Spravodlivá podpora vzniku pracovných miest

Spravodlivá podpora vzniku pracovných miest
0

Ahoj Lubo,
nepoznam tu firmu ani nechape, prečo by mali dostat investičnu pomoc. Otazka je že ak chcu zamestnavat vedcov, aby neodišli vonku, a spravit nejake centrum excelentnosti tak ok, stava sa to aj inde, ale ak to ma byt “iba” pracovna sila s nižšou kvalifikaciou tak mame v TT kraji už prezamestnanost

Aj kvoli takymto praktikam treba regionalnu rovnost, lebo tie rozdiely su obrovske.

celé zle tie stimuly , PS by malo mať v programe podpory podnikania že akékoľvek stimuly ako aj úľavy dáme jedine do okresov kde to je naozaj treba a kľudne ich tam môžeme vymenovať …Ma napadlo že možno s tou podporou by sa tam mohlo začať aj s nájomným bývaním ako prvým…

Ved to je, dokonca hore v tomto vlakne je aj mapa.

Co je ale dolezitejsie, viazal by som to aj na ‘kvalitu’ miesta, a dalsie ukazovatele.

K tej Nitre. Nie som presvedceny o tom, ze by mali firmy ako GA Drilling dostavat dotacie. Su firmy, ktore makaju, vyrabaju a platia dane, a firmy, ktore ziju len z dotacii, a vysledky su diskutabilne. Som za podporu vyskumu, ale s meratelnym prinosom a za ferovych podmienok. K vyskumnym projektom ako GA, ale aj CEIT a podobne som skepticky, hlavne ked nie su financovane zo sukromnych zdrojov. Navyse to deformuje podnikatelske prostredie.

Ak hovoríme o podpore vzniku pracovných miest, hovorme aj o podpore začínajúcich malých Slovenských firiem.

-Čína si aj v tomto roku stanoví rastový cieľ na 6,5 %