Spravodlivosť dostala riadnu facku

Spravodlivosť dostala riadnu facku
0

Dnes ma dosť zaujal článok, ktorý je v každom prípade na zamyslenie. A to veľmi hlboké zamyslenie. Natíska sa mi otázka či je toto ešte stále v našom štáte možné v dnešnej dobe. Je naozaj u nás spravodlivosť vôči občanom stále slepá? Čo vy na to???

Je mi to ľúto. Proste naleteli realitnej maklérke a realitke. neboli prví ani poslední. Realitný trh je na Slovensku džungľa mimo zákona. V zahraničí musí realitný maklér prejsť skúškami a preukázať znalosti o danej profesii, na Slovensku si môže realitnú kancelárii založiť kde , kto, v zahraničí ručí za predaj , za správne stanovenú cenu, na Slovensku prakticky za nič. Vzniklo tu síce niekoľko realitných asociácii , ale tie sú skôr na to aby sa realitky mohli pred klientom hrdiť nejakým členstvom.

V tomto pripade sa jedna hlavne o tento vyrok: “Trestné oznámenie aj následná sťažnosť voči uzneseniu bola zamietnutá. Nebol zrejmý úmysel a teda dostatočne preukázané, že bol spáchaný trestný čin. Boli sme zúfalí a v šoku. Bez peňazí, bez bytu. Jediné, čo sme dostali, boli absurdné argumenty všetkých ostatných strán,​” a v neposlednom rade aj o toto: “Prokuratúra tvrdí, že sa skutok nestal.”

Presne o to sa jedná realitná činnosť je na Slovensku bez kontroly, Na rozdiel od zahraničia tak nie je možnosť dokázať realitke , maklérovi, developerovi nejaký trestný čin. Mal som možnosť porovnávať so zahraničím tam naozaj maklér je plne zodpovedný za svoje konanie. Jediná cesta je , aby každý realitný maklér mal licenciu a absolvoval pravidelné testy.

Tak tu bolo na vyber. Tazko sudit kedze v tom clanku je vyjadrenie len jednej strany (facka pre Slovensku zurnalistiku).

Kataster si dokazes overit, peniaze sa skladaju u notara, finstat tiez existuje. Ked davas niekomu 80 000€ a je ti luto 100€ na pravnika je to nepochopitelne.

Cele je to o vzdelavani.

Aj napriek testom a neviem čomu nie je zaručené, že maklér, realitka, či developer bude konať čestne. Ak by všetci fungovali čestne, bol by tu azda raj…

Tak to mas sakra pravdu. Tvrdim uz velmi davno, ze vsetko je v ludoch a o ludoch. Ale co ma zaraza na pripade uverejnenom v clanku je ta ludska bezmocnost beznych obcanov pri domahani sa spravodlivosti. A navyse podla toho ako som to pochopil, vyzera to tak, ze obaja su vozickari. Cele zle!!!

S podobnými prípadmi sa stretávam často. Spotrebiteľ (konečný nakupujúci - občan) doplatí na neznalosť, alebo chytráckosť niekoho iného a preto, že nemá dôkaz, sa pred súdom veľakrát pravdy nedomôže. A ak aj má dôkaz a nemá peniaze, je to podobné. Vtedy môže využiť centrum právnej pomoci, ale existuje aj skupina, ktorá má príjem, no nevie si dovoliť pomoc od niekoho s právnou profesiou, no nespadá ani do právomoci CPP, pretože o pár € presiahne limit… a je zrazu v patovej situácii, čo robiť. Pred týždňom som sa ale stretol s niekým, kto takýmto ľuďom pomáha. Keď zistím viac, dám vedieť.

Bolo by fajn aby takyto ludia mali moznost sa domoct svojich prav.

O tom nikto nehovorí, ale prokuratúra by to nemohla len tak zhodiť zo stola.

Ja to velmi prekvapujuce ale zda sa ze sa veci konecne pohli. Ze by pod vplivom udalosti poslednych dni a tyzdnov???

Po prečítaní niektorých príspevkov,som mal pocit,že musím zareagovať.Mám osobnú skúsenosť s nespravodlivosťou a aroganciou v justícii.Ak si totiž vymyslí sudca dôkaz na to aby mohol vyniesť rozsudok a trest a to ešte zaujatý sudca za jeho disciplinárne konanie,nemožno hovoriť v tejto krajine o právnom štáte.Hrozné zistenie je aj to,že nie som jediný kto má takéto skúsenosti! Poznám jeden prípad veľmi podrobne kde je odsúdená osoba (biely kôň),ktorý bol po fyzických útokoch donútený spolupracovať so skupinou ľudí z justície (biele goliere) a keď podvod za 8 miliónov eur sa prezradil,biely kôň putoval za mreže a dnes je tam už niekoľko rokov.Biele goliere majú prepojenia cez sudcov,prokurátorov až na najvyšší súd a disciplinárny senát.Je jasné,že sudcom,ktorý odsúdia niekoho za nič a bez dôkazov,či s vymysleným dôkazom,sa potom nič nestane! Na všetko mám podklady a dôkazy,nič v tomto článku nie je nepravdivé! Preto takéto písanie mi pripadá ako boj trpaslíka s goliášom.Preto o demokratickom a právnom štáte v tejto krajine nemôže byť nič pravda a článok 1 v Ústave SR je len zdrap papiera.S pozdravom Jozef.

Zatial je to bohuzial tak, ale moze sa to zmenit. Zalezi len na kazdom z nas, ci budeme aktivni alebo pasivni. Kazdy jeden moze svojim pristupom zmenit nieco k lepsiemu.

Takto to nemôže ísť ďalej,treba s tým niečo robiť a poukazovať na špinavosti v tejto spoločnosti.V justícii máme mafiu (biele goliere),ktorá je prepojená aj na sudcov,ktorý rozhodnú tak ako to potrebujú ľudia v justícii čo páchajú trestnú činnosť! Treba založiť nejakú iniciatívu,napríklad : Iniciatíva za spravodlivú justíciu,ktorá bude bojovať s týmto,zverejňovať a poukazovať na všetko čo nemá so spravodlivosťou nič spoločné! Generálny prokurátor SR je zvolený politickou garnitúrou ktorá je práve pri moci,to je tiež nezmysel! Generálna prokuratúra dostala podnet v nedávnej minulosti na sudcu,ktorý konal a rozhodoval nezákonne a spáchal trestný čin!!! Generálny prokurátor sudcu podržal s odôvodnením,že nemožno sudcu stíhať za jeho právny názor a rozhodnutia a to ani po zaniknutí funkčného obdobia. GP SR svoje tvrdenie postavila na fakte,že sudca je chránený § 29a o sudcoch a prísediacich,ktorý takéhoto sudcu chráni a dáva mu imunitu. Takéto rozhodnutie je správne len v prípadoch kde nekoná nezákonne a jeho rozhodnutie nie je protizákonne.Pán Generálny prokurátor spravil zo sudcu nedotknuteľnú osobu a boha,ktorý môže všetko.Ak má niekto možnosti a nápad ako založiť Iniciatívu za spravodlivú justíciu,budem rád,pomôžeme veľa ľudom dopátrať sa spravodlivosti a bojovať s neprávosťou v tejto spoločnosti.Jozef

Ono staci si precitat zopar vlakien tu na komunite alebo pozriet video a myslim si, ze ziadnu taku iniciativu zakladat netreba. Mame tu dost vela fundovanych ludi. Cekni si tento clanok aj s videom.