Súd si robí z Ústavy trhací kalendár

Súd si robí z Ústavy trhací kalendár
0

#1

Tak toto ma ozaj dostalo. Clanok 78 odstavec(2) nasej Ustavy hovori jasne:
Za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v Národnej rade Slovenskej republiky alebo v jej orgáne nemožno poslanca trestne stíhať, a to ani po zániku jeho mandátu. Poslanec podlieha disciplinárnej právomoci Národnej rady Slovenskej republiky.

Velmi ma zaujimaju Vase nazory.


#2

Názory tu diskutujúcich odborníkov k danej téme sú irelevantné - teda bezvýznamné.


#3

Tvoja otázka je zároveň odpoveďou na percentá anti systémových strán.


#4

Jednalo sa o civilnú žalobu a civilné konanie, nie trestné konanie, preto to nie je v rozpore s Ústavou a teda čisto z tohto uhla pohľadu nie je názov tejto témy v poriadku.

Ale keby sme zmenili uhol pohľadu…


#5

Ale ta zaloba je za vyroky poslanca na pode parlamentu. A nasa Ustava tam hovori myslim si dost jasne. Nie som sice pravnik, ale tak to vnimam. A je mi uplne suma fuk ci je to poslanec za koaliciu alebo opoziciu. Nazastavam sa ani jednej ani druhej strany, zakony by mali platit pre vsetkych rovnako.


#6

Skus si ten clanok Ustavy este raz precitat, je tam ochrana vylucne pred trestnym stihanim nie pred civilnym konanim, a teda je dana moznost branit sa formou zaloby na ochranu osobnosti.


#7

Asi mam ten " inny uhol pohladu". Ten clanok som cital viackrat a v tomto pripade je ozaj diskutabilny. Chcelo by to asi pravnicky vyklad.


#8

Nie je diskutabilny, je uplne jasny.


#9

Je neuveritelne ako u nas sudy rozhoduju za nejake slova 200 000 eur a za umrtie dietata vinou doktora sud prisudil matke 18000 eur odskodne to snad ani v Albansku sa nedeje