Viete si predstavit spolupracu s Jozefom Mihalom

Viete si predstavit spolupracu s Jozefom Mihalom
0.0 0

#1

Toto je otazka hlavne na prestavitelov Progresivneho Slovenska.

Jozef Mihal predstavoval v SaS liberalne kridlo, ako jeden z mala politikov neprepadal populizmu a ako sam povedal, je to muz spoluprace. Viete si s nim predstavit spolupracu?

Poviem to na rovinu, mna by to vo volbach presvedcilo.

[EDIT]: Ak by som mohol poprosit, nepresviedcajte sa tu navzajom o tom, kto ma pravdu. Aj tak to nikam nevedie. Staci jeden prispevok s vysvetlenim svojho postoja.


#2

Ja si to nemyslim z nasledujucich dovodov:

  1. Bol to p. Mihal ktory (ked bol vo vlade) prisiel s navrhom znizit (a to radikalne) zivnostnikom moznost uplatnovat si pausalne naklady. Potom po pade vlady to Fico samozrejme Fico prebral ale prisiel s tym Mihal. A robil to dost nevkusnym sposobom ze zacal stvat proti sebe zamestnancov a zivnostnikov s poukazovanim na to ze porovnaval ich odvody pri rovnakom prijme- co je nezmysel .
    2.Taktiez p. Mihal ked bol v opozicii tak radil zenam ako sa pripoistit aby mali vyssiu davku materskej ked sa stal ministrom tak to zrusil.
  2. P. Mihal sa svojho casu nechal pocut ze on si nevie predstavit prezit s menej ako 4000€ mesacne co mi pride znacne arogantne.
  3. Odvodova teoria ktoru presadzoval so Sulikom ma zrejme (aspon podla nedavnych blogov p. Janosa) velke chyby- k comu sa zatial ani jeden z nich nevyjadril . To ho v mojich ociach spochybnuje ako ekonoma a nemyslim si ze je momentalne vhodna doba na Slovensku pre rozne nepreverene a nedomyslene experimenty akym sa mi cely odbodovy bonus zda byt.

#3

K bodu 3. Konkrétne kedysi v začiatkoch SaS na stránkach +7 dní povedal, že kto zarába 400€ mal by odísť zo Slovenska. Mnohi sa podľa toho zariadili. Odišli. Dnes nám chýba pracovná sila.

S Jozefom Mihálom ťažko výjsť na jednu cestičku. Kým je v opozícii hlása libertariánske návrhy, keď je vo vláde uskutočňuje ľavicové riešenia. Je to taký podivný obojživelník.


#4

Nie pretože Mihál je ekonomický liberál


#5

Ako vidím vyjadrujú sa tu samí ľavičiari. Ja si viem predstaviť spoluprácu s Mihálom, pretože Mihál je liberál a mohlo by to presvedčiť dosť veľa pravicových voličov, že PS nebude len ľavicový subjekt. Čo sa týka návrhov, ktoré dáva, tak to si myslím bude otázka konsenzu v rámci PS.


#6

Áno jednoznačne , pretože je ekonomický liberál. Netreba sa zriekať každého schopného politika. Nemusí byť na čele, ale bol by prínosom.


#7

Konkretne v com by bol prinosom?


#8

Preco si myslite ze sa tu vyjadruju iba laviciari? Ak kritizujem niekoho kto sa prezentuje ako libertarian tak musim byt automaticky laviciarka? Mozno som - o to tu nejde ide ale o to prestat s nalepkovanim a hladat riesenia.


#9

Neviem, aké riešenie je odmietnutie spolupráce s Mihálom. Mihál je odborník na dane a odvody. Mal 70 000 preferenčných hlasov, je liberál a nemá odlišne hodnoty ako PS, tak nechápem prečo by mal byť odmietnutý len kvôli tomu, že je pravičiar.


#10

PS je zatiaľ centristické, budem sklamaný ak pôjde viac doprava. Som frustrovaný z toho, že ako ľavičiar roky nemám koho voliť. Smer je zlodejská strana, komunisti sú na môj vkus príliš vľavo. Pravicových strán je tu habadej, mimo SaS tu máme ďalšie pravicové alternatívy ako Oľano, Most, Skok, Toska.


#11

No hlavne je otazne ci by on vobec mal zaujem o spolupracu :slight_smile:


#12

PS ešte nie je politická strana, čiže nie je ešte definované, kde sa nachádza, ale podľa vyhlásení bude pravdepodobne v strede. Reálne ak by bolo PS ľavicové, tak veľa percent nemá šancu dať, lebo liberálnych ľavičiarov je málo na Sk. Čiže to, že bude v strede je výhodné aj pre vás.
SAS - Sulík- euroskepticizmus, xenofóbia
OĽANO - strana 1 človeka, ktorý potrebuje pomoc
Most - Bugár - jeho prístup ku Smeru a SNS
Skok - mŕtva strana
Toska - ako začala tak aj skončila, Rybníček by mal ísť do KDH, ktoré by mohla byť voľba pre pravičiara, ale kozervatívca.


#13

No povedzme si to uprimne ani praviciari velmi nemaju koho volit…


#14

Ak sa chceme pohnúť z tohto marazmu, musia tu v prvom rade nastúpiť pravicový politici. Lavica to tu rúbe hlava nehlava, toto môže napraviť len pravica. Nechcem tým vylúčiť ľavicovo zmýšľajúcich voličov, ale zdravý rozum vraví, dať do poriadku hospodárstvo a zastaviť lumplovanie podnikateľov. Vidím že je to tu 50 na 50, ľavica pravica. Je to dobre, len ľavičiari by nemali takto vystrkovať rožky.


#15

Charakterizovat politicky subjekt jednym slovom, ktore ma spravne vystihovat vsetky jeho hodnoty a priority je takmer nemozne. Tvorba pojmov a kategorii je produktom ludskej potreby organizovat fakty do isteho ramca, ktory sa potom da efektivne komunikovat. Ale realita politickeho zivota je prilis komplexna na to, aby stacilo zovseobecnovat a generalizovat. Lebo potom tu mame take vyjadrenia ako, ze len pravica ma efektivne ekonomicke riesenia a laviciari su komunisti. Nehovorime o politickych prudoch, ale skor len davame najavo ako sa chapanie tychto pojmov vyformovalo historickou skusenostou Slovenska a politikov, ktori sa oznacovali ako lavica alebo pravica.

Mozeme o sebe hovorit, ze sme socialisti, kapitalisti, konzervativci alebo liberali, ale zaroven aj prebrat potom zodpovednost za to ako chceme riesit problemy Slovenska, lebo inak tu budu stale len vznikat same zbytocne nedorozumienia.


#16

1.Popri štefunkovy by bolo fajn keby ho niekto z brandže krotil v jeho ľavicovom zmýšlaní , ak chcete postaviť PS okolo štefunka odídenca z sdľ tak problém na odídencovy z sas nevidím.Okrem toho centristická strana ktorá je tak centristická že jediný kto hovorí o nejakom programe je ľavicový štefunko asi veľmi centristická nebude.
2.Ale za mňa nie , nechápem ako má pomôcť strane keď naberá politickú lúzu. Začalo to s beblavým a pokračuje to s mihálom . To už by ste mohli ps rovno nazvať sieť 2.0 , inak načo budú v strane dobrý ľudia ktorý idú tým smerom kadiaľ vietor fúka (voliči) ?
3.Mihál má problém z egom , keď mala sas podľa preferencii 4% nemal o kreslo predsedu zaujem , keď po voľbách sas malo úspech tak zrazu už chcel kandidovať proti sulíkovy. Povie že je unavený z politiky,že má zlý zdravotný stav a že chce bojovať proti ficovy , takže odíde zo strany ale mandát si nechá aj keď je v top 5 vymeškávajúcich poslancov. Neskôr povie že by nechcel ísť do žiadnej strany ktorá by bola ľavicová a teraz sa zvažuje či by šiel do ps , divné .

Spravte to ako v sas zo zajacom , zajac nebol úžasný ale bol to odborník ktorý sa rozumel do problematiky. Je v tíme sas pre zdravotníctvo a pomáha im tam vypracovávať návrhy ale nieje členom strany a nemá žiadne ambície vo vláde. Mihál by vám mohol zdeliť know how ale to by malo byť tak všetko.


#17

Ja by som nad Mihálom ani Beblavým nelámal palicu, obaja sú liberáli a obaja sú pro EÚ a NATO, charakteristiky skôr zriedkavé v parlamente. Obaja majú svojich priaznivcov a nie málo, možno majú svoje chyby, ale sú skôr pozitívom ako negatívom. PS tvrdí, že chce spájať, keď nie s takýmito ľuďmi tak s kým? Mihál odišiel kvôli Sulíkovi, vôbec sa mu nečudujem. Kľudne by som privítal napríklad, keby aj Poliačik príde do PS.


#18

Kde to Mihal povedal, nejako som to nepostrehol. Asi som slepy. Dakujem.


#19

Osobne si to viem predstaviť, ale je to otázka skôr na neho, či (respektíve v akej forme a ako intenzívne) by chcel byť súčasťou vysokej politiky vzhľadom k jeho oficiálnym dôvodom pre odchod zo SaS (únava, zdravotný stav).

Každopádne si nemyslím, že to nebude vhodný partner pre niektoré ľavicové typy v PS. Ale ako odborník by bol určite na prospech.


#20

V bode 1) s tebou súhlasím, ale bod 2), tam si úplne vedľa, a rozmýšľam či bod 3) neplatí viac na teba ako na Mihála.
Ak chceme zmeniť Slovensk, poraziť Fica, na to nám nestačí 5% max 10%. Potrebujeme dať do kopy min 20%. A to tvojim videním nedosiahneme. Nehovorím, že Mihál, Beblavý, a ďalší , ktorý by mali záujem sa pridať, by mali byť aj nominanti na nejaké funkcie. Ale spolupráca s nimi môže byť užitočná. Každý, kto sa vyhradzuje voči Ficovy a Kotlebovi by mal byť vítaný, ak má záujem. Treba prijať podporu aj od takých politikou ako Mikloš, Radičová, F.Mikloško, a dobre by bolo aj komunikovať s Dzurindom a Ftáčnikom.