So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

Tak sa aj ja vyjadrím priamo, ak si nerozumieme. Smer je organizovaná zločinecká skupina založená oligarchami z HZDS, ktorí videli úpadok HZDS a potrebovali nového bieleho koňa, založená za účelom tunelovania štátneho rozpočtu. Za 9 rokov ich vlády dosadili svojich ľudí všade, do polície, prokuratúry, súdov. Defragmentovali právny štát, kde sa občania delia na 2 skupiny, na ‘našich ľudí’, ktorí sú nedotknuteľní a ostatných, ktorí musia dodržiavať pravidlá. Sú priamo zodpovední za fašistov a Kollára v parlamente. Moc si udržiavajú tvrdou demagógiou a populizmom. Čiže áno Smer je čitateľný. Vo vašom predpoklade je podľa mňa jedna veľká chyba, počítate približne s konštantnými percentami pre Smer v budúcnosti, dokonca ste naznačili budúcnosť až 8mych rokov, čo ej podľa mňa úplne nereálne. Smer bude podľa mňa kontinuálne padať a dopadne ako HZDS a o 8 rokov po ňom ani pes neštekne. Takto je možnosť zachovať si tvár a odmietnuť spoluprácu so zločincami. Základ nejakého posunu je aby ľudia znova začali veriť v demokraciu a právny štát, aby sa zastavil rast fašistov. Ako toto chcete zabezpečiť so Smerom, budú trestne stíhať sami seba? Dám tiež 2 nepríjemné možnosti ako ste dali vy mne, s tým že toto je väčšia pravdepodobnosť, že to nastane.

Čo je podľa vás lepšie:

• priznať možnú spoluprácu so Smerom pred voľbami a nedostať sa do parlamentu alebo

• odmietnuť spoluprácu so Smerom a prvé volebné obdobie si posedieť v opozícii?

Ale predsa by som si vedel predstaviť za jednej podmienky spoluprácu so Smerom, a to že všetci Smeráci sa priznajú ku všetkým korupčným škandálom, ktorých boli súčasťou, budú spolupracovať s políciou a na základe ich výpovede pôjdu sedieť oligarchovia v pozadí, ktorým bude zhabaný majetok. Za odmenu získajú znížené nepodmienečné tresty a tých pár členov Smeru, ktorí sú čistí, môžu byť súčasťou vládnej koalície.

V jednoduchom svete by som určite preferoval druhú možnosť.

Čím rýchlejšie budú preferencie Smeru padať, tým rýchlejšie ich budú opúšťať oligarchovia. Tí najfikanejší si už aj vybrali náhradného hostiteľa. S istou pravdepodobnosťou sa infiltrujú do jedného či viacerých potenciálnych politických partnerov PS a zmenia ich hodnoty a správanie sa na politickej scéne na podobné Smeru.
Preto je podľa mňa veľmi dôležité vyjadriť sa jasne k hodnotám, ktoré bude PS u partnerov hľadať a uviesť negatíva, ktoré naopak u partnerov akceptovať nebude a súčasne dúfam, že proti ním bude aj bojovať.
No jednako si myslím, že v istej chvíli musí byť strana, ktorá sa hlási k slobode, rovnosti, demokratickým inštitútom a európskej integrácii pripravená na to, aby sa v prípade krízy rozhodla, čo je dôležitejšie pre spoločnosť. Napr. aj čo je menším zlom.

Tak vybrať si medzi Smerom a SAS+OĽANO, nech si myslím o Matovičovi a Sulíkovi hocičo, tak neváham ani sekundu. A nech tí 2 sú akí sú, nepredpokladám, že by sa dali kúpiť oligarchami a dobre si už rozmyslia po 12 rokoch vlády Smeru, či budú hazardovať s koalíciou.

Ak by politika mala byť službou občanom a komunite, tak potom na otázku, či s tou stranou áno alebo nie nemôže existovať odpoveď. Odpoveďou je “To sa uvidí” podľa toho čo bude dobré pre SK. Zaujímavým modelom na ktorom sa táto situácia dá modelovať je pád Radičovej vlády.

Môj názor:
Smer je len výsledkom charakteru väčšiny ľudí na Slovensku - keby boli tak skorumpovaní iba politici tak by tých 150 ľudí zaniklo už pri prvej malej kauze.

Zmena Slovenska je oveľa komplexnejší problém ako len nespolupracovať so SMER-om,
Smer nemá svojich ľudí všade a predsa je korupcia aj tam. Nechcem tu vystupovať na podporu SMER-u, práve naopak, ale odstavením SMER-u je len začiatok zmeny.
Dovtedy môže byť oveľa väčší problém Kotleba, ak vo vzťahu k tejto strane nezmenia politici svoju rétoriku.

P.S.: Voliči SMER-u, podľa môjho názoru, už musia trpieť Štokholmským syndrómom…

Zas na druhej strane, ak ja tu budem 3 roky ich podporovať+ presvedčím dosť ľudí, aby ich volili a potom to dopadne ako so Sieťou tak to ďakujem pekne(Nepodporoval som Sieť). Pre mňa je Smer príčina, prečo je tu Kotleba. Bez odstránenie príčiny neodstrániš následok. Smer a Kotleba sa potrebujú. Kotleba potrebuje Smer, aby mu ráslka moc a Smer potrebuje Kotlebu, aby nemohol byť vyšachovaný ostatnými stranami pri zostavovaní vlády, keďže s Kotlebom nik nepôjde. Tým pádom jeho ľudia nikdy nebudú stíhaní za svinstvo, čo na Sk narobili. Jedine, že sa to dostane do extrému, ze Kotleba sám vyhrá voľby, ale ani to si nemyslím, že by Smeráci boli prví na rade.

Nehadz to vsetko na Smer, mozno tak 1/2. Ked Smer vyhraval volby tak sme mali v parlamente Slotovu SNS, Meciarovo HZDS, KSS dokonca, takze radikalnych stran sme tu mali dost aj popri Smere a nie je to taka novinka.
No a je to europsko americky fenomen, ze populistov co nesplnili sluby striedaju este vacsi populisti az extremisti.

Fico od utečeneckej krízy používa Kotlebovu rétoriku. Najskôr robil psychiatriu okolo utečencov, dosť tvrdú, na úrovni fašistov a potom sa pustil do cigáňov. V zahraničnej politike je dvojtvárny. Kradnú ako straky, zneužívajú moc, sú arogantní.Za 8 rokov, túto krajinu nikam neposunuli. Šak oni ani netušia ako sa má spravovať štát. V tej strane, nie je žiadne pozitívum, max to, že sa nehádajú, ale to je strašne málo.

pri ficovi treba rozlisovat co si naozaj mysli a co robi ako prostriedok politickeho boja. Zoberme si take vztahy s madarskom pocas prvej ficovej vlady, spraval sa narodniarsky a vysledkom bolo, ze SNS sa ani nedostala do parlamentu po volbach, zobral im volicov. Toto je znova jeho taktika, zobrat volicov Kotlebu k sebe. No a len pripomeniem, ze neskor uz mal s orbanom tie najlepsie vztahy a su kamarati. asi taky je to nacionalista.
Ako politik hovori len to co mu prinesie hlasy, koniec koncov, ktory politik tak nie je medzi sucasnymi politikmi? Taktiez je rozdiel medzi recmi a cinmi, hlavne v pripade Fica. V pripade Kotlebovcov je jasne, ze po reciach by nasledovali ciny. Takze ak si mam vybrat mensie zlo mezi ficom a kotlebom tak je to jasne. no a vidim to ako nadnarodny problem…

Fico vytvoril atmosféru strachu, z ktorej Kotleba čerpal, spolu s nedôverou ľudí v štát, za ktorú môže opäť on, z toho sa vytvoril mix, na základe ktorého sa dostal Kotleba do parlamentu. Snaží sa teraz používať Kotlebovu rétoriku proti Rómom, aby zobral Kotlebovi voličov, ale on mu nezoberie voličov, len ho legitimizuje. Ja poznám nejakých Kotlebových voličov, s ktorými už nie som v kontakte, ale mám ich na fb. Oni hovoria, že aha šak potom aj Fico je fašista, lebo aj on tak hovorí na cigáňov. To isté bolo o utečencoch. Svojou rétorikou legitimizuje Kotlebu a pomáha mu tým. Prečo chce pomôcť Kotlebovi stať sa druhýkrát šéfom VÚC? Nie náhodu preto, aby jeho ľudia mali väčšie šance v iných krajoch?

No, mne sa ficova politika nepaci a ani spravanie sa sulika ci kohokolvek zo sucasnych politikov. Fico a ostatni si vyberaju tie lahsie cesty, ci mu to tentoraz vyjde uvidime, nepozname presne strukturu jeho volicov a on ma asi cielavedomejsiu taktiku. Mozno ho supne do basy pred volbami, ktovie ale tajna sluzba uz podla mna pracuje na roznych scenaroch.
Ja verim vzdy v tie komplikovanejsie sposoby lebo su vacsinou dlhodobe a progresivne, preto som na tejto stranke aktivny. S urovnou vzdelania obyvatelstva, generacnou vymenou by mal stupat dopyt po kvalitnejsich rieseniach a nie populizme, teda dufam. A toto je asi aj dovod, preco smer neriesi skolstvo, ved mu sprosty narod vyhovuje, lahsie sa ovlada. Akurat je to uz celkom nebezpecne, uz nejde iba o korupciu ale aj o bezpecnost obcanov.

Zrejme sa to mnohým nebude páčiť, ale
Smer nie je len Fico a predpokladám, že sú tam aj ľudia, ktorí sú v podstate dobrí a veria, že zvnútra (a potichu) môžu v nejakej konkrétnej oblasti, ktorá nie je mediálne zaujímavá, realizovať dobré veci. Nie je mi známe, že by také čosi nebolo možné.
Smer naozaj nerobí len a len zlé veci.

A preto súhlasím s tým “To sa uvidí”, samozrejme, že všetko závisí od podmienok v konkrétnom čase, s konkrétnymi ľuďmi a pod.

Súhlasím, a zároveň hovorím, potrebujeme dosiahnúť stabilný, vyvážený systém čitateľných politických strán. Alebo ináč, pestujme si svojho politického oponenta, aby bol on hodný nás a my hodní jeho.

Len pripomeniem, lebo sa na to už asi zabudlo, ako Richard chodil k jednému mafiánovi pravidelne na raňajky, informoval ho o štátnych záležitostiach a plnil jeho rozkazy.

Ten istý pánko sa dnes vezie na vlne nenávistných prejavov a má preferencie len preto, lebo ho pravicoví voliči vidia ako “najmenšie zlo”.

To je hrubá lož. Sulíka nemusím a je blb, že šiel za Kočnerom. Ale Kočner si hneď ten rozhovor nahral a zverejnil to, čiže v žiadnom prípade nebol so Sulíkom kamarát. Daná návrávka bola ideálna pre Smer na jeho kompromitáciu, okrem toho na tej nahrávke nebolo nič, čo by kompromitovalo Sulíka, kompromitácia bola práve tá nahrávka. Kočner, Bašternák a Smer sú jedna mafia, a Kočner takto pomohol Smeru vyhrať voľby. Čiže áno, že sa niekto pre blbosť stretne s mafiánom je oveľa menšie zlo ako to, čo tu robí Smer 10 rokov.

Neviem prečo sa tu niektorí trasú za spoluprácu s tými zločincami, ale Smer tu nemal vládnuť už tieto voľby. Drvivá väčšina voličov Siete a väčšina voličov Mostu nechcela spoluprácu so Smerom. Ich hlasy boli zneužité, aby Smer znova vládol. Ak sa zneužijú znova anitismer voliči, na ďalšie predĺženie tej agónie, oni prestanú voliť a potom by ste si mali začať pomaly zvykať na slovné spojenie pán premiér Kotleba.

Presne o tomto hovorím. Ľudia s radosťou zabúdajú, alebo si v hlavách upravujú udalosti podľa vlastného uváženia.

“pre blbosť stretne” … oni si dávali pravidelné spoločné raňajky - to je asi rozdiel, že?

naštuduj si to a nie len článok, ktorý tu teraz hodím: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/386415-co-bola-kauza-sasanka/

Pravdu ja ani neotváram, to je Brheľov plátok. Raz ho Kočner nalákal na stretnutie za účelom, že mu prezradí, kto blokuje voľbu generálneho prokurátora. Sulík sa s ním raz stretol, pričom si ho Kočner nahral a hneď to zverejnil, pričom to evidentne pomohlo Smeru pri voľbách. Nič nepreberali, čo by zdiskreditovalo Sulíka, diskreditácia bola samotná nahrávka. Vy ste to nafúkli do takých rozmerov, že sa stretávajú pravidelne a Sulík mu podáva hlásenia, čo je lož, dajte sem 1 dôkaz. Týmto chcete navodiť, že SAS je rovnaké zlo ako Smer, pričom je to hrubé zavádzanie. O smere by som vedel napísať dlhý sloh, čo to je za mafia, ja nemám ani síl tu vypisovať, to všetko svinstvo, na čom sa podieľali a vy to porovnávate s 1 stretnutím Sulíka s Kočnerom, kebyže pridám aj stretnutie s Kotlebom tak je to stále nič oproti Smeru. Tak sa tu nesnažte navodzovať dojem, že SAS a Smer sú rovnaké zlo.

Ist so Smerom by znamenalo legitimizovanie ich politiky a dalsie zabetonovanie ich ludi na mnozstve pozicii.
Takym sposobom by sa to tu tak skoro “nevycistilo”.

Myslim, ze PS by malo skor silno pracovat na tom, aby zobrali okrem ineho co najviac volicov Smeru, SNS a Kotlebovi (vieme, ze Kotlebu volilo mnozstvo ludi, ktori o fasizme a nacizme nic nevedia a je to skor mnozstvo protestnych hlasov).

Verim, ze PS takuto obrovsku chybu a politicku samovrazdu neurobi.

napasovali ste si to ako hovori kolega. stretnuti s kocnerom bolo viac a spravali sa k sebe ako stari znami, rozpraval o svojich kolegoch tak ako by ani nemal.