Viete si predstavit spolupracu s Jozefom Mihalom

Viete si predstavit spolupracu s Jozefom Mihalom
0.0 0

@Daniel_Turan spolupraca s jeho stranou aj s jeho osobou po volbach ano ale si nemyslim ze je on dobry aby bol clen PS ani predvolebna koalicia s jeho stranou by nebola dobre riesenie pre PS.
Dovod je proste v jeho postoji aj nazory na fungovanie statu ktory je v rozpore s predstavami PS. On sa zaklada za libertariansku ekonomiku a PS je blizsie k stredo lavej ekonomiky.

PS nemá ešte ekonomický program, PS nemá ešte žiadny program, tak neviem o čom hovoríte, že je vzdialený ich programu. Na jednej strane hovoríte, že nie kvôli tomu, že je pravičiar, na druhej, že ide o jeho ekonomický program, ktorý je vlastne pravicový, čiže v jednej vete si odporujete alebo neviete o čom hovoríte. Za koho ste hlasovali, kto je tá skutočná ľavica, to som zvedavý? Za každú cenu sa snažíte tlačiť PS doľava, napriek tomu, že deklarovali že budú centristi, ak pôjdu naozaj doľava, tak možno si získajú vás, ale stratia 10 tisíce potencionálných pravicových voličov, ktorí nemajú teraz koho voliť. Ja si pamätám vaše predchádzajúce príspevky, vy by ste kvôli svojej ľavicovej ideológii boli schopný kolaborovať so Smerom a ja zas dúfam, že PS sa tým smerom nevyberie. Preto ešte čakám na program PS, lebo chcel by som im pomôcť, ale ak budú ľavica, tak v tom prípade nič.

Dobrý deň pán domoni.

Pre vaše info, práve dokončujem knihu MATERSKÁ. V nej radím ľuďom, kedy a ako budú mať nárok na materské (50% žien nárok na materské nemá, 90% otcov si materské nečerpá, hoci by nárok mali). A ako získajú čo najvyššiu materskú - môže to byť až 1350 eur mesačne. Možno by to mohlo zaujímať aj Vás, ak máte malé dieťa…

Dobrý deň pán Jozef Kuruc. Môj postoj k Pente som vyjadril naposledy tu:

https://blog.etrend.sk/mihalblog/aky-je-to-pocit-ked-vas-blog-kupi-penta.html

… verím že to stačí aj pre túto chvíľu.

No pan Michalik je rozdiel ci ma niekto stredo pravy pohlad a ci je za uplne liberalny trh kde vsetko riesi neviditelna ruka trhu. Cize Libertarianstvo a to je rozdiel. Musite trochu viacej o tom vediet aby ste pochopili co hovorym. Ano celkovo PS je centristicke hnutie a nesnazim sa ho za kazdu cenu posuvat do lava. Hovoril som ze iba trochu, trosicku :slight_smile:. Cize nevadi mi ze je praviciar ale libertarian.

Dakujem za odpoved ale ste libertarian nie?
Teraz nebudem hovorit o tom co pise v jednej knihe aj co ste hovorili aj ked ste boli ministrom aj potom na inych prednaskach a aj sukromne. Aj presly tyzden s IT kolegami sme nieco rozoberali a spomenuli ze ste boli hadam jediny minister co radil ako neplatit dane.

To mi napíše niekto, kto je schopný napísať “hovorým”. Nehovoriac o tom, že v reakcii na mňa píšete, že je libertarián a hneď na to v ďalšej sa na to pýtate Mihála. A ešte tú ľavicovú stranu, ktorú ste volili, ste neprezradil.

Pán domoni odporučím doštudovať význam slova https://sk.wikipedia.org/wiki/Libertarianizmus .
Inak mi to príde dosť smiešne že pol. smer ktorý presadzuje osobné slobody je pre vás neprijateľný aj keď ho vlastne neviete definovať a označujete ním mihála (ktorý je stredo-pravičiar) .

Očividne nepoznáte mihálové výroky. Napríklad je za množstvo regulácii čo si odporuje s tým že by bol libertarian (napr. keď v diskusii na ta3 povedal že je rád že sa konečne regulujú škôlky).
Ale aby som to upresnil vám nevadí že je libertarian kedže nepoznáte ani význam tohoto slova. Vám vadí že je pravičiar a libertarian ste použili len pretože to je vo vašich ľavicových kruhoch nadávka.

A tiež by ma zaujímalo koho ste volili . Okrem smeru sú už ľavicové strany v politike už len KSS a Vzdor kysuce (možno ešte nejaké menšie).

@Peter_Michalik ak sa ideme chYtat za drobne chYbY gramaticke a nie o podstatu tak to zabalme. Ja som chcel iba aby pan Mihal to tu potvrdil preto som mu polozil otazku. Prosim trochu uroven a bav me sa o podstate veci. Tuto otazku ste sa ani nepYtali a ja som odpovedal preco si myslim ze by pan Mihal nemal byt clenom PS ale spolupracu s nim neodmietam a najmae povolebnu. Neviem o com tocite o tej lavicovej strane kedze som taku nikdy nevolil, neviem odkial vam to.

@Milan_Novotny
Tak ja som to dostudoval davno a vyjadrujem sa ako sa libertarian berie dnes a nie z historickeho hladiska. Uz ked wikipedia tak je vzdy relevantnejsia ta anglicka verzia lebo to tam koriguju celosvetovo aj ked sa najdu aj tam chyby

a prosim vas nehladte tam udaje z minuleho aj predminuleho storocia.
Right-libertarians are economic liberals .

Cize viete na co som myslel. Myslel som na prepustenie vsetkeho trhu a ze to trh riesi.
Pana Mihala poznam a aj jeho vyjadrenia mimo kamier. Samozrejme ze ho nepoznam ako dakeho znameho ale mal som cest byt na niektorych akciach SaS.
Uznavam ho ako odbornika aj este raz napisem ano som za povolebnu spolupracu s panom Mihalom.
Iba si nemyslim ze by mal byt clen PS ale zas to najmenej zavisi odo mna. To je moja odpoved na tuto temu aj diskusiu. A pan Novotny majme uroven a nespominajme tu lavicove kruhy kde je libertarian nadavka a podobne nezmysli ktore nemaju nic spolocne s realitou.
A zas sa tu toci nejaka strana co som ju volil, neviem odkial to mate a ako to prislo lebo som nikdy netvrdil ze som volil daku a ani som nevolil. Ak chcete vediet volil som naposledy OLaNO.

Že drobná chyba, to je akože vtip? To je chyba na úrovni osobitnej školy, to nezahovoríte. Vy ste poukazovali na moju neznalosť a sám ste sa strápnil nielen tým, že ste chybne poukázal na Mihála ako na libertariána, ale aj neznalosťou písania. Myslím ale, že táto konverzácia aj tak nikam nevedie, preto v nej nebudem pokračovať.

@Peter_Michalik Ano suhlasim ze je lachko si robit gramaticke zarty s osobou ktora sa narodila a mala zakladnu aj strednu skolu mimo Slovenska.
Aj si taktiez myslim ze nema zmysel s Vami dalej debatovat.
Zelam Vam vsetko dobre v buducnosti.

Nepovažujem sa za libertariana. Za pravicového liberála, to áno. Škôlky - áno mali by byť regulované, teda mali by existovať rozumne pravidlá, mal by to niekto kontrolovať a zriaďovateľa by mali niesť príslušnú zodpovednosť. A štát poskytovať primeranú podporu.

Dakujem za odpoved a prajem mnoho uspechov Vasej knihe aj Vam osobne.

Ďakujem. Dodám ešte toto. Mám 52 rokov ale každý deň ma naučí niečo nové. Mám 5 detí tak sa musím obracať, nie je to ani pre mňa jednoduché. Otec mal Alzheimra a dožil v zariadení. Mama je na vozíku a je v zariadení. Vidím na vlastnej rodine ako to funguje, nefunguje. Viem čo je politika, mám skúsenosť z vlády. Viem veľa o daniach, odvodoch, sociálnom systéme, malom podnikaní. A to všetko, tieto svoje znalosti a skúsenosti ponúkam.

Tak ako som uz spominal, uznavam vas ze ste velmi dobry odbornik.
Nazor ze vsetko vyriesi trh, ze treba minimalne platit statu a starat sa o seba je legitimny politicko ekonomicky variant.
Treba aby volici mali aj takuto ponuku a nech sa vyjadria.
Podla mna takyto pristup robi nevyhodu pre chudobnych ktory casto nemozu si pomoct a pomoc potrebuju. Na sukromne skolstvo nebudu mat prostriedky aj talentovane deti z chudobnych rodinach.
Kazdy clovek sa casom zmeni aj uci, vratajuc mna, taktiez som zmenil alebo ustupil od svojich nazorov ktore som mal v minulosti.
Tak ak vyuzijete svoje schopnosti aj skusenosti na to aby podnikatelia aj zivnostnici platili skutocne odvody a dane, pokusime sa tu spolu vytvorit aby sme za tie dane dostali adekvatne sluzby a nekradli, mali aky taky spravodlivy stat ktory ponukne sancu na uspech vsetkym svojim obcanom, tak mate moju plnu podporu.
Aj ked som tu obycajny debatujuci cize bez vplyvu na hocico.

Nic v zlom, ale ak je taky prilis zjednoduseny model fungovania sveta pre niekoho legitimny ekonomicky variant, tak nieco nie je v poriadku.

Si myslim, ze je uz na case a su aj vedecke poznatky aj prostriedky na to, aby sme sa pozreli na to ako naozaj nasa planeta a ludske spravanie funguje, a navrhovali tomu adekvatne a udrzatelne riesenia.

Nazorove a ideologicke pohnutky jednotlivcov su uz podla mna prekonane.

“We can’t solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them.” -Albert Einstein

@Mato_Dreamer Ano stojim si za tym ze je to legitimna politicka opcia aj ponuka, nic na tom nie je zle ponuknut ju volicom. S takym nazorom ja osobne nesuhlasim ale napriklad velka vacsina volicov SaS ano.
Chapem co ste chceli povedat, ciastocne aj suhlasim ale je to uz ina tema a treba ju zacat opisovat a debatovat v ramci inej teme.
Zalozte ju a podebatujeme tam, tuto sa viacej jedna o spolupraci PS a pana Mihala.

Pán Mihál, o čo sa pokúšate s Beblavým ohľadom tej novej centristickej strany? Uvedomujete si, akú nebezpečnú hru ste začali hrať, ktorej výsledok môže byť 100 000-300 000 centistických antimser antikotleba neplatných hlasov? Uvedomujete si, že to môže úplne pochovať nádeje na vládu bez Smeru, SNS a fašistov? Sú naozaj Beblavého ambície dôležitejšie ako budúcnosť tejto krajiny? Kedy sa už politici zobudíte?

Pán Michalík - registrujem túto Vašu poznámku a nebudem ju komentovať.