Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

Kukám že táto téma je tu zatiaľ 2x - Banskobistrický a Nitriansky kraj, tak neviem či kvôli BA vytvárať ďaľšiu rovnakú… Prípadne admin - zlúčte témy dokopy…
Aký máte názor na kandidátov na predsedov v BA kraji? Priznám sa že nesledujem veľmi čo sú to za ľudia a vcelku by som privítal nejaké analízy či odporúčania či a komu dať svôj hlas. :slight_smile:

Nie som z BA kraja, ale ja by som sa nevedel rozhodnúť. Ftáčnik bývalý komunista a podporoval ho Smer, Frešo pochoval SDKÚ, aj keď nebola to samozrejme len jeho zásluha, začal riadiť potápajúcu sa loď, ostatní relevantní mi pripadajú ako prospechári.

Keďže je to téma o konkrétnych ľuďoch, tak ťažko nebyť osobným. Freša mám v zuboch kvôli tomu, akým spôsobom sa presadil na predsedu v SDKÚ (a vypovedá to aj o tom, ako to bola vnútorne nastavená strana, že niečo také bolo vôbec možné) a ako tú stranu dalej doviedol k úplnému zániku. A áno, bola to aj jeho osobná vina/neschopnosť, treba si spomenúť aj na úplne nezmyselnú a nečitateľnú podporu Hrušovského v prezidentských voľbách, ktorá sa nemohla páčiť 99% voličov SDKÚ a úplne túto podporu odignorovali. Aj na to, ako viedol “komunikáciu” so všetkými v strane, kvôli ktorým ich voliči volili. Až mu úplne všetci odišli.

Bežný volič si to síce už dávno nepamätá, čo je ale dôležitejšie, nemá žiaden pozitívny dôvod, prečo by ho voliť mal. Teda aj keby som všetky tieto výhrady nemal, tak hlas Frešovi je vyhodený hlas. Čudujem sa mu, že vôbec kandiduje, že do toho dnes ešte vôbec investuje akúkoľvek námahu.

Ftáčnik, popri všetkých možných výhradách, mi príde ako vcelku slušný a schopný človek. A napriek jeho blízkosti k Smeru si s jeho menom neviem spojiť žiadnu poriadnu kauzu. Čo pozerám zoznam kandidátov, tak oveľa viac je so Smerom prepojená taká Hanulíková, našťastie nejde ani o nijak známu kandidátku.

Tipujem poradie Ftáčnik, Jakubec, Kusý, Krajcer, a niekto z nich to podľa mňa nakoniec bude. Takže v rámci voľby menšieho zla by som nakoniec asi ja osobne podporil toho Ftáčnika.

Ale ak očakávam od PS, že sa bude voči Smeru vyhraňovať a príde aj jednoznačné odmietnutie povolebnej spolupráce s ním, tak asi by nebolo fajn deklarovať Ftáčnikovi nejakú podporu. Naopak, podporu PS by som chcel počuť pri Luntnerovi v BB kraji.

PS podporilo Luntnera deň nato ako ho podporil Smer. S tým vyhranením voči Smeru a jednoznačné odmietnutie povolebnej spolupráce súhlas. Veľa opozične naladených ľudí počíta s tým, že hlasy chýbajúce súčasnej koalícii k tomu, aby mohli znova vládnuť dodá buď KDH alebo PS. Ak by sa PS spojilo so Smerom tak by som zanevrel na politiku úplne a už by som sa jej nikdy viac nevenoval a nikoho nepodporoval a už by som neveril nikdy žiadnej politickej strane. Ja stále nechápem prečo majú s tým taký problém povedať jednoznačné nie. Vážne tam niekto kalkuluje, že by s nimi mohli ísť do vlády? Vyhranením sa voči Smeru môže PS viac získať ako stratiť, nehovoriac o tom, že už nebudú môcť na nich za to útočiť z opozičného tábora.

Ja by som asi zvažoval Drobu, ale kedže nie som z BA, tak som sa veľmi o to nezaujímal.

Ja nie.

No vidíš ho, to som nevedel. Aby sa v tom potom čert vyznal :grinning:. A to politiku sledujem teda dosť dôkladne, čo potom tí, čo to vôbec nesledujú? Radosť nám vládnuť :grinning:.

Sú nejaké vážne výhrady proti Huďovi?

mne to cele pride ze cela kampan v BA je iba o osobach, bez akycholvek realnych programom.
Ftacnik stavia iba na tom ze je Ftacnik a ze ho ludia poznaju, ale ziadny plan zom z jeho strany nepocul. To ze je to slusny clovek a nemal ziadne velke kauzy je podla mna pramalo, kriteria na zupana by mali byt stanovene trosku vyssie ako ocakavat ze niekto bude iba kurit a svietit. Podobne na tom je Krajcer aj Droba. Freso s tou dopravou zadarmo sklzol do cisteho populizmu a ked to zavedie bude to cierny den Bratislavy z ktorehoho sa budeme spamatavat desiatky rokov. Mne je sympaticky Uhler, aspon ma nejaku predstavu, velka otazka je kolko ma sil na realizaciu.

Si robis srandu, nie?

Ver tomu, že on si srandu nerobí.:rofl:

Nemám hlas v BK, ale počul som, že Huďo je šikovný v odhaľovaní káuz.

Huďo je šikovný v obhajovaní HItlera, neviem o tom, že by odhalil nejakú kauzu.

O tom som počul, ale na súde to neprešlo.

Mne je jedno čo povie súd, neodsúdili ani Kotlebu ani Mazureka ani nikoho z ĽSNS pitom sú to náckovia, takisto ako neodsúdili zo Smeru nikoho za zlodejiny. Proste súdom absolútne neverím a verím vo svoj rozum.

Ľubomír Huďo, pôsobil v konšpiračnom Slobodnom vysielači, s podporu ĽSNS

Huďo je jediný, kvôli komu by som dokázal hlasovať aj za Martina Jakubca.

Bohužiaľ, dvojkolovú voľbu nám Smer zrušil, takže hráme ruskú ruletu, že by sa tam teoreticky mohol dostať aj niekto s takýmto monštróznym pozadím.

Uhler vyzerá byť celkom akčný, ale zatiaľ si nedokázal vybudovať presvedčivý príbeh a značku, nebyť rozhovoru v N-ku, tak by som ani nevedel, že existuje.

Ja súhlasím s tvojimi výhradami, že by to nemalo byť o ľuďoch, ale o programoch a víziách. Bohužiaľ, celá predvolebná debata bude frameovaná tak, že to bude len o ľuďoch. Ľudí skôr presvedčí Ftáčnik, lebo pôsobí ako slušný človek, alebo Krajcer, lebo ho poznajú z telky, než dajme tomu Uhler, ktorý sa vážne zaujíma o dopravu a má nejakú víziu.

Nie sú, je to iba idiot ale inak je fajn chlapík.

Na ktorom, Slovenskom? :rofl: :joy:

Ale vážne, ignorujme pomätencov keď už admin má v paži, lebo to zase skĺzne k spamu a vráťme sa ku konštruktívnej diskusii:

Pre mňa osobne by bol vhodným kandidátom niekto kto by chcel niečo spraviť aj pre občanov žijúcich v Seneckom okrese. Napríklad aby sa zmenšili dopravné zápchy a podporila sa výstavba cyklotrás. Ale nečítal som či niekto z nich niečo také sľubuje.

No buď je Droba ozaj kamarát s Kočnerom, alebo to Kočner mohol vyhlásiť aj účelovo preto lebo by sa to hodilo napríklad SMER-u (t.j. Ftáčnikovi). Keď o tom zase uvažujem logicky, tak Kočner by si asi mohol byť vedomý toho akú má povesť (i keď ktovie, vo svojej samoľúbosti možno ani nie) a ak by Droba bol jeho skutočným priateľom tak by mu asi nechcel ublížiť tým žeby to zverejnil. Zase ak to vyhlásenie aj bolo účelové nemusí znamenať že nieje pravdivé. Ťažko byť múdry v týchto ich spravodajských hrách… :frowning: