So Smerom - áno či nie?

So Smerom - áno či nie?
0.0 0

Lebo som chcel ukázať nejakú ústretovosť, kam som max ochotný asi zájsť. To že sú tie podmienky dosť nepravdepodobné, je už druhá vec. Ten hnev je asi niečím spôsobený. Racionálny človek sa nebude snažiť odstrániť korupciu s jeho pôvodcom. Smer sám seba asi nezavrie.

S tymto suhlasim.

S tymto si dovolim nesuhlasit, aj ked je to iba cista spekulacia a neviem na to relevantnu odpoved.
Ak opat niekto nevyluci spolupracu so Smerom, moze to este viac utvrdit volicov Smeru, ze ved vlastne to nie je taka zla strana, ked su s nou tolki ochotni za urcitych podmienok spolupracovat.
Ale to je tiez iba spekulacia, kedze podla mna by na to vedeli lepsie odpovedat “nie najspokojnejsi volici Smeru”, co by ich primalo volit inu stranu a ja volic Smeru nie som, takze neviem, co by to bolo.

@TomasM - Na jednej strane mi to dava zmysel, na druhej strane tu vsak v mnozstve inych diskusnych odbornych tem ludia hovoria prave o tom, ze so Smerom a s ich ludmi su zmeny velmi nepravdepodobne, az neuskutocnitelne, takze aj v tomto kontexte mi dava zmysel aj zaoberat sa tym, voci komu sa vymedzit a voci komu nie.
Samozrejme, ze konkretne navrhy rieseni konkretnych odbornych tem by mali byt na prvom mieste, ale to neznamena, ze tato tema by sa nemala riesit.

Ešte by som doplnil, že táto téma patrí medzi najzobrazovanejšie, čiže ľudí postoj PS ku Smeru asi dosť zaujíma.

No ja patrím k tím čo tvrdia to isté, že drvivá väčšina potrebných zmien je v spolupráci so stranou SMER nemožná. Na rozdiel od, niektorých to nechápem ako niečo čo treba riešiť, alebo o tom diskutovať. Proste tá strana ma nezaujíma a nie to ešte stavať na tom akúkoľvek časť agendy. Keď tu čítam infantilne podmienky “ja chcem vládu bez smeru” tak ma vždy napadne, že ja som v detstve tiež chcel byť milionár a potom ešte kráľovský rentier. Toľko k bludom v tejto diskusii.

Volici Smeru tiez vidia kauzy, Kalinak/Basternak ci Paska je silna kava i pre nich. Momentalne vsak volic Smeru nema politicku alternativu a tak voli Smer lebo ma socialne citenie, hoci tam ma toho Kalinaka tak mu to prepacia aby mali trebars vianocne dochodky ci vlaky zadara no a ti ostatni su aj sasovia a praviciari a hned by im to zobrali.
Ak bude mat volic Smeru alternativu, tak bude mat aj na vyber, momentalne na vyber skratka nema stranu nalavo od stredu.

Ale ma palicu na ostatne strany, aby sa spamatali a tak uz nevoli lepsie zlo, ale horsie zlo napriklad extremistov.

Bezny volic nerozoznava medzi lavicou a pravicou, ale medzi rieseniami a jeho profitom. A ten mu v sucastnosti nedava ziadna strana tak berie palicu. Nie preto, ze je fasista, ale preto lebo chce nieco pohnut dopredu.

Kym si toto tradicne strany neuvedomia a budu liecit symptomi namiesto choroby, tak sa mame na co tesit.

Pokial PS ziska s ostatnymi liberalnymi a demokratickymi stranami vacsinu, tak nie je o com. Ak sa to nepodari, tak je pruser. Je to dobre rozbehnute a pruser neocakavam.

suhlasim ze neexistuje stredo-lava strana, ale ak by slušný neliberálny ekonom podrobil vlaky zadara ci vian. dôchodky ekonomicko-socialnej analyze zrejme by vyšlo ze je to len klam a demagogia. skutočne odkazane skupiny drzia krok s ostatnymi len pri zvysovani prijmu. ak dame vsetkym daco zadara, resp. znizime vsetkym na nieco dane, pricom jednym sa prijem stopne a druhym rastie je to skor pravicová politika.

v Čechách asi uz ludia vedia rozpoznať demagogiu takze realne lavicoví politici na nich ziadne vianočne dôchodky ani neskušajú) https://twitter.com/slaveksobotka/status/777475557940494340

“Sulík sa s ním raz stretol” … “Bolo ich viac” - Takže nebolo len jedno stretnutie, že?

Je v poriadku, že ľudia nechcú vládu kde by bol Smer, ale mohli by používať rovnaký meter aj na ostatné strany.

Pre mňa je neprijateľné, keď sa politik (a predseda parlamentu) stretáva na raňajkách a po hotelových izbách s mafiánom a riešia spolu GP a VSS. Vo vyspelejšej krajine by to bolo označené za protištátnu činnosť.

Ten politik mal byť už dávno odpísaný, ale problémov s jeho stranou a ním samotným je viac.

PS: Ľudia tu diskutujúci by si mohli pospomínať, že práve kvôli štýlu vládnutia modrých vyrástol Smer a vďaka deštrukčnému pseudoliberálnemu živlu sme tu mali vládu jednej strany.

Myslel som si, že sa s ním stretol raz, ale aby som nebol za blbca tak som si to naštudoval podrobnejšie, potom som uznal, že s a s ním stretol viackrát, ale počas vládnutia, ak to čo hovorí je pravda, sa s ním stretol iba raz, čo bolo na nahrávke. Myslím si, že hovorí pravdu, pretože keby sa s ním stretne viackrát tak Kočner by mal na neho ďalšie nahrávky, ktoré by použil, lebo Kočner má napojenie skôr na Smer. To usudzujem podľa toho, že ho vlastne Kočner natrel hneď po stretnutí a že ho s ním zoznámil Počiatek a na základe toho, že proti Sulikovi viedol dosť špinavú kampaň pred voľbami. V tom čase som bol volič SAS a očakával som, že Sulík odstúpi, keď vyšla tá nahrávka, nestalo sa , prestal som byť volič SAS. Avšak napriek tomu, že Sulík urobil niečo, čo naozaj nemal a mal za to prísť o kreslo, porovnávať toto a Smer je úplne smiešne. Smeráci tu narobili miliardové škody, špičky Smeru bývajú u daňového podvodníka, s ktorým minister vnútra robil kšefty a takto by som mohol pokračovať naozaj veľmi veľmi dlho. Čiže rovnaký meter sa na nich ani nedá používať, lebo na SAS mi stačí milimetrovník a na Smer by mi nebol dosť ani kilometrovník.

Toto patrilo asi aj na mna. Nuz tych cistych stran je velmi malo ak vobec. Ked je niekto doteraz cisty, neznamena to, ze nim aj zostane ked bude mat prilezitost. Zlyhanie SaS za 1,5 roka vlady je u mna dostatocne take aby som ich minimalne nevolil. Ak ste si mysleli, ze SaS davam moralne na rovnaku uroven ako Smer, tak sa mylite. SaS a Olano nemaju dostatocny koalicny potencial a to je hlavne ich chyba. Ak by sa zmenili, nech v koalicii su na miesto SNS ci Smeru ak takto bude matematika fungovat spolu so spravanim politikov. Uz som vam pisal, ze radsej SaS v tejto koalicii ako povedzme SNS. Bez Smeru sa vsak koalicia zostavit nedala. Vas nazor na predcasne volby nemusi zdielat zrovna kazdy. Ako by tie volby dopadli je iba spekulacia.
Na zostavenie vlady treba takmer vzdy koalicnych partnerov (vynimkou samovlada Smer hlavne vdaka SaS). Stale ste nam nenapisali, ako si predstavujete zostavenie koalicie z akejsi ligy cistych, akurat cosi o uradnickej vlade co je akosi malo. Taktiez to tu zatial nevyzera, ze by PS malo mat take percento/vysledok aby sa s nim dala zostavit vlada a vyoutovat SMER a LSNS, este ani nie je strana a ani v prieskumoch.
Treba totiz rozlisovat medzi zelaniami a realitou.

Kazdopadne ako tu uz pisali kolegovia, predbiehanie a spekulovanie na vysledok dalsich volieb a povolebnu kombinatoriku je asi rovnaka zalezitost ako odhadovat pocasie na jar 2020.

Nereagoval som na Vás, ale na diskutujúceho nado mnou, ale nevadí moja chyba. Máte pravdu, že želania a realita sú rozdiel, ale zas na druhej strane dôležité je aj správanie sa voličov, a nevyhranením sa voči Smeru môže prísť PS o dosť veľa voličov, čiže vidím výzvu aj v tomto. Budú ho prirovnávať k Mostu a k Sieti, že len ďalší do smeráckej partie. Dokáže toto PS ponúknuť tak, aby ho ľudia nebrali len ako ďalšiu Sieť? A viete si predstaviť, že by teraz bola SAS vo vláde namiesto SNS a kryla by Kaliňaka?

Tentokrát som 100 percent reagoval na Vás a zas dalo len ako obyčajnú reakciu. Sa mi to nejak nezdá s tým odpovedaním.

Už som sa vyjadril vyššie, ale skúsim ešte raz.
Zastávam názor, že nová strana by sa mala vyhýbať spolupráci so Smerom, pokiaľ to nebude nevyhnutné z dôvodu zabrániť ešte väčšiemu zlu.
Nepodporujem však názory, že so Smerom nikdy a za žiadnych okolností. Niekomu to môže znieť na prvé priblíženie lepšie, ale zodpovedný politik by si na také čosi nemal dávať. Môže ho to dobehnúť neskôr, pokiaľ má pevný program a priority a chtiac-nechtiac donútiť otočiť v rétorike o 180 stupňov. To potom väčšinou dopadne oveľa horšie.

Tejto vete nerozumiem. Buď je to odkaz na minulé voľby a malo to byť “bez Smeru sa koalícia nedala zostaviť”.

Alebo je to o budúcich voľbách a tam to nie je pravda. To že stále má Smer 30% neznamená volebný výsledok:

1. Rok 2016 bol rokom katastrofických zlyhaní odhadov volebného výsledku.
  2. PS, aj iní, dúfam tvrde pracuje na tom aby malo vyššie výsledky, aby malo koaličný potenciál.

Ale za mňa je to jednoznačné, ak sa PS nevymedzí dostatočne jasne a dlhodobo ako napr. SaS = jedine bez Smeru, tak nemôže počítať s mojim hlasom. Samozrejme (ako sa v matematike hovorí) je to podmienka nutná, nie však postačujúca. Okrem jasného “jedine bez Smeru”, je to aj obrovské množstvo práce aby nemohla platiť tvoja veta (viď vyššie).

Vo všeobecnosti sa snažím svet vidieť vo všeliakých farbách, ale v tomto som černobiely. Buď Smer NIE, alebo nie moj potenciálny hlas.

Smer napáchal viac škôd ako SAS, ale obe strany prešli za moju hranicu prijateľnosti, čo sa týka štýlu robenia politiky. Ideologicky sú obe mimo môjho záujmu.

Richard je deštrukčný živel. Richard padol na hate-speech dno. Riešil citlivé veci s mafošom, cez ktorého kádroval ľudí na vlastnej kandidátke. Týmto sa úplne diskvalifikoval. Jeho kolega zneužil VOS na odpočúvanie novinárov a boj so Smerom + okolo SAS sa toho udialo ešte viac, a to nevládli tak dlho ako Smer.

Vyhlásenia strán, že s určitou stranou nikdy nepôjdu, treba brať s veľkou rezervou. Ľudia vždy brali SDKÚ ako anti-HZDSácku stranu a Smer ako anti-SDKÚčkársku stranu. Bol som 5 metrov od Fica, keď pred voľbami 2006 povedal, že ako najvhodnejšiu koalíciu vidí SMER+SDKÚ+HZDS. V relácii DeFacto to tvrdenie poprel a klamal celej krajine. Avšak skutočne pochybujem, že by také dačo povedal bez toho, aby s tými stranami nejednal… Takže toľko k zásadovosti v našej politickej scéne…

Smer a väčšina tzv. štandardných strán predstavuje všetko to, čo by PS nemalo robiť. Ak má PS spolupracovať so Smerom, tak nemá opodstatnenie.

No pozor, ak PS nebude spolupracovat s mafianmi, to este neznamena, ze bude nestandardnou stranou. Pod nestandardnou stranou si predstavujem saso ako Kolar, Matovic a pod.

Dobre si to pochopil,tak by to malo byť.Nádor treba izolovať a vo vhodnom čase vyrezať a odstrániť.Za žiadnych okolností nádor nevyživovať aby nemohol ďalej rásť.

Kolara chapem , ale čo je zle na matovičovy ? Ja tiež nie som konzervativny volič a preto mi jeho program veľa nehovori v tomto smere ale tak ako v politike upozorňuje na korupciu on sa chytá asi už len beblavý a ďalej za tým sas. Matovič je v podstate taký denik n slovenskej politiky , zatiaľ čo denik n nevlastní žiadna fin. skupina tak to vidieť aj v tom ako idú po ficovy a koalicii . Nevidím nič zlé na tom keď niekto nachádza korupciu a upozorňuje na ňu , vizualne pomôcky a to ďalšie teatro je niekedy jediná vec čo môže zobudiť smer voliča.