo Kotleba a Kolár? Pohoda, spolupráca, nič sa nedeje?

Áno, máš pravdu, to už je iná liga. :slight_smile: Ale aj tu by sa dali pomenovať podmienky a predpoklady spolupráce (pre niekoho možno nesplniteľné), ale nebola by to negatívna komunikácia.

Poďme špekulovať: čo ak by PS chýbalo pár hlasov na presadenie kľúčovej legislatívy (na oblasti až tak nezáleží)? Je lepšie ju neprijať alebo akceptovať hlasy “nechcenej” strany? Je odpoveď jednoznačná?

A myslíte, že tá “nechcená” strana vám len tak tých pár chýbajúcich hlasov dá? Za nič? Bacha na to, to je zahrávanie sa s ohňom.

Ide o to či je PS ochotné ísť do vlády so Smerom. Ja tvrdím, že je to blbosť pretože ak by mali v Smere ostať len ľudia, ktorí sú relatívne normálni a nemajú nič za ušami tak by mal Smer toľko členov ako OĽANO. Smer sám seba nezavrie.

Veru, veru. Keby odpadli zo SMERU všetky pijavice, ktoré sa naň prisali za posledných 10 rokov, veľa by z neho neostalo.

Aky je rozdiel medzi zlodejom, ktory kradne vela lebo je sam alebo malo, lebo ho niekto sleduje?

Aky protikorupcny program chces budovat so Smerom?

Áno presne takto som to myslel!

Niekto vyššie tu už napísal, SMER sa rozpadne, ak nedokáže uspokojiť svojich oligarchov. A to je ten detail, v ktorom je ukrytý diabol… :wink:
Ak nebudú víťazi, stratia všetko. Ak stratia všetko, musia odísť. Ak odídu “zlí” a zostanú rozumní, tak sme zrazu úplne inde…
Ja teda nehovorím o spolupráci v štýle “kryjem im chrbát” (ako MOST). :wink:

PS: tykajme si radšej predsa podľa netikety. :wink:

Alebo vytvoria ďalšiu akciovú spoločnosť. Kopec prachov, šikovný marketing. Blbci sa vždy nájdu.
P.s. - možno ju už tvoria.

V podstate žiadny, zlodeji by mali ísť z kola von. No offense.

Akýkoľvek, ktorý podporia predsa. :wink: Či?
Nechceme podporu, lebo máme pocit, že kradnú? Alebo sa budeme báť, že neustojíme ich “čo za to”?

Tak toto je iná hláška. Ja mám taký pocit, že Smer kradne.:sweat_smile:

Ver tomu, ze to nie je pocit ako nie je pocit to, ze ludia v Smere maju ine prijmy.

:slight_smile:

Priatelia, kým nemáme v rukách nepriestrelné dôkazy (=také, ktoré ani naše súdy a prokuratúra neodmietnu), je na mieste trochu opatrnosti vo vyjadrovaní, aby sme nenaplnili skutkovú podstatu trestného činu ohovárania.

Na druhej strane, na niektoré veci nepotrebujem “dôkazy”, stačí si vedieť zrátať 2+2, aby som si utvoril názor. Stále však hovoríme len o názore.

Osobne mi k tejto téme stači vyjadrenie M.Trubana, s ktorým som plne uzrozumený (voľne, moje subjektívne chápanie):

• táto otázka je predčasná, lebo PS ešte nie je strana. Ak aj bude stranou, uvidí sa až po voľbách, či vôbec je v pozícii rozmýšľat s kým áno a s kým nie. Zároveň sa potom uvidí, ktoré iné strany sú v hre
  • jeho osobné vnímanie, že Smer nevníma ako “progresívneho” partnera

myslim ze v politike nie je problem ist do vlady so ziadnou stranou , len je potrebne nezapredat svoje vizie a pravidla

Spolupráca so stranami, ktoré zabezpečili korupciu v tomto štáte a kryjú rozkrádanie?
Použijem trochu expresívne prirovnanie: Je to takmer rovnaké, ako spolupráca s vrahom, ktorý mi uprace záhradu zadarmo a ja sa budem tváriť, že on nikoho nezabil.
Koalícia funguje na systéme niečo za niečo.
Naozaj sa PS chce podieľať na tomto systéme?

Skôr by som od PS čakal, že to bude strana, ktorá tvrdo pôjde proti podvodníkom na najvyšších miestach.

Tým chceš povedať, že spolupracovať s NSDAP a stalinskými komunistami by bolo v čase ich fungovania v poriadku?

Smer našťastie do tejto skupiny nepatrí, ale to aj/len preto, že tu predsa len nejaký spoločenský postoj a podvedomie je.
Do praktík HZDS a Mečiara sa boja sklznúť, lebo sme od tých čas ako spoločnosť ďalej. Ale som si takmer istý, že by v tých časoch pracovali podobne (ak nie horšie).

Plne súhlasím s [quote=“mirou, post:198, topic:819”]
Použijem trochu expresívne prirovnanie: Je to takmer rovnaké, ako spolupráca s vrahom, ktorý mi uprace záhradu zadarmo a ja sa budem tváriť, že on nikoho nezabil.
Koalícia funguje na systéme niečo za niečo.
[/quote]

Ak chce PS zapredať svoju “dušu” je to na PS, ale odo mňa v tomto podporu nebude mať. Ale mýslým, že už tu bolo jasne povedané, že to nehrozí…

Myslím keby v tom obdobi bola silná strana ktorá by im robila mantinel vo vladnuti nikdy by to nedopadlo tak ako keď vladli sami.
Je to môj osobný názor, netvrdím ,že som zjedol vsetku múdrosť. Ale myslím ue v politike by sa mali hľadať kompromisy