So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

Ak sa niekto ešte pohráva s myšlienkou, že so Smerom áno, tak na vytriezvenie prikladám:

Ak je cieľom PS aby sa situácia na Slovensku zlepšila a krajina fungovala pre všetkých, tak je nevyhnutné pochopiť, že so Smerom to nepôjde! Smeru už ide len o jediné - aby sa nikdy ich zlodejiny a mafiánske praktiky nevyšetrili! Áno, popri tom možno niečo málo aj urobia pre ľudí, ale cieľ je jasný - “Nesmí projít”. So SMEROM jednoducho NIE!

Silne argumenty. Tak ja som uz presiel na druhu stranu - slovenski Robertkovia ziju v cistej schize, hovorim z vlastnej skusenosti :D.

Ale aj vďaka tomu že veľké koncerny dostávajú pôžičky od ECB . Keď robia kvantitatívne uvoľnovanie tak si môžu veľké firmy medliť ruky , to isté aj napr. operátori atď. jasné že potom tu nemajú šancu nový výrobcovia ale z celosvetového hladiska je tu oveľa väčšia ponuka značiek než napr. len 30 rokov po prvých hromadne vyrábaných automobiloch čo je porovnateľné z dnešným IT.

Velke koncerny nedostavaju pozicky od ECB, taketo zjavne vymysly si odpustite.

Pre príklad siemens ma vlastnú banku ktorá si môže požičiavať od ECB http://finance.siemens.com/financialservices/global/en/siemens-bank/pages/siemens-bank.aspx?ismobile=true . To je také podobné krivenie trhu ako banky ktoré vždy (teda okrem islandu) v EU zachraňujú štáty .

Neviem celkom co ste chceli povedat a co vlastne viete.
Odpoviem vam teda zo sirsia a edukativne. Uz cca. 100 rokov ma kazda trhova ekonomika frakcne bankovnictvo, de facto odkedy sme opustili zlaty standard. To znamena, ze ECB financuje komercne banky. Ked si idete zobrat uver do banky, tak cca. 10 percent su zdroje banky a zvysok su zdroje komercnej banky pozicane od ECB alebo inych komercnych bank. Keby to takto nebolo, tak urok by ste mali odhadom 8x vyssi nez vam ta komercna banka ponukne. Siemens bank je banka na financovanie odberatelov koncernu Siemens, napriklad ked si od nich pridete kupit lokomotivu, veterne turbiny, lieky a podobne tak vam na to pozicia peniaze tato institucia este vyhodnejsie nez by to spravila komercna banka. Toto iste ma aj General Electric, hlavny konkurent Siemensu z USA a vsetky mozne ine firmy vratane Dell, IBM, VW, BMW atd. Ked si kupite VW a pozicia vam formou autokreditu ci leasingu
VW Financne sluzby tak odkial si myslite, ze ta VWFS ma tie peniaze? To zadlzenie urobite vy a ECB predpoklada, ze vy a VWFS to robite ovela lepsie a nezavyslo a rozumne nez keby to robila ECB napriamo a preto to napriamo ani nemoze robit, ma na to zakaz. Monetarne stimulacie od Super Maria Draghiho sice trosku su uvolnenejsie a nebudem to rozpisovat aby sme sa nezamotali, ale kde na svete momentalne nie su s vynimkou Severnej Korei? Funguje to rovnako ako som popisal vyssie pri komercnej banke. Priamo do ECB si ziaden podnikatel ist poziciat nemoze. Rozhodnutia komu a ako pozicat robi sukromny komercny subjekt, ktory sa rozhoduje racionalne, nesie riziko i vynos za svoje podnikatelske rozhodnutia a preto sa sprava efektivne a nie politicky ako by to mohla robit centralna banka.
Pre vylucenie pochybnosti, taketo frakcne bankovnictvo je v kazdej normalnej krajine na svete, vratane Singapuru, Hong Kongu ci Cinskej ludovej demokratickej republiky, USA ci Polska, Ceskej republiky atd. Ak by ste niekedy na Markize videli reportaz, ze frakcne bankovnictvo skoncilo, prepnite na RTVS a ak to budu hovorit aj tam, tak upalujte do obchodu, kupte tam vsetko co sa len da a najdite si jadrovy kryt v ktorom budete vy a vasi blizki schopni existovat kym opadne radioaktivny spad z tretej svetovej - atomovej vojny.
Sorry za sarkazmus na zaver, ale nemohol som si to odpustit.

super prispevok :slight_smile: znova som sa dozvedel nieco nove :wink:

Robiť reálnu politiku, mať možnosť ovplyvňovať zásadné veci si vyžaduje byť pri moci, t. j. mať zástupcov vo vláde.
Samozrejme, slušná strana nemusí byť vo vláde hneď a za každú cenu, najmä pokiaľ si chce zakladať na kredibilite.
Treba však mať pripravený aj scenár pre prípad toho najhoršieho, čo by mohlo vzniknúť. Napr. keby proti sebe stáli možnosti

1. Zo Smerom nie za žiadnych okolností, hoci by som tým poškodil všetkým ľuďom na Slovensku, napr. vznikla by koalícia s nadpolovičnou väčšinou v zložení Smer, ĽSNS a Sme rodina.´
  2. Zo Smerom len vo výnimočnej situácii, aby som zabránil vzniku koalície opísanej v bode 1.

Politika je svinstvo, ale rozumný a súčasne čestný politik by mal byť schopný vopred ľuďom vysvetliť, že ič nie je úplne vylúčené. Je to nepríjemné, treba mať schopnosť vhodne to odkomunikovať.

Ak, by malo nastať 1 a vzhľadom na to nastane 2, tak potom v ďalších voľbách na to nastane 3 a to je bod 1- Smer, keďže Smer zdiskredituje každého, kto s nim vládne, Môj názor, ak si Slováci zvolia naozaj tak, že vznikne taká koalícia ako opísaná v bode 1, tak nech si to užijú.

Myslím, že to tak nebude fungovať. Ak chcete robiť správnu politiku, to vy musíte robiť ťažké rozhodnutia a ukázať ľuďom správnu cestu. Presne tu je pes zakopaný, ako robiť veci správne a nestratiť pritom voličov. Pokiaľ však ľudí budete len poučovať, alebo ich dokonca potrestáte, oni vám to vrátia tím, že vás nezvolia, a preto nemôžete naplniť žiadny zo svojich cieľov a zámerov. Tak čo vlastne chcete?

Nechcem aby raz Kotleba bol premiér, keď sa bude robiť akože tá správna politika. Alebo inak, viete si predstaviť, že teraz by Štefunko alebo Truban obhajoval Kaliňáka ako ministra vnútra na správnom mieste, že by prehliadali všetko to svinstvo, čo by robil Smer, len aby bojovali akože proti extrémizmu? Smeru Kotleba aj Kolár v parlamente vyhovujú, lebo sú ešte horší ako oni (veľký rozdiel však medzi nimi nie je) a tým pádom majú väčší koaličný potenciál a môžu vydierať iné strany, ktoré by normálne s nimi nešli. Radšej nech je úradnicka vláda ako predlžovať agóniu na ktorej konci by bol Kotleba premiér.

V princípe som rád, že sa identifikujú rôzne problémy a hľadajú možné riešenia (napr. úradnícka vláda). Nemám však rád, ak niekto vehementne vyhlási, že za žiadnych okolností. Na Slovensku by sme nemali byť prekvapení, keď náhodou nastane čosi, čo by si nikto nevedel predstaviť ani vo sne.
Ľudia, ktorí sú dnes úspešní v oblasti IT, no uvažujú o kandidatúre na vysoké štátne funkcie, by si mali postupne budovať schopnosť odpovedať priamo, bez vytáčok, ale musia byť pripravení povedať ľuďom aj nepríjemné veci. Inak tu môžeme mať kopu Procházkov.

To je pekné, že by povedali narovinu, že za týchto podmienok by šli so Smerom, druhá vec je ako by to zobrali voliči. Môj súkromný tip je, že moc voličov by to neoslovilo a prinajlepšom by dopadli ako SIEŤ. Väčšina ľudí je už teraz alergických na Smer a to ešte nehovorím, že voľby budú pravdepodobne až za 3 roky, čiže to bude ešte horšie. Proste byť progresívny a zároveň akceptovať Smer sa dosť podľa mňa vylučuje. Ono ani pre Smer nie je také jednoduché sa spojiť s Kotlebom, aj keď komunisti mali vždy bližšie k fašistom ako demokrati.

OK, tak sa teda trochu posuňme. A pozrime sa na priority.

Predstavme si, že so Smerom za žiadnych okolností nie. Znie mi to ako dosť významná priorita.

• Predstavme si, že prídu ďalšie voľby, kedy Smer opäť vyhrá. PS získa dostatočný počet hlasov, ale so Smerom do vlády nepôjde a to Vaše za žiadnych okolností nie my znie až tak dôrazne, že by strana PS akúkoľvek vládu Smeru ani nepodporovala. PS by pekne čakalo v opozícii na svoju príležitosti, keď nastane vhodná konfigurácia.
  • A prichádzajú ďalšie voľby, vhodná konfigurácia nenastáva. Voliči zrejme trpezlivo čakajú, kým taká nastane, veď oni sú rozumní a všetko chápu a trvajú na zásadách. Či?

Dobre som to pochopil?

Táto otázka je stavaná tak, aby ma prinútila odpovedať dvomi spôsobmi:

• Buď, že by som bol tvrdohlavý a vehementne by môj názor držal PS v opozícii.

• Alebo aby so priznal, že pri nejakých možnostiach musí byť spolupráca so Smerom.

Tá šanca, že by sa stalo to čo tvrdíte, že Smer vyhrá za sebou 2 nasledujúce volebné obdobia a kvôli tomu PS skončí 2krát v opozícii je mizivá, čiže v rámci tej mizivej šance, som ochotný ísť do toho rizika a povedať, nie so Smerom.

Situácia nie je nereálna. V stávkovej kancelárii by Vám zrejme povedali dosť konkrétne číslo.

Dôležitým však pre PS naozaj je určiť si priority.

1. Chceme Slovensku pomôcť svojimi nápadmi, schopnosťami a kapacitami? Lepšie sa to realizuje, ak má zastúpenie vo vláde.
2. Alebo sme ješitní? Inak to povedať neviem, pokiaľ ide o Slovensko.

Pekné slová, problém je že so Smerom v koalícii vyznievajú veľmi naivne. Asi neviete, čo to je Smer.

My si zrejme nerozumieme. Ak by som to mal vyjadriť číselne, tak poviem, že existuje napr. 0,1% pravdepodobnosť, že by nová strana išla do koalície so Smerom. Ale súčasne si pripravím stratégiu, aby som to vedel správne odkomunikovať aj jedným aj druhým smerom. :wink: Si predstavte, že rozumní ľudia to pochopia a nebudú preto novú stranu odsudzovať. A dokonca to môže osloviť aj mnohých ďalších ľudí, ktorí dnes volia iné, ako pravicové strany.
Viete, o Smere toho už dosť vieme, a preto sa dá celkom jednoducho uvažovať prečo nie a len za akých okolností áno. Viac by som sa bál práve takých strán, ktoré sa tvária ako prodemokratické a v najnevhodnejšej chvíli vrazia nôž do chrbta. Pre mňa sú dnes nečitateľné Sieť, Sme rodina, Most a aj SAS. Neviem, či toto nie je väčším problémom.

Za mňa osobne v tom problém nevidím, ako bolo už skôr spomínané. Treba si jasne formulovať podmienky a za nimi stáť. Lebo aj vo vnútri Smeru existujú ľudia, ktorí počínanie strany kritizujú. Niektorí sa ozvú a dostanú padáka, alebo sú ticho. Jasné podmienky spolupráce so Smerom by mohli vohnať vietor do plachiet členom Smeru, aby sa viac ozvali. SI myslím.

Úplne súhlasím s názorom @Peter_Michalik. Musíme si uvedomiť, že Smer má korupciu, rozkrádanie, rodinkárstvo, mafiánske praktiky, atď. vo svojej genetickej výbave. Myslieť si, že keď s ním pôjde PS do vlády, tak zrazu tieto gény zmenia, je naivné. Akákoľvek vláda so Smerom je neprijateľná! Bola by to podobná zrada akú predviedol Most a Sieť. PS a ďalšie nové progresívne strany, ktoré v budúcnosti vzniknú, majú súčasné “štandardné” strany nahradiť, nie ich legitimizovať. Vláda so Smerom je len predlžovanie agónie Slovenska. Myslieť si, že niečo zásadné vo vláde so Smerom presadíme, je smiešne. Myslím tým v oblasti korupcie, rozkrádania, rodinkárstva, mafiánskych praktík, atď… To by smeráci musel súhlasiť s tým, že budú stíhať a zatvárať samých seba. Jedine, že by cieľom PS nebolo riešiť korupciu a ďalšie spomínané věci, ale potom takú stranu ja osobne nechcem. Pre mňa je Smer rovnako neprijateľný, jako LSNS. Ak si ľudia zvolia koalíciu, napr. SMER+LSNS+Sme rodina, tak ako píše @Peter_Michalik, nech si to vyžerú.