Štátna moc valcuje samosprávu

Štátna moc valcuje samosprávu
0

V tejto súvislosti len jeden comment: sedela som dnes s rektorkou Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy. Vie aká je zúfalá situácia v tomto sektore, rada by vzdelávala svojich absolventov na modernú, smart, efektívnu verejnú správu,j samosprávu…ale doteraz, tak ako nakoniec aj my všetci vieme len to, ako verejná samospráva nemá vyzerať…potom ťažko vzdelávať v negativistickej paradigme.

OMy stekame popri tom co sa snažíme zmeniť veci (síce posmly) ale ide to.

1. Dali sme dokopy knižnicu a onedlho ju sprístupnime pre verejnosť
  2. Robíme výstavy a osvetu kde sa da
  3. Vyvíjame laboratórium uz to je cca 5rokov - aby sme vedeli ťažké témy priblížiť normálnym ľudom a popreli bariéry v komunikácii medzi odborníkmi a laikmi
    A vela iného…
    A to len dvaja ludia :slight_smile:

Ale stekať budem stale (mam to v povahe) a je zo istým spôsobom aj reakcia aby druha strana bola na pozore ze nám to nie je ľahostajne :wink:

A pre toto vsetko som aj apeloval aby tu vznikla téma URBANIZMUS a začalo sa diskutovať atd :slight_smile:

Bojovali sme na fakulte a nebolo nám to
Ľahostajne. Ale uz sa tam nedalo tak sme zmenili pôsobisko a prešli sme do súkromného sektora atd…

A uz len na záver - nie je problem ze územne plánovanie ma medzery… PROBLEM JE ZE URBANIZMUS BOL VYTLAČENÝ a na Slovensku mu nik nerozumie…

To ma veľmi teší, ZUUPS (www.zuups.sk) tiež v tejto oblasti aktívne pracuje. Momentálne končí termín pre prihlasovanie cien za urbanizmus 2017.

Ano vieme o tom - termín je do 29.9. Nie?
Takze času je este dosť :slight_smile:

Pripravujeme (Zuups.sk) tri regionálne stretnutia urbanistov, kde sa budú volliť členovia do rady zuups.sk. Boli by sme radi, keby ste sa mohli diskusie zúčastniť, kto máte záujem o urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku…

Aktívna účast - napr voľba a byt volený je čím podmienená??
Členstvo v SAS napr?

A zas dalsie “opachy” nam tu v Bratislave vyrastu! Ved ten priestor mohol byt kludne aj mestskym parcikom, ktory v danej lokalite urcite chyba, ale to nie, namiesto stromov “sadime” sklobetonove budovy. :roll_eyes:

Ved to tam bude ako past na oko!
Ak to nahodou nepatri do tohto vlakna tak sa ospravedlnujem, presunte to tam kam patri. Dik.

Ahojte chcel by som Vam dat info o projekte Idealne mesto - uz sa rozbehlo. Boli sme v TT, a teraz mierime do Hlohovca…
ak su tu nadsenci - HLOHOVCANIA - pridite… ale ak vas projekt zaujima a chcete ho aj vo vlastnom meste mozete sa prist pozriet. Takto pride pozriet napr viceprimator zo Serede aj s veducou oddelenia zivotneho prostredia.
Dalsie mesta su - Vysoke Tatry a Poprad… a uvidime… :slight_smile:
Nitra… Zilina… Bystrica… Kosice… ale aj mensie.

https://www.facebook.com/events/152345175404381/