Sulíkov “Manifest eurorealizmu” - factcheck a reakcia

Sulíkov “Manifest eurorealizmu” - factcheck a reakcia
0

Tuto vec riesim uz vyse roka a vyzera to celkom dobre, lepsie nez ine pripady politickych stran a budem sa tym dalej do volieb zaoberat ako jednou z priorit podla ktorej strane dam svoj hlas.

Kandidati su dve strany. Ako historia ukazala, “mat najlepsi ekonomicky program je jedna vec, ale byt z neho nieco schopny presadit je druha”. To su tusim Mihalove slova ked chcel kandidovat na predsedu SaS.
Este podotykam, ze SaS som nikdy nevolil.

Možno vtedy stačilo aby sa nespojili hlasovania. Ak by prebehlo normálne hlasovanie aspoň by bolo vidieť že fico má/nemá snahu podporiť euroval, videla by to európa. Možno to bolo z pohľadu sas naivné ale téma eurovalu bol asi jeden z mála spoločných prienikov strán vtedajšej koalície, kde všetci tvrdili že budú proti nemu.

Okrem toho sas by v tej dobe nijak nepomohlo povalenie vlády. Karty tam mal rozohraté dzurinda.

Je to dosť trúfalé hovoriť o strane ktorá nemala ešte žiadnu funkciu kde by sa mohla realizovať. Aj toto je problém pravicového voliča že je príliš kritický a strana je mu dobrá len na “prvý raz” kým je ešte čistá.

Zasnem ako ste odignorovali moje prispevky vyssie, ale dobre, este raz

k bodu 1:
konspiracie o dzurindovej ucasti na povaleni vlady si precitate aj tu:

Faktom, na rozdiel od kospiracii, je hlasovanie v parlamente a tu kauzalitu mame. Radicova mala pravo urobit co povazovala za spravne, vyuzijuc Vasu logiku, Sulik mal zahlasovat za euroval a vyhovorit sa na mozny pad vlady preco tak zahlasoval. To co bolo Sulikovi prioritnejsie, ci udrzanie vlady alebo akesi principy ohladom eurovalu vyjadril jasne on a jeho strana. Pricom jeho spolustranici viaceri to olutovali akurat on hadze vinu na Radicovu a akoby mal problem zobrat zodpovednost za to co spravil a okolo toho povedal, napriklad, ze aj tak sa eurozona rozpadne a pod.
Uz je to vyse sest rokov.

K bodu 2
Tu som vas vobec nepochopil a zrejme ste ani vy nepochopili mna.
O PS hovorim ako o nadeji pre dalsie volby. SaS som nikdy nevolil a myslim, ze som zistil skor nez Sulik a spol., ze nie je liberal, ja osobne liberal som.
Sympatizujem momentalne s Mostom a PS.
Na stranu co volim sa vzdy pozeram z hlasiska perspektivy, osobností a ich odbornosti a osobnosti (nie kultu osobnosti), programu.
Tzv. ciste strany nevolim, to ma zjavne nepoznate ako uvazujem.
Fakt, ze existuje toto forum je zaujimavy tah sam o sebe.