Viete si predstavit spolupracu s Jozefom Mihalom

Viete si predstavit spolupracu s Jozefom Mihalom
0.0 0

Nemyslím si, že by PS malo zbierať odídených politikov a skladať z nich stranu.
Čo sa týka spolupráce s nimi, áno, takáto spolupráca môže byť vždy užitočná.

V diskusiach pod clankami o odchode p.Mihala uz maju diskutujuci jasno a presviedcaju diskutujucich ze p. Mihal pojde do Kiskovho Progresivneho Slovenska … Dokonca ze uz to je aj dohodnute :joy:

// Kazdopadne, minimalne by som bol zvedavy na jeho nazory na niektore temy ktore sa tu riesia

z pohladu solidarity mám vyhrady k jeho Odvodovemu bonusu, hlavne k navrhovanej valorizacii na zakl. rastu životného minima, kt. ako vieme vôbec nereflektuje rast miezd, pricom medzi % rastu miezd a inflaciou sa v bud. dlhodobom horizonte očakava rozdiel min. 1-2% body. dokonca mnohí liberáli sa tešili, že náš čaká pri eure dlhodobá nulová inflacia a zlodeji na ich popud tak uz aj nadstavilli valorizacie soc. davok. tam sa uz skutočne spustil likvidačny proces soc. odkazanych, kedze to uz bol rozdiel rastu prijmov 3-4% resp. jednotky eur voci desiatkam eur kazdorocne. Nemam k nemu vyhradu ako ku človeku, ale k jeho pravicovej politike určite ano. čo sa týka 70tis hlasov myslím, že väčšina bola dana vysokym poradovým číslom. realne preferencie odhadujem na 15-20tis

Teoreticky si viem predstaviť spoluprácu s každým resp. temer s každým. Kto nie, zrejme by nemal rozmýšľať o vstupe do politiky, alebo by mal prehodnotiť svoje očakávania.

Určite by PS nemalo mať problém spolupracovať s Mihálom či Beblavým, pripadajú mi ako celkom rozumní ľudia, s ktorými sa v zásade dá. Samozrejme, diabol e v detailoch, ale od toho sme ešte ďaleko a práve tam sa ukáže, či bude PS progresívnym.

Práveže 70 000 je podľa mňa úplne reálne číslo, keďže Mihál bol protipól Sulíka, ak odídu aj ďalší liberáli zo SAS ako Nicholsonová a Poliačik, čo je podľa mňa otázkou času, takmer isto do volieb, tak to čislo od SAS by mohlo byť ešte väčšie, kludne do 100 000. To isté s Beblavým. Proste treba dať pravicovým voličom signál, že PS nebude len ľavica a využiť ten obrovský potenciál. Kľudne by som ich dal aj na kandidátku, nemusia byť na prvých miestach, podľa mňa by sa obaja v pohode prekrúžkovali aj Poliačik, ale to už veľmi predbieham.

no ja mám z doterajšej debaty skôr obavu či bude vôbec osloveny ľavicový volič(nehladiac na to ak sa do vedenia dostanu odidenci z pravicovych stran). k soc. témam je tu takmer nulová debata ani lidri sa zatial vobec nevyjadrili napr. k predstave min. dôchodku alebo valorizaciam, nie som proti aby z sas prislo ked tak velmi po tom tuzi 5% voličov lebo chcu prijat utečencov (i ked co sa tyka islamu zdielam Sulikov nazor) alebo pretlačiť iné hodnotové témy. ale ak sa preleje 5-10% z pravicovych stran do PS vysledok opozicie bude aj tak rovnaky. cize podla mna zaklad uspechu PS je oslovit a realne pomoct soc. odkazanym skupinam. to jedine moze porazit smer. min. 10-15% volicov musi byt od stran, smer, sns, lsns, most+nevoliči…zvysok moze a nemusi byt od opozicie. po volbach by bolo aj tak nevyhnutné sa so suc. opoz. stranami spojit. aj preto by som sa vôbec nebál ponuknut silne solidarny program kedze tak ci onak pri vlade s pravicou by musel este prejst konsenzom, cize rozhodne oslabí.napr. ak by aj PS povedalo ze chce valorizacie 3+% pri vlade s pravicou by boli 2-2,5% tak ako v ČR. to je tiez politikum s kt. treba ratat vopred. aj preto pravica dala 2.pilier na 9%, keby ho dala na 4% tak uz neexistuje. pravica vie robit politiku pre svojich volicov, lavica kt. by ju realne robila pre svojich a neklamala ich balickami kt. im viac beru ako davaju zatial nevznikla. z mojho pohladu zatial vobec nie je iste ci PS chce byt socialna a solidarna strana. vsetko ukaze az program a ludia vo vedení

Uz ked si sa rozhodol delit ludi podla toho nezmyselneho ideologickeho delenia, podla zapadneho chapania tychto pojmov Mihal celkom urcite nie je liberal.
Ale fanaticky anarchisticky extremista.

PS nemá šancu zobrať Smeru, SNS a nacistom 10-15 percent. Väčšina voličov Smeru sú konzervatívci a určite nie sú progresívni, SNS sú tvrdí nacionalisti, skôr pôjdu ku Kotlebovi ako k PS a kto volí nacistov, isto nebude voliť liberálov, šak to je opak. PS môže zobrať trochu Smeru , ale max pár percent, čo sú liberálnejší ľavičiari, skôr vidím nádej v nevoličoch. Ak by bolo PS ľavicové, tak by podľa mňa malo tých pár percent zo Smeru + nejakých ľavicových nevoličov, ale ten výsledok by bol okolo 5 percent, s tým by moc vody nenamútili.

To si si vymyslel nejakú definíciu?

to je definicia odvodena z jeho ekonomickych a spolocenskych nazorov a predstav

Poprosím si sem tie definície, nech sa máme o čom rozprávať.

Pokial si mal namiesto slova ,definicie" na mysli tie jeho predstavy a nazory, v tom pripade ti to skusim vysvetlit takto:
Predstav si na obrazovke monitoru priamku, na ktorej je oznaceny stred, ako 0.
Nalavo od tohto stredu sa nachadzaju lavicove nazory a predstavy na ekonomiku, napravo tie pravicove.
Teraz, tie ideologicke pojmy a delenie na pravicu a lavicu vzniklo na Zapade, cize tu stredovu 0 musime brat podla ich ekonomiky a spolocnosti
.
Slovenska 0 sa nachadza na tejto priamke zhruba 2 km napravo.
Cize, z hladiska Zapadu, kde tieto pojmy vznikli a boli nimi opisane urcite konkretne udalosti, uz aj ten slovensky stred - 0 sa nachadza v pasme hlbokeho extremizmu.
A podla tohto zapadneho delenia je este aj Smer ultra radikalna pravicova strana.
Mihal je este viac napravo.
Z toho vyplyva jeho oznacenie za fanatickeho anarchistickeho extremistu.

K bodu 2 si dovolím pripomienku, že sa to dá čítať rovnako proti Mihálovi ako za neho…

ako opozičný poslanec a daňový profesionál má právo využívať legálne diery v legislatíve a zlepšiť situáciu klientov … mohol by si to nechať pre seba a ponúkať ako “benefit” pre klientov, ktorí by štedro zaplatili …ak dal trik k dispozícii širokým masám tak je to skôr prejav solidarity a sociálneho postoja …

ako minister a vládny predstaviť je jeho povinnosťou legislatívne diery plátať a obchádzanie ducha zákona riešiť… čiže ak niečo je únikom, ktorý vznikol nedopatrením a ako poradca ju využíval ako minister má povinnosť tomuto úniku zabrániť …

alebo?

diskusia o Mihalovi sa zvrhla na diskusiu o ľavici a pravici a liberalizme atď … už dlhšiu dobu mám pocit, že tie klasické postoje ľavice a pravice prestávajú v súčasnosti fungovať…

… ja som považoval za zaujímavé, že s myšlienkou USB prišli na Slovensku ako prvý pravicový liberáli a to práve v osobe Jozefa Mihála… ja som to dovtedy považoval za niečo blízke skôr ultraľavici až komunistom … aj tu ja zaujímavé v diskusii k USB ako sa ekonomicky liberálne postoje dokážu spojiť so sociálne komunistickými argumentami na rovnakú tému …

Jozefa Mihála vnímam ako liberálneho ekonóma, u ktorého je liberálne myslenie intenzívnejšie ako ľavicové, ale ľavicové myslenie je silnejšie ako pravicové …

Na druhej strane však Jozefa Mihála nevnímam (podobne ako Beblavého) ako charizmatickú osobnosť, čo považujem za dôležitú vlastnosť úspešného politika. Preto jeho účasť na tvorivých a neortodoxných riešeniach by mohla byť veľkým prínosom, ale intenzívna politická medializácia by bola skôr prekážkou ako prínosom …

Liberál neznamená, že je niekto ľavičiar alebo pravičiar. Je to o prístupe k ľudským právam a slobodám. Ja som liberál a som pravičiar, som preto fanatický anarchista a extrémista? Tiež neoznačujem liberálnych ľavičiarov, že sú komunisti.

iste - mozete to tak brat, ale pre mna osobne to svedci o dost velkom populizme - cize urobim cokolvek aby som sa zapacil a zvolili ma - a potom ked sa to hodi zmenim nazor. a tiez mi to pride divne ze na jednej strane hovori nieco o osobnej zodpovednosti a potom ked sa tie zeny zachovali zodpovedne (pripoistili sa ) tak im tuto moznost vzal. usetrili tym - uz si nepamatam presne tu sumu (myslim ze cca 25 mil€) co si nemyslim ze by zruinovalo statny rozpocet. Ono bolo toho viac ako sa choval ako minister - nerobila som si zaznamy ale pre mna je teda ako politik nedoveryhodny. A hlavne uz cakam na ekonomov ktrori budu hovori aj nieco ine ako znizme dane a menej staut a vsetko bude OK. A tie riesenia ani nejake komplexnejsie analyzy toho co sa deje som od nich (od SaS) nikdy nepocula.

Kazdy civilizovany clovek ma urcite hranice, ktore neprekroci.
Miera hranice vyjadruje mieru civilizovanosti a vyspelosti cloveka.
Priklad - kazdy clovek musi jest a pit. Civilizovani ludia jedia a piju s mierou. Necivilizovani ziadnu hranicu nemaju a prezieraju sa a piju do bezvedomia.
To iste sa tyka liberalizmu, alebo toho tvojho ideologickeho rozdelovania ludi na praviciarov a laviciarov.
.
To, ako ty s Mihalom chapete a predstavujete si liberalizmus a pravicovu ekonomiku, je pre civilizovanych ludi uz no go zona - je to proste uz daleko za hranicou toho, co su oni ochotni akceptovat.
To z vas robi radikalnych extremistickych anarchistov.

Aké veci sa ešte o sebe nedozviem. :imp:

Zbytočne sa tu niekto rozčuľuje nad tí, či zobrať medzi seba súčasných politikov. Chceme sa stať stranou, ak ano potrebujeme sa viac zviditeľniť. A ako sa to dá najlepšie, cez parlament. A preto, každý, kto vyznáva naše zásady, a chce sa zapoiť je len ziskom pre PS. Mali by skončiť hádky o pravici a ľavici. Náš ciel by mal byť “dosiahnuť čo najvyšší výsledok vo voľbách”. Ale zásadu, chceme právny štát, bez korupcie, klientelizmu a fašizmu. Každý musí upustiť od svojich pravicovo ľavicových zásad.

Bohužial na riadenie štátu nestačí len bojovať proti korupcii, klientelizmu a fašizmu, aj keď sa asi zhodneme, že v marazme tejto krajiny je ľaťka posadená tak nízko, že aj to vyzerá celkom postačujúco.

Každá kompetentná vláda musí mať snahu formovať legislatívu a exekutívu v súlade s istými postojmi a stratégiou - netvrdím, že členstvo v strane nemá byť pestré, ale nakoniec musí vždy dôjsť k istému konsenzu, lebo inak sa mandát akéjkoľvek strany premárni na hašterení a kontraproduktívnych kompromisoch.

Keď raz napríklad stojím za skvalitnenie verejného školstva, tak nemôžem nominovať za ministra človeka čo ide spoplatniť školy a uprednosťnovať súkromné zariadenia. Musí existovať nijaká zodpovednosť voči jasne sformulovaným hodnotám, inak nemá politický subjekt žiadnu integritu.

Ak má byť PS stranou, ktorá chce presvedčiť o svojej kredibilite tak by mala dvakrát popremýšľať o tom ako chce smerovať predtým než začne naberať ľudí len kvôli “krúžkom”.