Štátna moc valcuje samosprávu

Štátna moc valcuje samosprávu
0.0 0

Ahojte PROSBA O POMOC v nasledujucej veci:
Ako poslanec v Pezinku som poslal podnet (a kedze sa Hlavny kontrol odmietol tomu venovat) tak nasledne INTERPELACIU na naslednu kontrolu:
Poslanci pri hlasovani o predaji pozemkov boli podla mojho nazora zavedeni pred kamerami vykladom zamestnanca MsU.
Dlhodobo brani predaj pozemkov urcenych na rozvoj ALEJE - kedze pred tym ako zacal developersky BOOM tam bola historicka ALEJA Z GASTANOV - nazov Panský chodnik.
Stale sme branili min. pas zelene 3m.
Viac prilohach od ziadosti kde to aj vysvetlujem az po odpoved HK.

Potrebujeme to dotiahnut do konca, ale v PK sa vzdy vsetko zametie, bud slabou pripravou a argumentaciou (co si myslim, ze je vzdy dost silna ale predsa slaba) alebo niecim inym… Viete pomoct skusenostami? ako postupovat co s tym dalej?
PROSIM PROSIM…Interpelácia Kontrolor.pdf (1,2 MB)
Sprava z kontroly HK 14-2017.pdf (1,9 MB)
@TomasP alebo @Jana_Polacikova a jasne aj další neviete pomoct na koho sa obratit a ako postupovat?
Ide hlavne o zelen - jednu z nosnych ALEJI v meste PEZINOK ale tiez o sposob ako su predkladane materialy schvalovanie atd… :confused:

Igor,
je aj nakoniec dobre, že sa kontrolór tým odmietal zaoberať, tým pádom môžete konať takto - ide o audit prokurátora……ak podáte iba trestné oznámenie na starostu, nedokážu mu úmysel, tým pádom nejde o trestný čin. Riešením je aplikácia inštitút tzv. auditu prokurátora, ktorý preverí zákonnosť postupu štátnych a verejných orgánov (nevyužíva sa skoro vôbec), Podajte to viacerí poslanci.

Vec: Podnet na preskúmanie zákonnosti postupu

Podnet na dozor prokurátora nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy, ktorého cieľom je vydať protest prokurátora a návrh na začatie konania pred súdom podľa osobitného zákona vo veci predaja pozemkov …žiadosť o návrh Návrh prokurátora na predbežné súdne opatrenie pozastavenia predaja pozemkov, resp. vypíš čo presne požadujete nakoľko sú dôvodné podozrenia, že nakladanie s majetkom obce - predaj…sú v rozpore s verejným záujmom a dochádza k aktuálnemu porušovaniu zákonov.

Podávame týmto, podľa ustanovenia § 21 zákona č. 153/2001 Z. z. o prokuratúre, podnet na dozor prokurátora nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy pri výkone verejnej správy v rozsahu ustanovenom týmto zákonom s cieľom vydať protest prokurátora s postupom Starostu Pezinka … v ktorom je podľa nášho názoru postupované v rozpore s platnými právnymi predpismi SR a boli ním porušené viaceré zákony SR.
Súčasne podávame žiadosť o návrh prokurátora na predbežné súdne opatrenie pozastavenia nakladania s pozemkami, nakoľko sú dôvodné podozrenia, že časti zmluvy o predaji pozemkov sú v rozpore s verejným záujmom a dochádza k aktuálnemu porušovaniu zákonov.
Uvádzame viaceré podozrenia na postup starostu Pezinka v rozpore s platnými právnymi predpismi SR a porušením zákonov SR:
Vypíš tak, ako ste to uviedli a pošlite na GP do Bratislavy.

Viac neviem poradiť…
Jana

V Pezinku bolo a stale je problem s podaniami na Prokuraturu - dokonca je aj zvukovy zaznam ako primator hovori na komisii zivotneho prostredia a vystavby ze podania na jeho adresu spolu s prokuratorkou hodili do kosa… nahravka bola zverejnena a nic… ani jedno podanie na prokuraturu za X rokov nepreslo… :frowning: vsetky odvolania nic a nic…

ale uvidime co s tymto… budem informovat

Podajte to rovno na GP do Bratislavy, zdôvodnite to zaujatosťou a nečinnosťou Pezinskej prokuratúry.
Tento inštitút nevyšetruje naplnenie skutkovej podstaty trestného činu známeho alebo neznámeho páchateľa…tento inštitút audituje dodržiavanie, porušovanie zákonov, nariadení, vyhlášok SR zo strany štátu a verejného sektora. Ak tento audit prokurátora potvrdí porušenia zákonov, je povinnosťou prokurátora vydať návrh prokurátora na predbežné súdne opatrenia pozastaviť nakladanie s majetkom, platnosť zmluvy, etc… vyčerpali ste všetky možné prostriedky, uznesenia, kontrolór…využívate tento,ktorý má potvrdiť, alebo vyvrátiť vaše podozrenia na porušovanie zákonov…keby aj nepotvrdil, vždy sa môžete odvolať.
Doložte všetko, aj vyjadrenia kontrolóra, uznesenia…všetko. A bude dobre, ako to podáte viacerí poslanci - ctihodná minorita, nielen Ty :slight_smile:
Dajako sa to v tom Pezinku komplikuje. Znepokojujú ma informácie ohľadne skládky…toto nikdy neskončí asi…
Daj vedieť…

skladka je kapitola sama o sebe, poviem len jedno - lebo mam sa este stretnut s pani Caputovou a mam na nu par otazok…
Ale vzdy sa tema sklady otvara pre volbami (je jedno akymi…) a uz sa to taha x rokov…
v podstate skladka ako taka stoji ale fama okolo nej ide dalej a vyvolava strah - napetie atd…
ale co je horsie NIKTO a ani pani Caputova sa neozvali kolko odpadu a aj nebezpecneho sa PK spracuvava atd… na kazdom jednom vstupe do mesta je nieco Ekorec, Eba, Rudne bane, Stara jama, Lireco (uvidime) atd… autobatierie atd atd…
mam taku jednu tabulke kde sa to snazime zosumarizovat a je to sialene tisicky ton odpadu… auta cez idu cez stred mesta po 502ke obchvat ani mestsky ani celomestky… nic

ja osobne vnimam pezinsku skladku ako politicku temu… ktora zasadne ovplyvnuje volby a tato tema funguje cez 14rokov…

:confused: vyzerá to tak, že celá táto republika je jedno smetisko. A to myslím doslovne. Začínam sa cítiť bezradne, demotivovane.

Preto si myslim, ze URBANIZMUS je ta najdolezitejsia zlozka - lebo to je ako formovat krajinu mesta a ich vzajomne vezby… a ako vidiet tieto temy ovplyvnuju ludi natolko ze sa vo volbach rozhoduju podla slubov co zrazu riesia SMETISKA, obchvaty, cyklotrasy, namestia atd… rekonstrukcie ulic, parkov, atd…
toto su temy ktore vyhravaju volby a ANI JEDNA STRANA VO VOLBACH SA K TOMU NIDKY NEPOSTAVILA OBJEKTIVNE…

darmo zijeme v prostredi ktore nas formuje… ked si pozrieme ako boli po slovensku rozmiestnene fabryky = pracovne prilezitosti… ako boli rozmiestnene vodne nadrze = pitna voda, ako boli korigovane vodne toky = energia… a mohol by som pokracovat… toto vsetko je mozne urobit az potom ako sa stanovia urbanisticke hodnoty slovenska, regionu, mesta, zony a az po dvor… Nedavno som listoval starou knihou, ktora ukazovala ludovu architektu + ludovu slovesnost + kulturu + kroje vsetko pekne spolu podla regionov… je smutne ako dnesna politika ktora pretvava uz roky vsetky tieto honoty pre nas kraj znicila… architekti nevedia citat hodnoty krajiny - VID TATRY… mal som pred tyzdnom debatu s jednym poslancom z vysokych tatier… :confused:

V tejto republike máme architektov, nemáme urbanistov, V tejto republike máme animátorov, nemáme kantorov. V tejto republike máme voličov, nemáme občanov. V tejto republike máme politikov, nemáme štátnikov. V tejto republike máme najväčšiu hustotu právnikov na 1m2, nemáme spravodlivosť a právnu istotu. A tak to tu aj vyzerá. I have a dream…

Akurat od nas odisiel primator Hlohovca - mam dobru naladu a som idealista :slight_smile:

Iba toľko, že keď sa pre zaujatosť PK prokuratúry poslalo niečo do BA, BA to vrátila PK… a nebolo to raz :confused:

Som rada, že je dôvod na optimizmus…azda nás bude viac :slight_smile:
Podnet na audit prokurátora sme už posielali na GP, a nevrátili na Prokuratúru BA1…skús :slight_smile:

Pozdravujem. Priznám sa, nie som si celkom istý, či som pochopil zadanie. Poslanci odsúhlasili niečo, čo by neodsúhlasili, keby mali správne informácie?
Bez ohľadu na odpoveď na predošlú otázku sa mi javí, že nech už je vlastníkom nejakého pozemku ktokoľvek, jeho funkčné využitie predsa reguluje (mal by) územný plán. Čiže ak aj poslanci predali pozemok, ktorý bolo vhodné si ponechať, “ručná brzda”, aby sa na pozemku nediali “zverstvá”, by mala byť v územnom pláne.
Viem, otázka nepružného využívania nástrojov územného plánovania je samostatná kapitola.

Dtaty územný plan definoval verejnú zeleň ale aj tak stavebný urad vydával v pohode povolenia na ploty ktory robili z verejnej zelene súkromné záhrady.
V súčasnosti uz je nový územný plan ktory preistotu nemá ani výkres zelene a tym pádom vypadla verejná zeleň!
Predaje a stavby sa však udiali zamplatnosti starého uzemneho plánu. V súčasnosti sa však vedelo pokračuje ďalej s predajom aj s výstavbou zelene.

Pozdravujem,
nie som veľmi presvedčený o týchto bodoch:

• posilnit postavenie verejnosti v uzemnom planovani
  • zlepsit postavenie samosprav v uzemnom planovani

Z praxe môžem povedať, že toto sú najslabšie články reťaze. Reťaz je len taká silná, ako jej najslabší článok. Práve štát prostredníctvom jeho úradov mnohokrát zachraňuje skoro zúfalú situáciu. Bod č.2 by bol fajn, keby samosprávy vyzerali inak a mali dostatočnú odbornú kvalifikáciu na to, čo sa od nich očakáva. Teraz to tak nie. Žiaľ.

je to zle - lebo FA STU maximalne zlyhala v oblasi URBANIZMU. - na plnej ciare!
prislo tam k cielenej destrukcii…
zrusenie katedry Urbanisticko-architektonickych Suborov

• prave toto je presah medzi urbanizmom a architekturou, ktory teraz maximalne ABSENTUJE.
    predmety ako:
  1. kompozicia
  2. rekonstrukcia miest
  3. zonalne struktury
    SA NEUCIA!!! a toto je dolsedok.

Bohuzial sucasny architekti nevedia kreslit URBANISTICKE vykresy (situacie 1:2000 a 1:1000) tieto vykresy nahradili ortofotomapy… BIEDA.

takze obcania nemaju doveru v “odbornikoch” lebo uz je asi pravidlo, ze co sa prezentuje je diametralne ine ako sa postavi…
uradnici nemaju dostatocnu argumentacnu silu, aby:

1. vysvetlili obyvatelom co sa deje a preco to tak je a co to sposobi a ze je to poriadku…
    /to ze je to zle a uradnici zaostavaju v odbornosti je dokazane tym ze ludia sa buria…)

1. Ešte by som upozornil na územné plánovanie ako také, pretože to je trochu iný odbor ako urbanizmus. Aj FA by sa mu malo viac venovať…

2. Určite by som sa prihováral sa silnejšiu samosprávu ale na väčšom správnom území. Silnejší odborný útvar, ktorý bude korigovať aj návrhy kolegov a bude vedieť správne oponovať

Náhodou som sa stretla s p. profesorom Bahnom, ktorý mi face to face, man to man povedal: nielenže nemáme urbanizmus, ale už ani architektúru…máme už len stavbárov, ktorým je jedno čo a ako postavia.

Plnesuhlasim ze plánovanie je ine ako urbanizmus. Problem však je ze urbanizmus na Slovensku momentálne nie je ;/ a plánovanie tiez zlyháva.

No, posťažovali sme sa. Psy štekajú, karavána kráča ďalej.