So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

Vobec mi nevadi predcasna debata o tomto, lebo tajne dufam, ze PS bude v najblizsich volbach niekde na aktualnej urovni SaS minimalne :slight_smile: pevne verim, ze vsetci ludia co poznam a s ktorymi som sa rozpraval, ktori plakali, ze neexistuje normalna strana, ktoru mozu volit bez stipca na nose by konecne mohli byt spokojni (vratane mna).

Co ma skutocne udivuje je nadej ludi, ktori hovoria, ze SMER nie, jedine ak, tak ako minor player vo vlade :slight_smile: a to bude asi taka vlada ako ked Risko krasne pekne kvoli “jeho volicom a prislubu” polozil vladu.

Skutocne si niekto mysli, ze vlada kde by co i len 8 hlasov stalo na SMERe by mala nejaky dopad na vylepsenie krajiny? Ja sa dokonca prevelice obavam, ze pokial ludia, ako napr. PS, ludia okolo Beblaveho a SaS, mozno ludia okolo Rybnicka a par ludi z OLaNO a Mostu (ktori dufam, coskoro prejdu mimo) nebudu mat ustavnu vacsinu, ktora bude rezolutna a stabilna (teda nebude podliehat egomaniakom ale HLAVNE a to myslim naozaj HLAVNE vselijakym strachom o tom ake nahravky, SMSky, emaily ci fotky a vseobecne informacie Kocner a jemu podobni mafiani ci STBaci z financnych skupin vytiahnu z osobnych archivov) tak tie skutocne problemy vyriesene skratka nebudu. A samozrejme, bude to musiet byt aj dlhodoba praca, lebo realne sa to za jedno obdobie 4 rokov stihnut neda - ked uz kvoli nicomu inemu tak iste pozicie, ktore su klucove su este do rokov 2022+ obsadene ludmi, ktori silou-mocou budu branit REALNEJ zmene a nie len okrasnym upravam :slight_smile:

A toto je velice dolezite. Otazka nestoji na tom ci so SMERom ano ci nie :slight_smile: to podla mna rozhodne nie. Otazka je ovela jasnejsia no odpoved na nu o to tazsia.

Dokaze sa v najblizsich volbach KONECNE vzchopit tato republika a prestat plakat, nenavidiet, vzdavat sa a odovzda exekutivnu moc na spravovanie tohto statu do ruky ludom, ktori budu NAOZAJ, ale NAOZAJ uprimne (hlavne s ohladom na minulost ale samozrejme aj na sucasnost a buducnost) schopni nieco urobit? :slight_smile:

Lebo mozme si z Matovica robit srandu. Ale napr. jeho ucet na Belize obavam sa, ze nebol ale vobec daleko od pravdy. A mozme si robit srandu aj z “konspiracnych teorii”, ale ludia, ktori boli tie najvacsie svine v minulom rezime su aktualne stale najvplyvnejsi a najbohatsi ludia v tomto state a obavam sa, ze ich aktualne pokojne cinnosti su len slabym odvarom toho co bude, ak by sa CIROU NAHODOU stalo nieco take ze by co i len parlamentnu vacsinu obsadili ludia ako PS, Beblavy, SaS ci Radicova (a boy can dream).

Ja si este velmi jasne spominam ako vyzeral pan premier okolo volieb :slight_smile: nebol to ten mega frajer co hra futbal a so psom beha milion km denne a v lesoch 1v1 fightuje medvede (pardon, to je iny frajer) a to bol len taky mini-pidi strasulik (od slova strach), ze ci su naozaj vsetky potrebne hlasy na kontinuitu rozkradania korumptovatelne :slight_smile: a Jurajovia a Vladkovia a Alojzovia a Oskarovia tohto statu si tiez pat sekund nervozne pozerali na hodinky pokial nepipla sprava od cloveka, ktory v noci sedel niekde pri Namesti Slobody ze “bude to ok”.

No ale dost romanov. Ja, slusne povedane, jebem cely SMER. Verim dvom veciam: ze najblizsie volby uz fakt konecne bude ponuka stran a ludi v nich normalna a slusna. A hlavne, hovorte si, ze som svatuskar, social justice warrior ci iny feminista (aj som), ale dufam, ze OMNOHO, ale fakt OMNOHO viac zien sa dostane do parlamentu. Potrebujeme tam mat vselijake Zimenove, Machackove, Nicholsonove, Remisove, Dubacove a budem rad ked tam budu aj vselijake Bihariove, Jaurove, Molnarove, Caputove alebo Radicove a dalsie zenske :stuck_out_tongue:

drops mic

Na aktuálnej politickej scéne nieje žiadna iná ľavicová strana ako SMER-SD (komunistov nerátam). Strana je založená hlavne na istých hodnotách.Veľa ľudí má obavu ,že Smer kradne (a naozaj kradne) ale skúsme sa opýtať: Komu by sme verili,že pokiaľ by s ním potencionálne PS išlo do koalície, tak by nekradol? Veľa ľudí ma zafixované, že Smer ako stará garda len rozkráda a hľa, prichádza spasiteľ (SaS,OĽaNO,…)kto ich neoklame a splní všetky sľuby.Povedzme si otvorene-skoro každí by pokradol, len tí s najväčším morálnym kreditom nie. Presne takých treba hľadať.Mojim návrhom je ,aby PS teoreticky aj šlo so Smerom (alebo SaS,… .ak by splnili naše podmienky=program) ale akonáhle by prišlo len podozrenie na spreneveru peňazí (je mi jedno či 10 eur alebo 10 000 000 eur,korupcia je vždy korupcia) PS by zrušilo koaličnú zmluvu a odišlo do opozície. Je to isté riešenie.Je neštandardné ale ak by Smer chcel vládnuť (a to by určite chcel) musel by si dávať pozor na prsty.

S takýmto stanoviskom by sme sa museli zamyslieť nad tým, či by Smer chcel ísť vôbec s nami?

A tym by stratili vacsinu volicov… Lebo viaceri, ktori by volili PS su ti, ktori maju dost Smeru a hladaju alternativu voci nemu. Preto treba jasne NIE povedat a nie hovorit podmienky… Radsej v opozicii ako v koalicii s niekym kto nici vsetko a len ulahcuje ludom rozhodovanie ci zostat alebo odist zo slovenska.

mame viacere navrhy na PS tricka a jeden z nich bol aj tento:

a jeden z dobrovolnikov mal nato dobry koment, ze to co znamena?

s kým pojdu do vlády a s kým nie ?

:))

Dobre,skúsme sa preniesť do teoretickej roviny, že PS je strana. Dostane sa do NR SR vo voľbách 2020. V parlamente to bude vyzerať asi tak
Smer
Sas
Oľano
SNS
ĽSNS (prípadne pod iným názvom)
A pod 10 %
Sme rodina
KDH
Most
SMK
S kým z nich chcete spolupracovať, Smer programovo, Sas reformisticky

Pritom viete, že Smer bude kradnúť a Sas sa nájdu pochybný ľudia, a taktiež viac ako 3-koalicia by bola nestabilná. Skús mi navrhnúť s kým áno a s kým nie.

Veštíš z tarotu či z gule? Alebo sa napájaš na nejakých duchov? By ma to zaujímalo celkom. Presné percentá si nevyveštil?

To je hudba buducnosti, s kym spolupracovat a s kym nie. Len pre mna osobne, a je to fakt moj osobny nazor, je nepripustne (v aktualnej zostave ludi a nazorov) ist do vlady so Smerom a LSNS a aj SNS … tieto tri strany su pre mna aktualne zle. Most ma dost sklamal a tiez som navazkach.
Ale to je len ohladom s kym ist do vlady. Staci sa pozriet na Siet a Most ako dopadli ked isli do vlady so Smerom. Mohli mat akukolvek motivaciu (to sa vyfarbilo neskor) ale okamzite prisiel ohlas od volicov, ktorych zradili tym co spravili. Chce to aj PS? Myslim ze nie.

Nehovorim ale ze ak je v hre dobry zakon, ktory vyhovuje aj pre PS a navrhne ho Smer tak by nemala byt ochota ho podporit. To je sa moze brat za urcitu spolupracu

Moja podmienka, po 1. škandále odísť. Ak by most odišiel po Bašternákovi mal by výrazne viac %. Je to o morálke.

A tym padom naco tam ist? Nech maju stale druhe sance? Maju tolko kauz, pri akom pocte kauz treba povedat dost ?

Tak smer nie
A kto potom?
Pokiaľ som si všimol Ps je ľavicové, Sas pravica, ĽSNS a SNS nerátam (s tými by som nešiel ani ja)Tak čo?
Ostať v izolácií a čakať, kým budeš mať nad 75 poslaneckých mandátov?

PS nemá byť ľavica, ale centristická strana, čiže mala by vedieť spolupracovať aj s pravicou aj s ľavicou. BTW Kolár a OĽANO pravica nie sú. Na jednej strane hovoríš áno Smeru, na druhej hneď po prvom škandále koniec. Koľko by trvala tá vláda, mesiac? Morálne sú SAS a Smer neporovnateľné, za Smerom je oligarchia, za SAS nie. Smer bol vytvorený za účelom tunelovanie rozpočtu, vznik SAS bola reakcia na vládu Smeru, SNS a HZDS, sám som bol pri tom. Odmietnuť treba v prvom rade oligarchiu, čiže Smer a SNS (oligarchovia sú síce aj za Mostom, ale tí nie sú tak pažraví) a fašistov, bolo by fajn vylúčiť aj Kolára, ale neviem či to bude možné. Ešte raz PS nebude ľavica, aspoň tak deklarujú a ja v to dúfam, uvidíme podľa programu.

Už v tomto štádiu musia byť tieto zásadné otázky zodpovedané. Ako chceme zbierať podpisy od ľudí, ak im nevieme jasne povedať, čo sú naše hodnoty? A to znamená, že nie sú len na papieri, ale že tieto hodnoty budeme presadzovať v praxi od začiatku.

V prvom rade to znamená (vzhľadom na proklamované hodnoty), že nie je možná žiadna vládna koalícia so SMEROM (keďže ten porušil a porušuje už aj základne demokratické princípy), kotlebovcami a pre mňa aj žiadnou národnostnou stranou. PS je hnutie založené na občianskom princípe a teda politika založená na národnostnom princípe je v rozpore s občianskymi hodnotami, resp. nie je s nimi v plnom súlade.

Ale ako bolo tuna povedané, bez väčšiny v parlamente nie je možné dosiahnuť zmenu k lepšiemu. Ľudia pochybujú o malých stranách, lebo doteraz sa s nimi dožili len sklamania. Neistotu vzbudzuje aj to, že nikto nevie vopred povedať, čo bude po voľbách. Lebo je viac menších opozičných strán a každý z nich získa nejaké percento. Predísť by sa tomu dalo len tak, ak by sa urobila predvolebná koalícia a nie povolebná. Ak by bol jeden silný opozičný subjekt, ktorý by združoval všetky významné a hodnotovo blízke subjekty a osobnosti a ktorý by vo voľbách vystupoval ako jeden celok… Predpokladom na to je, že predstavitelia týchto subjektov sa vzdajú svojich osobných ambícií v prospech celku.

Možno je táto myšlienka pre niekoho príliš utopistická, ide však o to, či Slovensko prežije ako demokratická krajina alebo nie, a tak je potrebné urobiť všetko pre to, aby opozícia získala väčšinu a urobila na Slovensku nevyhnutné zmeny. Aby sme tu aj o pár rokov mohli žiť a neutekať do zahraničia…

slovaci utekaju preto lebo sa prijimovo nepriblizujeme zapadu a to je politika ako koalicie tak aj “opozicie”. cize “vyhra” sucastnej opozicie by na tomto exode nic nezmenila. tiez nesuhlasim s utokom na narodne principy. mať zdravu narodnu hrdosť a povedomie je určite správne. to vobec nemusí suvisiet s negativnym vymedzenim sa voci iným. narodne povedomie a vychova k nemu, kt. bohuzial u nas neexistuju su dolezitym pilierom sudrznosti, kt. tiez u nas neexistuje. je to kontraproduktívne utočiť na vlastné narodne hodnoty, to dava potom moznost prevziat celu tuto problematiku nackom a extremistom a zneuzit ju. mozme zakladat celkom pokojne zaroven aj na narodnom aj obcianskom princípe. mozme v detoch formovat sudrznost a hrdost na narod kt. je ale pevnou sucastou zjednotenej Europy a zaroven priatelskí voči ostatným.

so Smerom nie, je to cesta do hrobu a privedie len dalsich ludi ku lahostajnosti

J.Kral

preco nevylucujete zo súpluprace aj MOST -HID, ved prave on bol ten , ktory ustami niektorych jej predstavitelov - napr.Zitnanska, SEbej …-* na stretnutiach s volicmi pred volbami rezolutne odmietal spolupracu so Smerom aj SNS !!! Sklamarmi sa neda nic rozvijat .

J.Kral

velmi abstraktny navrh, treba si uvedomit, ze kto je vacsina volicov - urcite to nie intelektuali.

J.Kral

Ak viete čítať medzi riadkami, tak Most nevylúčil 100 percentne spoluprácu so Smerom. Ešte predtým než som ich volil som si hovoril, že sa hádam nespoja so Smerom. V parlamente sú oveľa horšie možnosti ako Most, preto ho nevylučujem.

Pri úvahách o konkrétnych udalostiach, dianí v spoločnosti je chybou, ak sa používajú všeobecné pojmy - kapitalizmus, slobodný trh, Smer, Most - Híd, … . Aký kapitalizmus? Švédsky, fínsky, nemecký, taliansky, grécky, turecký, …? Teoreticky by mal byť všade rovnaký, založený na rovnakých princípoch. Spoločenské udalosti, dianie v spoločnosti treba zaľudniť, pretože od konkrétnych ľudí závisí, aký kapitalizmus v tej-ktorej krajine bude realizovaný. Ak diskutujeme o tom s ktorou stranou áno, alebo nie, tak musíme brať do úvahy straníkov, ktorí majú v strane rozhodujúci vplyv a v neposlednom rade ľudí, ktorí prípadne sú v pozadí. Potom treba mať jasne definované princípy na ktorých má fungovať moja strana a limity kompromisov. Nakoniec si položiť otázku, či konkrétni ľudia v uvažovanej strane sú ochotní a schopní akceptovať moje princípy a nebudú prekračovať limity, za ktoré ja nie som ochotný ísť. Používanie všeobecných pojmov v takýchto prípadoch vedie k vágnym záverom, ktoré sú v reálnom živote nepoužiteľné.

keď tam bude smer vždy si bude držať svojich ľudí na správnych miestach a nič sa nezmení. štát neriadia iba poslanci, ale aj ludia na vrchole polície, štátnych firiem, úradov, poisťovní… atď… na tých sa mnoho krát zabúda.

podla mna az prilis lahko a bezstrestne si 20r tzv. pravica a “lavica” podavaju žezlo aby som si myslel. že to cele nie je len divadlo na opoziciu)) z toho pohladu ist akoze s niekym niekoho porazit je smiešne… zoskupenie podnikatelov sulin a boris (kt. uz len preto nikdy ziaden vyrazny rast platov a soc davok cize solidaritu nepripustia)+ 2 cirkv. inkvizicne strany kt. logicky tiez budu krajne pravicové rataju s PS ze mozno urobi 5-10% budeme radi za min. skolstva a ziv. prostredia. to by ale bola zrada so slovakmi kt. bytostne potrebuju zachranu v podobe ekonomickej solidarity. ak takato situacia nastane nesmie PS zobrat tieto kresla ale musi ziadat min. soc. vecí a rodiny. pokial s polofas. stranami pôjdeme do vlady musí byt nasa podmienka prijimova solidarita, cize rozdiel prijmov slovakov sa nesmie zvysovat ale neopak znižovať. zaroven v ramci dobiehania zapadu by sa malo vsetkym skupinam polepšiť. táto fake-ova opozicia ma pre nas pripravene tieto dve “neškodné” miesta, ak to vezmeme bude to zrada. uz teraz sa toho obavam musim priznať. potom skutočne nech tam radšej ostane zder. lebo polofašisti su psychopati, su schopní este aj druhy pilier vratiť na 9%. k tejto genocide by sme im hadam %tami nepomohli…