So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

Krasny priklad populistu, tomtom ano ale urazku hysterie tomtom uz nie.

Jasne ze Danko je populista, ale to bol len priklad.

Odpoveď nie je taká ťažká - ak sa ukáže, že sme dostali - 5, 10, 20, 30 percent tak budeme fungovať a prejavovať svoje názory s našimi 5, 10, 20, 30 percentami. Prvými voľbami, ktorých sa zúčastním predsa život nekončí - leda ak by tí ľudia z PS boli rovnakí ako tí súčasní koaličníci. Počítanie s kým a koľko nás bude je štýl Bugára, Danka a Fica a od toho - predpokladám sa chce PS odlišovať - či sa mýlim???

Neviem ako ostatny ale uz pomaly SMER samotny nie je az taka hrozba.
V pripade ze SMER a SNS budu hladat tretieho jasne ze PS tam nema co robit.
A co, je priatelnejsi SNS ako SMER???
Isli by ste do dvojkoalicie s SNS??? To teda nie.

Nacistov ani nespominam, s tymi ani pozdravit sa netreba.

Technicka chyba - dalsie 4 roky, nie jeden. Dalsia generacia mladych ludi bude utekat, veci sa nebudu menit. Je to samozrejme mozne, aj samotny Smer tak fungoval s 13 percentami 4 roky v opozicii, a potom to zvalcoval. Nas obcanov caka - ak nenastane zmena - este 3 roky so Smerom a SNS. Vieme co bude o 3 roky? Vidime, co sa deje vo svete, cakaju Europu volby vo Francuzku. Vobec nevieme, kde budu fronty v roku 2020. Mozme mat na Smer podobne negativny nazor, ale co ked ten front 2020 bude Kotleba 20%, Kollar 10% plus nejaky magor, ktoreho este ani nepozname? Bude stale otazka stat so Smerom ano ci nie? Lebo potom uz dalsie volby ani moc nemusia byt, resp. ala Putin. Ja si myslim, treba tvrdo odmietat politiku a sposoby Smeru a ak bude akokolvek mozne urobit rozumnu vladu bez fasistov a Smeru, absolutna priorita.

Bez Smeru ale spravnym smerom.

urcite bez - dovod je jednoduchy. struktury napojene na oligarchov a zaujmove skupiny a zraci verejnych a europskych financii. (super skratka)

Dobrý deň, táto téma musí byť podľa mňa zodpovedaná lídrami PS jednotne, jasne a bez možnosti dvojakých výkladov. Michal Truban sa podľa mňa vyjadril zrozumiteľne a správne. Živenie, čo i len teoretickej možnosti na pakt Smer SD a PS, bude mať za následok letargiu u občanov a znehodnotenie nábehovej fázy tohoto projektu. Na druhej strane bude vždy platiť Bismarckove-politika je umenie možného.

no je tu jeden problém, tak ako písal Martin D., ze jedni su za to vysetriť zlodejiny, druhi za spolupraci upravit aspon daco trosicku a on je za parafrázujem “sfunkčenie všetkého aby to fungovalo ako má”. no moja odpoved je ze ak bude fungovat vsetko ako ma, to znamená sudy, prokuratura polícia atd tak logicky nie je mozné aby to nezahrnalo aj to potrestanie zlodejov. pretoze nie je mozne zalozit ohen a zaroven volať nehor)) logicky tretia cesta nie je mozna bez tej prvej a to je aj odpoved na vsetky úvahy…nemyslim, ze bude situacia rozhodovania sa medzi smerom a lsns, vychádzam z toho ze hnedí budu pôsobit pre smer ako blok opozicie verim ze ten blok nebude vacsi ako 10% snad pod 5… cize otázka je či smersns a most urobia dost kresiel na vacsinu prip. im tam dodaju nejaku novu “sieť”. ale aj keby mal smersnsmost 30% a lsns nebodaj 30% a my +ostatní 30% znamenalo by to zrejme pat a nove volby, alebo si myslite ze smeraci by do toho isli alebo by vydierali ze pôjdu s hnedými a to by bolo ohrozenie?

Myslím si, že táto otázka je aktuálna len pred voľbami.
S odpoveďou - nikdy ako menšinová prostitútka - Smeru.

Ak PS nezíska najviac hlasov mala by vopred avizovať, že do žiadnej koalície nevstúpi !!!
Cieľom by malo byť zníženie volebného potenciálu Smeru aspoň o polovicu - teda o to lepšie menej červivé jadro.

Už to tu bolo spomenuté, už len z podstaty nemôže ísť Progresívne do koalície so SMERom, SMER a jeho voliči mi prídu ako ľudia, ktorí sú proti pokrokom, akoby sa báli, že môže byť aj lepšie.

A možno ísť aj do komunálnych, vuc a dostávať sa do povedomia aj tadiaľ. Odstavovať SMERákov ktorí brzdia rozvoj obcí

Každopádne, za mňa skromne SMER nie

Skromne chcem povedať dve veci. Po prvé tiež som proti nejakemu vyhranovaniu sa voči komukoľvek. Po druhé si ale uvedomujem že ak chceme oslovit čo najviac ľudí musíme jasne určiť kto sme a aj proti komu. Je to potom jasnejšie a jednoznacnejsie a oslovuje to masy a to je potrebné. Ja navrhujem toto: Jednoznačne po 26 rokoch treba priniesť naozajstnú zmenu na Slovensku. Priniesť sem demokraciu ktorú Slováci volili po druhej svetovej vojne a doteraz sa jej nedočkali. Nech idú voliť všetci ľudia a dajú konečne šancu ľuďom čo chcú meniť Slovensko k lepšiemu. Keď sme mohli dať šancu takým ako Mečiar, Fico, Slota, Kotleba, Kollar je na čase dať šancu ľuďom kde je vysoká šanca že sa budú pokúšať o zmeny.

Otazku ci so Smerom alebo nie vnimam ako druhorady problem. V prvom rade stoji otazka, aky typ strany bude PS, ake su jej ambicie a potencial. Pretoze napriklad take OLANO so svojim typom politiky, nejasnej a postavenej na skandaloch a osobnostiach z prilis nejasneho spektra bude vzdy pokryvat prilis male percento na to, aby zostavovalo vladu (moze byt len partnerom). Ak chce byt PS raz tak silnou stranou, ako je napr SMER v sucasnosti, musi svoju politiku postavit na sirokom spektre volicov. Za sucasnej situacie, kedy volici SMERU utekaju ku LSNS a SNS by si to vyzadovalo miernejsiu progresivnu politiku, zato viac ludovu a konzervativnejsiu, ale doveryhodnu lavicu. Ak si ma PS zaroven udrzovat progresivneho mestskeho volica, vznika tu znova oxymoron. Ale toto je podla mna vyzva - ako prepojit temy lavicoveho volica z periferie s temami progresivneho volica z mesta… Ak sa tento maly zazrak PS podari, moze do buducna tvorit stranu dostatocne silnu na to, aby raz v buducnosti zostavovala vladu. A v tom pripade si myslim, ze jej moze byt na prospech neist do vlady so SMEROM (pokial doslova nebude hrozit vlada s LSNS), pockat a nespajat sa s dnes uz toxickou a upadajucou stranou.

Tiež si myslím, ako už mnohí spomenuli, že vyhraňovať sa voči Smeru, nikam nevedie. Teda okrem povolebných patových situácii (SaS “nemohla” so Smerom), resp. pocitu podvodu u voličov (Most-Híd, Sieť).

Každú stranu, aj Smer, tvoria ľudia. A tí ľudia sa budú s postupným slabnutím strany imho čoskoro meniť. Aj vo vedení. A oligarchovia tiež postupne prejdú napríklad k SNS. Taký Smer bez Fica, Kaliho, Vážneho a podobných stelesnení zla, by nemusel byť taký katastrofálny koaličný partner. Zvlášť ak by vo voľbách získal 10% a už vonkoncom by teda nebol hegemón.

Každý vláda, ktorá bude mať progresívny a akčný program a vytesní extrémistov, bude dobrá vláda.

Dobry den pan @truban, viac krat spominate, ze ste kedysi bol libertarianom, no nieco/niekto zmenil Vas nazor. Vzhladom k tomu, ze sam libertarianom som, by ma zaujimalo co to bolo. Dajte odkaz na nejaky clanok alebo knihu, ktora aspon priblizuje podstatu zmeny Vaseho nazoru. Diky.

asi skor osobna skusenost so slovensko.digital, kde som zistil, ze aj podnikatelia vedia byt celkom dobri hajzlici a keby vyrastli oni do velkosti, tak by to tu zacali regulovat oni po svojom. a v tomto sa mi zda lepsia taka statna regulacia.

alebo priklad s facebookom. ked robia internet.org ale nechcu tam povolit nic ine okrem aplikacii ktore schvali facebook. cize naburaju sietovu neutralitu… napriklad v indii ich kvoli tomu zakazali, aby sa neskor nestalo, ze facebook = internet a bude vsetko kontrolovat.

cize ta volna ruka trhu to vsetko vyriesi. ale nevyriesi to, ze tu budu silny hraci ktori si tu prostredie budu regulovat podla svojho. cize tak ci tak, ten trh bude ohnuty.

Monopoly alebo oligopoly väčšinou vznikajú len vďaka štátu a napr. taký microsoft je spoločne z ďalšími gigantmi ojedinelý hlavne vďaka tomu že it sektor je pomerne nový. A keď si zoberieme ako rýchlosťou sa všetky tieto média menia tak uvidíme aj postupnú diverzifikáciu veď zoberme si ako pribudol snapchat neskutočne rýchlo na prakticky preplnený trh a našiel si miesto . Ak sa nájde druhý bill gates tak vznikne aj pre microsoft konkurencia , veď aj keď bol automobilový priemysel mladý tak väčšinu celosvetovej produkcie malo zopár výrobcov a teraz je to rozdelene medzi desiatky .

no mozno aj vdaka tomu, ze stat daval pokutu microsoftu zato, ze daval ich browser priamo do windowsu a snazil sa narusat jeho monopol tu mame teraz google a facebook. tazko povedat.

ide iba o to, ze nie vsetci podnikatelia su dobri a nie vsetci uradnici zli. vsade su aj taki aj taki a toto je, v com netreba byt naivni.

Medzi desiatky… ktore spadaju pod velke koncerny paru vyrobcov :slight_smile: iluzia diverzifikacie na trhu.

Však Smer sú tiež extrémisti, extrémisti v kradnutí a demagógií. Kto je akože dobrý v Smere? Brixi, Blaha, Číž alebo kto? Keby Smer odstránil problémových ľudí, má toľko členov ako OĽANO. Žiadna vláda spolu so Smerom nemôže byť dobrá a bolo by dobré aby sa PS postavilo nejako k tejto otázke, aby som tu poprípade nestrácal čas.