Určovanie pohlavia dieťaťa pri narodení?

Určovanie pohlavia dieťaťa pri narodení?
0

Posledné roky mi vŕta hlavou, prečo sa automaticky určuje pohlavie dieťaťa pri narodení.

Čo ak to dieťa sa necíti na dané pohlavie?
Dokáže mu to počas života priniesť depresie, úzkostné stavy. Deti sa musia v priebehu dospievania pretvarovať napr. Malý Milan sa musí zhovárať s dievčatami, aby sa mu spolužiaci nevysmievali z toho, že sa mu páčia chlapci, ktorý sa prezliekajú do zvieracích kostýmov. Pravdaže nechceme, aby na Slovensku trpela mladá generácia.

Prečo si dieťa nemôže určiť pohlavie počas života, keď sa naučí vysloviť prvé slova?
Moji rodičia Vám dokážu potvrdiť, že moje prvé slovo bolo mama a preto som sa počas života rozhodol správať aj ako žena a to najmä v spálni, keďže už pri prvom slove moje vnútro vedelo, kým skutočne chcem byť. Možno by to vyriešil jednoduchý kvíz pre malé deti, kde by sa im ukazovali jednotlivé obrázky. Na tých obrázkoch by boli ohanbia ženských alebo mužských orgánov, samozrejme v kreslených verziách, aby sa deti nevystrašili pri prvom stretnutí so svetom. Hneď po tom, ako by prišlo malé dieťa na svet, doktori by predložili malému bábätku fotografie a podľa toho, na ktorý obrázok ukáže prstom sa mu určí pohlavie napr transexuálna žena a pod.

Poprípade by mohli nové mamičky zaškoliť, ako správne učiť svoje detičky slová ako pipík, broskyňka, vŕtačka, pľuvanica, studnička, chvostik atď. Na konci dňa by sa spravil prieskum. Najväčší počet dvoch slov by určilo jeho pohlavie. Napríklad ak by Milanko vyslovil najviac studnička a chvostik, tak je zreteľné, že Milanko bude transrodový živočích.

Ak by si PS radi vypočulo moj kompletný plán na túto zmenu, rád sa o tom podelím

Keby bol 1. April by som toto bral ako nejaky zart ale nie je tak neviem ci to bolo myslene realne.
Pohlavie sa predsa urcuje podla pohlavnych organov. Batola neciti ci je to alebo ono a ani prve slova neurcuju ci sa citi byt tym alebo inym pohlavim predsa. Dieta nerozlisuje co povie, su to slova ktore najcastejsie pocuje alebo co dokaze zreprodukovat, nie na zaklade pohlavia.
Dalsia vec je ze deti po narodeni vidia tak malo a nevedia ovladat motoricke funkcie, ze ukazat na obrazok je cisto nahodna vec ak vobec na nieco ukaze.
Proste blbost nad blbostou tieto veci. Sorry ale toto je uz aj chore vobec nad takymto rozdelovanim vobec uvazovat.

Tym ale nechcem ani nebudem dehonestovat ludi, ktori sa citia inak alebo maju inu orientaciu, len chcem povedat, ze deti do urciteho veku nerozoznavaju tvary, nerozoznavaju farby, nerozoznavaju dalsich x veci, cize urcenie pohlavia na zaklade pohlavnych organov (tak ako to je doteraz) je to najprirodzenejsie.

To čo si napísal je blbosť lebo su len 2 pohlavia a takýto vtip je až nemiestny

Vaša myšlienka sa začala celkom dobre, ale vyvrcholila dosť podivne. Je to síce dobrý nápad, ale nesprávne prevedený.

Myslím, že na začiatok by bolo potrebné vyjasniť si niektoré termíny.
Slovo “pohlavie” je myslené ako biologické pohlavie (angl. sex). Je stanovené súhrnom znakov, ako napríklad chromozómmi XY, pohlavnými orgánmi. Môže byť mužské (samčie) a ženské (samičie). Je zväčša nemenné (len pomocou terapie).
Rod, psychické/sociálne pohlavie, je rola, ktorú jedinec v spoločnosti zaujme. Vo všeobecnosti sa rod uvádza ako muž alebo žena a je pevne spojený s biologickým pohlavím, no toto označenie je veľmi nesprávne. V angličtine sa s týmto spája slovo “fluid”, čo značí, je rod je menný a počas života sa vyvíja.

Súhlasím s vami v tom, že človek (dieťa) by mal možnosť vybrať si, akú rolu zaujme. Myslím, že je to jeden zo základných aspektov modernej spoločnosti. No určovať rod podľa toho, na aké ohanbie dieťa ukáže, alebo aké slovo povie prvé, je absurdné.

Tento problém by sa dal vyriešiť tak, že pri narodení dieťaťa bude určené jeho biologické pohlavie na základe faktorov, ktoré som uviedol vyššie. Neskôr by si človek sám vybral sociálny rod, t.j. akú rolu chce v spoločnosti zaujať.
Toto by si samozrejme vyžadovalo zmenu legislatívy a zavedenie sexuálnej výchovy do povinného kurikula, ktorá by sa zaoberala aj problematikou pohlavia a výberu rodu.

V tomto smere som asi konzervatívec. Pretože celé toto je mi vzdialené. Dieťa sa narodí s “pipíkom” je to chlapec, narodí sa bez je to dievča. Rod a podobné (prepáčte) kraviny sú mi cudzie. Na druhú stranu, ale tiež neuznávam spoločnosťou a históriou určené roly o “rúžovej pre dievča” a “modrej pre chlapca”. Mám dcéru a syna, obaja sa hrali s rôznymi hračkami, niekedy mi pomáhala dcéra, inokedy syn - s vecami, ktoré som robil ja, s “kladivom”. Niekedy dcéra pomáhala žene, inokedy syn - vecami, ktoré robila ona.
Progresívny som iba v tom, že nech si osoba svoju “rolu” rieši keď na to dospeje a je mi to jedno a nemám právo a chuť sa im do toho miešať. Ale skutočne nevidím dôvod na také niečo aby sme určovali pohlavie, rod, a iné hádam nemusíme riešiť…
A aby som povedal pravdu, toto je hodne ďaleko za progresivizmom. To je dekadencia. Nechajme tú skupinu čo chcú zmeniť rod a pohlavie na pokoji. Čím menej sa na ne upozorňuje, tým menej kontroverzi spôsobujú u tých, čo to proste nechápu…

Z môjho pohľadu je to chorý nápad. Ak má niekto pocit že chce inú orientáciu alebo sa cíti že sa narodil v nesprávnom tele nech sa páči dá sa to chirurgicky hormonálne zmeniť. a potom si to môže zmeniť aj OP. Depresie vznikajú preto lebo rodičia nemajú ten správny vzťah k deťom ktoré vychovávajú. A keď nie je dobrý vzťah a dobrá vychová tak sa niekto môže zamýšľať nad takýmto niečim. Napísal som len svoj. nemám nič proti inak orientovaným osobám, ale toto mi príde zvrátené.

Nemyslím si, že je to tak úplne dekadencia. Akože áno, momentálne sú v spoločnosti úplne iné, závažnejšie problémy, ktoré sú prioritnejšie.
To čo som popísal vyššie je podľa mňa akýsi cieľ pre spoločnosť v tomto smere. Na Slovensku je to zatiaľ nezrealizovateľné. Predsa len sme krajina, v ktorej si väčšina ľudí ešte stále myslí, že homosexualita je voľba. Takže toto je beh na dlhé trate. Nie na desať rokov, možno ani na sto, ale snáď sa nám raz podarí dostať sa na bezpohlavnú úroveň spoločnosti.