Súd si robí z Ústavy trhací kalendár

Súd si robí z Ústavy trhací kalendár
0

Tak toto ma ozaj dostalo. Clanok 78 odstavec(2) nasej Ustavy hovori jasne:
Za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v Národnej rade Slovenskej republiky alebo v jej orgáne nemožno poslanca trestne stíhať, a to ani po zániku jeho mandátu. Poslanec podlieha disciplinárnej právomoci Národnej rady Slovenskej republiky.

Velmi ma zaujimaju Vase nazory.

Názory tu diskutujúcich odborníkov k danej téme sú irelevantné - teda bezvýznamné.

Tvoja otázka je zároveň odpoveďou na percentá anti systémových strán.

Jednalo sa o civilnú žalobu a civilné konanie, nie trestné konanie, preto to nie je v rozpore s Ústavou a teda čisto z tohto uhla pohľadu nie je názov tejto témy v poriadku.

Ale keby sme zmenili uhol pohľadu…

Ale ta zaloba je za vyroky poslanca na pode parlamentu. A nasa Ustava tam hovori myslim si dost jasne. Nie som sice pravnik, ale tak to vnimam. A je mi uplne suma fuk ci je to poslanec za koaliciu alebo opoziciu. Nazastavam sa ani jednej ani druhej strany, zakony by mali platit pre vsetkych rovnako.

Skus si ten clanok Ustavy este raz precitat, je tam ochrana vylucne pred trestnym stihanim nie pred civilnym konanim, a teda je dana moznost branit sa formou zaloby na ochranu osobnosti.

Asi mam ten " inny uhol pohladu". Ten clanok som cital viackrat a v tomto pripade je ozaj diskutabilny. Chcelo by to asi pravnicky vyklad.

Nie je diskutabilny, je uplne jasny.

Je neuveritelne ako u nas sudy rozhoduju za nejake slova 200 000 eur a za umrtie dietata vinou doktora sud prisudil matke 18000 eur odskodne to snad ani v Albansku sa nedeje