So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

pokial by sa po volbach spojila slušná časť pravicoveho spektra so stranou kt. by snad reprezentovala socialnost a solidaritu v mene poražky zlodejov nechapem prečo mali vytvorit stredo-pravy program, prečo by prave ta socialna čast mala ustupiť. aj pravica by v mene boja proti zlodejom mohla urobit svojich 50% kroku… je napr. neunosné ist s valorizaciou malych penzii pod 2% na druhej strane pri nizsej dani sa v celk. cislach udajne viac vyberie…ak je to pravda tak je to win-win situácia…navyse sa hodne usetri z toho čo sa neukradne. myslim ze ak si dokazeme vziať štát späť moze z toho vzist stredova vlada kt. pomoze obom skupinam voličskych taborov. sme predsa jeden narod, nie je dôvod aby 2mil slovakov bojovali proti dalsim 2mil. treba hladat konsenzus. verim ze na to bude sanca

@Lukas_Tims , @truban , riešenie je nasledovné: vyhrať voľby:-) A potom z pozície, z akej k tomu po posledných x voľbách mohol pristupovať Smer, sa nechať navštíviť Sulíkom, Ficom, Dankom, Matovičom, Bugárom, Procházkom (aj keď ten tam už asi nebude), pro forma Kollárom, určite nie Kotlebom. A dať im to takto: Toto a toto sa bude presadzovať Určite, a toto a toto sú pre nás voliteľné veci, a o tých sa poďme rozprávať. Michal, veľmi si vážim, že ste zaujali (síce predbežné, ale aj tak) stanovisko ku Smeru. Z niektorých ďalších ľudí z PS mám totiž doteraz dojem že sa snažia (nielen v tejto otázke) lavírovať, čo ma neteší. A na druhú stranu, žiadny normálny človek nemôže v súčasnej situácii povedať že so Smerom Určite Nikdy. Čo keď bude po voľbách situácia že buď Smer alebo Kotleba? To je celkom ľahko možné. Lukáš tvoje hodnotenie strán sa mi páči a pri niektorých definíciách sa veselo uchechtávam (v dobrom, pretože sú presné:-) Z uskutočňovania stredo-pravého programu by som rozhodne nebol rovnako smutný ako ty (veď ma poznáš, starého pravičiara), myslím ale, že už je naozaj čas odhodiť pojmy pravica, ľavica do koša, a baviť sa skôr o tom, ČO z doterajšej “ľavice” a ČO z doterajšej “pravice”. Kombinácia (ekonomicky vzaté, nie kultúrno-politicky) ultraľavicových a ultrapravicových prístupov v pomere, napríklad, “chávezistické štátne vlastníctvo prírodných zdrojov, rovný plat, plus takmer Absolútna sloboda jednotlivca, Vrátane takmer absolútnej slobody podnikania” sounds very sexy- go for it! :slight_smile:

Smer je rakovina, ktora nakazi kazdeho kto s nim pojde. Ta rakovina uz vytvorila nador nazyvany LSNS, akakolvek predlzovanie vlady tejto rakoviny bude posilnovat rast nadoru.

Lukas:

Vami zmieňovaní koaliční partneri pre progresivneSlovensko, (most, siet, smer) cez svoju sablonu ‘nepravda’,
vidia nepravdu ako pravdu a pravdu ako nepravdu. ProgresivneSlovensko to nezmeni tym, ze
pouzije ich sablonu. Ale tym, ze ich zmotivuje pozerat sa cez sablonu ‘pravda’. Sme zodpovední
za zmenu. Tá zmena je zmenou šablóny.

Hlavný problém a otázka nie je SMER. Skôr by SMER odmietol spoluprácu s PS, pretože má inú DNA a bál by sa protikorupčnej agendy. Na Slovensku sa za krátku históriu vytvorila sínusoida. Vždy striedavo vládla pravica( reformy a úspory) a ľavica(našetrené za pravice prerozdeliť a časť “stratiť”) Presne to dopadlo aj v týchto voľbách kedy % boli jasné a mala nastúpiť pravicová vláda. Lenže už sa vláda neskladá zo 150 poslancov ale len 136 a po ďalších voľbách to bude len okolo 130. To zabezpečilo a do budúcna zabezpečí pokračovanie súčasného systému bez zmeny. Je teda potrebné sa zamerať nie na SMER,ale na to aby bolo znova 150 poslancov. Potom sa zloží 76 bez SMERu a SNS a môže nastať zmena.

Smer splňa všetky znaky mafie a dotiahla do do absurdna. Tu je definícia mafie podľa .wikipedie:
Od ostatních forem zločinu se mafie liší nejen svou strukturou, ale také infiltrací do státu – mafie má své členy nebo lidi jí nakloněné na místech státních úředníků, politiků, soudců a policie. Díky tomu se jí daří nejen prosazovat své zájmy, ale také krýt svou činnost.
Smer ma v rukách políciu. prokuratúru, súdy a snaží sa dostať pod kontrolu aj US. Kontrolu má pod palcom tiež, a tu čo nemá, jednoducho ignoruje, vid. obmucmanka
Preto je v súčasnom stave dostať ich do basy. A preto sa musíme snažiť tento stav zmeniť.

Chýba mi tu voľba “je mi to jedno” :wink:

Vás zaujíma, či pôjde PS so SMERom, ale pochybujem, či bude zisk PS viac ako 8%, nakoľko si myslím, že nebude oslovovať prostých ľudí, ľudí v regiónoch, ktorí vidia vo Ficovi spasiteľa. Skôr by ma zaujímala aká je stratégia PS vrámci regiónov.
Polovica ľudí čo volia SMER a SNS ani netuší, čo to slovo progresívne vlastne znamená a ako sa to má pretaviť v praxi, čo im to prinesie.

Nieco podobne riesime aj tu

hned zaciatkom roka mame v plane pochodit po celom slovensku a zbierat feedback a potreby ludi. (vid aj forum nizsie)

Je obdivuhodne, ze PS nechce ist so smerom, ale davat taketo ultimata teraz je strategicka samovrazda a uprimne, trosku naivne zo strany trubana. Vo svojom obore ste prof. spicka, ale uprimne, v politike nemate tolko skusenosti a mate sa este co ucit (ako kazdy). Samozrejme ze idealne by bolo nekolaborovat s mafianmi a vlastizradcami, ale to bude vsetko zalezat od mandatu. Uvidime, aky luxus si budete moct dovolit. Ako uz bolo spomenute, velmi lahko sa moze stat, ze to bude rozhodovanie medzi smerom a LSNS a to je jasna vec. Takze ak dostanete napr. 15%, tak na Rumunsko sa to tu asi nezmeni, ale stale mate povinnost k volicom snazit sa presadit svoj program najlepsie ako viete a ako je vo vasich silach. Politika je o kompromisoch a ustupkoch. Logika Zitnanskej, Poliacika a pod. je spravna, robit co mozu v ramci ich moznosti a vymedzenych mantinelov a tichucko cakat na svoju prilezitost. Este nie je ani zalozena strana, tak naco sa skatulkovat a definovat. A vyhrazacom, co pisu, ze ak so smerom, tak vas nebudu volit… a koho teda budete volit? SaS? Most? S tym sa dokazem zmierit, zase nemusi kazdy volit PS, najma nie zadubenci so zapchatymi usami. Skutocne progresivne mysliaci ludia chapu, ze zalezat bude na vyske mandatu, ci pojdu Smeraci za mreze hned, alebo az postupne utahovanim slucky. Takze moja odpoved je, robte osvetu, rozpravajte kamaratom, rodinam a ulahcite to PS, aby sa vobec nemuseli rozhodovat, ci so Smerom ano alebo nie. Inac k tomu naboru ludi, tie cisla su povzbudzujuce, ale zdoraznil by som radsej kvalitu ako kvantitu.

Jedina podmienka je samozrejme nespolupraca s LSNS za ziadnych okolnosti.

Suhlasim s Vami ale ja som osobne za vyhybanie sa SMERu kym to bude mozne alebo kym dakou nahodou sa SMER nezrefornuje s novymi ludmi ale to sa asi nestane.

Treba ale dako sformulovat odpoved pre media. Moj navrh by bol vobec sa nec hytit na tuto temu a aj hru medii.
Oni tuto temu propaguju aby sa strany navzajom sklbali a osocovali kym si SMER potichu v klude robi svoju kampan a neni tymto zatazeny. Videli sme ako to bolo pri poslednych volbach.

Cize jasnu odpoved pre media a vobec dalej nestracat cas aj energiu na tuto temu.
Nehrajme hru z ktorej najviac budu tazit media.

@RobertAndil lubi sa mi Vas zrely nazor, ale zaroven sa mi paci ten neskuseny :slight_smile: nazor co vyslovil @truban. Strasne sa mi paci tento idealizmus a myslim si, ze ak strany, ktore maju resp. budu mat kvalitnych ludi proste nebudu preplasene z tohto tak bude vsetko okay!

Jedine co by si naozaj mali niektore strany osvojit je ta sebavedomost SMERu. Mozme vela diskutovat preco najsilnejsia strana opozicie je SaS, ale moj nazor je prave taky, ze preto lebo sa jasne od SMERu distancovala. Bohuzial s nastupom SNS sa podla mna treba distancovat aj od nej nakolko ako bolo uz hore spomenute Danko je iba postavicka, ktora caka na to ako plne nahradi Fica (tak ako on plne nahradil Meciara).

Moj osobny nazor je, ze aj ked sa vselijakym elitnym politologom a odbornikom atd. (myslim to uplne bez ironie ci nechuti) to mozno pacit nebude, tak idealom (minimalne pre mna) by bolo sa rovno a jasne distancovat od vsetkeho co smrdi tym, co PS nechce - a teda konzervacia statu v tejto hnusnej omacke korupcie, nenavisti a stagnovania na urovni kde tato krajina viac-menej je uz niekolko dekad.

A povedzme si na rovinu taketo strany su SMER, SNS a Most (co sa tyka Mostu, urcite by som nechcel diskreditovat urcitych ludi v nom ako Kresak ci Zitnanska, ale nemyslim si, ze strana vedena Bugarom je nieco co by malo byt vo vlade, ktora chce nieco menit)

A este jedna vec :slight_smile: toto sa mozno starsim ludom ako ja (mam 26) bude zdat mozno ako trapas, ale osobne si myslim, ze ak vsetko “pojde podla planu” resp. sa sformuju strany okolo ludi ako Beblavy ci Rybnicek + PS + napr. niektori ludia zo SaS a urcite niektori ludia z OLaNO/Most (+ sa mozno dostanu do parlamentu/vlady ludia ako Radicova/Kiska) tak si myslim, ze volby 2020 by konecne mohli byt volby kedy by ich hlavnou temou neboli nadpisy/videa s titulmi ako “OPAT NIE JE CO VOLIT!!” “8 DOVODOV PRECO TIETO VOLBY SU AKO TIE PREDTYM, DOVOD 5 VAS PRINUTI ZVRACAT!!” :slight_smile:

Ja som možno mladý a naivný, ale pre mňa spolupráca či už s Mečiarom alebo Ficom predstavuje legitimizáciu ich spôsobu vládnutia. Aha, PS s nimi ide, tak asi neboli až takí zlí. Toto si dovoliť nemôžeme. Potrebujeme presný opak. Potrebujeme, aby sa slušní ľudia ohradili, ukázali prstom, aha toto je zlé, povedali prečo to je zlé a dali najavo, že s takouto formou spravovania krajiny nesúhlasia.

Mám ešte jeden pekný príklad, z reálneho života, hmatateľný, s konkrétnymi a presnými výsledkami, ako ľudia podporujú spoluprácu so SMERom.

Viď riadok 20:
http://www.volbysr.sk/sk/data02.html

nikto take ultimata nedava, ale niekto sa pytal na nazor, tak som svoj nazor povedal. mne sa vzdy osvedcila otvorenost, aj ked to mozno politicky nie je dobra strategia.

uvedomujem si, ze mozu nastat rozne situacie a ze treba robit kompromisy. a zaroven chapem, ze nazory ludia mozu menit. ja som bol kedysi pomerne dost libertariansky a teraz si to vobec nemyslim.

prave natoto je aj tato platforma. aby sme tu nedavali nejake politicko medialne vyhlasenia, ale rozpravali sa o nasich nazoroch a diskutovali.

https://dennikn.sk/622484/stefunko-v-marazme-tejto-krajiny-je-aj-kazimir-progresivny/

Cast rozhovoru pana Stefunka o moznej spolupraci so Smerom mi pripomina Prochazkove reci na plese spisiakov. Mozny uspech PS je jednoznacne zalozeny na momentalne extremnom dopyte po “slusnej”, odborne vybavenej strane, ktora sa bude distancovat od politiky Smeru. Takato strana zoberie hlasy Smeru, SaS, Kollarovi, Most-Hid-u, Obycajnym ludom a ak sa urobi dobra praca v terene voci mladym ludom, urcite i hlasy SNS a Kotlebovi. PS ma v pripade, ze neurobi velke chyby moznost vo volbach ziskat 30 a viac percent hlasov. Ak vsak bude pan Stefunko podobne vajatat i v buducnosti, nech projekt PS zostane radsej v pozicii think tanku.

Jednoznačné NIE SMERu a jednoznačné potrestanie vinníkov hospodárskej trestnej činnosti (korupcia, …). A vôbec - celá otázka - a vôbec všetky otázky ohľadne prípadných koalícií - mi pripadajú ako naprosté nepochopenie zmeny, po ktorej občania túžia. Dostať do parlamentu ľudí, ktorí rozmýšľajú vlastným rozumom a dokážu zaujať stanovisko k akémukoľvek názoru poslancov iných strán. Alebo znovu ideme počítať - s tým nás bude 50, s hentým zase 70 … a my potrebujeme 76 takže priberieme ešte aj tamtoho…
Za mňa - zvoliť tam 150-ku normálnych, pripravených robiť pre krajinu - nie pre seba a oligarchov - … dá sa to
Takže nie SMERu, SNS, MOSTu - predsa nebudem voliť niekoho, kto hlasuje ako prštek ukáže …

Odpoved na otazku je velmi tazka. Ak situacia ukaze, ze nie je mozne vytvorit stranu bez Smeru, tak sa pojde do opozicie? Obrovska strata casu a sily. Na druhej strane vstup do vlady so Smerom bude fatalne sklamanie volicov a podpora extremistov :“hovorili sme vam, ze kolaboruju” … Jedine riesenie je byt tak silny, ze po spojeni so stranami s podobnymi viziami (Beblavy, Toska, Miklos…) vytvoria silnu koaliciu. Takze zmysel vidim vo velkej praci na ziskavani dovery a davani sa do povedomia (a to jednoznacne okrem ineho i diskusiami na strednych a vysokych skolach)

Trosku mi to pride take skym ako a kde. Je problem keby bola PS prvy rok v opozicii? Pracovat sa da aj odtial.
Ja verim ze ak sa PS naozaj transformuje na stranu, tak nebude hrat hru co vsetci, ze s kym kde ako. Toto jedine sa mi paci na Dankovi. Ten chlap proste povie je mu jedno s kym, on ma svojich volicov, a pre nich naplna svoj program ako najlepsie moze.

Ta legitimizacia ich sposobu vladnutia je nonsens, ktory si si prave vymyslel. Od koalicnych partnerov sa mozete vymedzit a distancovat do akej miery chcete. Strana moze presadzovat ziskanym mandatom svoju agendu a zaroven odsudzovat Smer namoceneho do korupcnych kauz a skandalov. Take zabomysie vojny, ze z principu nepojdeme so zlodejmi do koalicie, maju v konecnom dosledku ovela vacsie nasledky. Napr. ak sa nezostavi vlada, nahra to len LSNS. Da sa povedat, ze ja mam tuto principialnu hranicu tiez, len je nastavena na popieracov holokaustu.