So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0

Nájdite rozdiel ? :slight_smile:

… ja vám verím a dúfam, že rozdiel nie je iba v “-SD”.

Smer je najsilnejsia politicka strana z hladiska podpory volicov, preto by bolo vhodne zvazit s nimi docasnu spolupracu. Dovod je prozaicky: Vladnu prilis dlho. Tiez si treba uvedomit ze je to strana par ludi a ak by sme si dali za podmienku spoluprace npr. odchod fica a kalinaka, mohlo by nam to vela problemov vyriesit…
Najvacsia moc smeru nie je v jeho “sponzoroch” ale v jeho sieti v statnom aparate.(Policia, Sudnictvo, Hospodarstvo, Financie atd.). Na jeho revitalizaciu bude treba vela ludi a energie…

k volicom:
Volicov, ktori podporuju smer treba zaujat a ponuknut im lepsiu alternativu a hlavne vysledky bez kauz.
Predpokladam ze vo svojom okoli poznate ludi, ktori SMER volia. (Ak nie, treba sa viac rozpravat s ludmi). Sam som sa ich snazil pochopit a dospel som k nasledovnym dovodom:
1/ charizma (smer=fico)
2/ Socialna orientacia (predvolebny gulas, ruze, plynove vratky, vianocne prispevky, doprava zdarma)
3/ Institucionalizovanost volica (za komunizmu bola ucast na volbach povinna)

VUC nam ukazalo, ze ludia hladaju alternativu a aj ked sucasne kauzy treba rozhodne odkryvat/medializovat/presetrit, tadial cesta na ziskavanie volicov smeru a teda jeho oslabenie nevedie.

Edit: pod docasnou spolupracou som nemyslel koaliciu

ale smer ma aj nejake objektivne pozitivne vysledky. ak ho niekto nahradi, mal by dosiahnut minimalne rovnake ak nie lepsie. a vo volbach je rozdiel, ked nieco povie vladna strana, za ktorou je vysledok a ked nieco slubi mimo vladna a najma nova strana, ktora este nema za sebou ziadne vysledky vladnutia. taka volba je neraz o vrabci v hrsti alebo holube na streche.

ja nie som politik a ani sa do politiky nechystam a nezavidim ziadnemu politikovi - skor naopak, politikov si vazim, ze su ochotni sa venovat a spravovat veci verejne. preto pre nastupujucich politikov (ale mozno aj tych starych matadorov) je vhodnejsie, ak k tomu pristupuju s pokorou. ono mnoho veci sa nemusi podarit, aj ked je dobra vola. a nejake silne vyhlasenia sa mozu neskor vypomstit.

Čím dlhšia odpoveď, na tak jednoduchú otázku ÁNO/NIE, zanemená že ÁNO. Ešte šťastie, že nemáte baterku, to by som už panikáril :slight_smile:

odpovedané na to už bolo a to NIE ale toto je verejne dostupné fórum a môže tu v rámci pravidiel diskutovať ktokoľvek

Ja vás iba varujem, že “vonku” to bude ťažšie vysvetľovať :wink:

lenže to už bolo v min. dvoch rozhovoroch a preto sa novinári už nepýtajú oni to vedia :smiley:

S teroristami a smerom sa nevyjednava. Vyjednávať môžeš s niekym kto nepouziva zastrasovanie na riadenie. “Odstupis dobrovolne alebo ti nasijeme trestny čin.” a ako chces s partnerom ktory ti povie toto vyhednavat mi vysvetli a ja si to rad prečítam.

Čo nam ukazal marec 2018? môj názor je, že sns a most nie su strany ničím rozdielne od smeru. v kazdej inej krajine by za daneho stavu vytvorili vladu s opozíciou, oni s nou ani len nerokovali a dôvody rozhodne neboli politické. ale odpoved na to zo strany opozície by práve preto,politická byť mala. podla mna sns a most by mali byt brané ako sucast smeru a odmietnuté z moznej povolebnej spoluprace. naopak sancu by som dal sme rodina, lebo uplne kazdeho odmietnut opozicia zase nemoze.

dobry den, prebieha tu diskusia ci so Smerom ano alebo nie. Mna zaujima viac postoj - spolupraca (?) PS k strane SPOLU zastresovanou p.Beblavym. Na jednej strane sa zda , ze ide o nazorovo blizke strany - hnutia, na druhej strane mi pripada strana SPOLU ako spolok podrazakov, Napr. podpora p.Mistrika , zakladajuceho clena SAS, za kandidata na prezidenta, miesto aby podporili p.Caputovu, toto je podla mna vrchol nespoluprace.

Teoreticky , pokial by sa spojilo PS so SPOLU tak ma teoreticky 10 %, ale pokial chce byt PS silnou stranou nech sa spolieha na seba nie na pomoc druhych, lebo tieto pomoci stiahnu PS do hrobu. Ved p.Beblavy bol pri zakladani aj Siete , predtym v inych stranach … a nebol to len radovy clen . Je to skuseny (vybity )politik akymi by predstavitelia PS nemali byt. Je mi jasne , ze Slovensko je male ,kazdt kazdeho pozna ale prave preto , ze vieme o koho ide netreba si p.Beblaveho a jeho stranu idealizovat.

Dakujem

J.Kral

Nie je to síce téma spolupráca PS a Spolu, ale tiež sa vyjadrím. Bol som jeden z najhorlivejších zástancov spojenia PS a Spolu, aby neprepadli žiadne normálne hlasy, ale po udalostiach posledných mesiacov, arogantných vyjadreniach Beblavého na adresu PS a ešte arogantnejšej až nechutnej reakcii Mihála, keď som ich kritizoval na ich stránke za podporu Mistríka si myslím, že by si mal ísť každý svojou cestou. Tým 2 už proste neverím.

Povolebna spolupraca mozna (SPOLU), do volieb samostatna. K tomu uz som sa vyjadril pred pol rokom a svoj mazor nemam dovod menit. A ako ukazuju posledne tyzdne,nemylil som sa.