Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

Trochu mimo temu ale mam pocit, ze to musim vyjadrit. Po tychto volbach do VUC si myslim, ze PS ma jedinecnu sancu prave teraz zabodovat u svojich potencionalnych volicov a zo situacie, ked narod odmieta “cervene a hnede” Slovensko moze vytazit maximum. Mylim sa???

ak sa mýliš, tak sa mýlime minimálne dvaja, presne toto isté som si ja pri tých výsledkoch povedal

Zatiaľ som si všimol iba červenú polovicu, hnedých 30 % a v zvyšných 20 % samé nevyspytateľné podskupiny.

Inak celkovo výsledky do zastupiteľstva dopadli pozitívne, len ma štve, že ľudia sú stále ochotní voliť ľudí ako Augustunič, Bajan, Borguľa, Chren, Krúpa, Pilinský. Bez týchto 6 poslancov by to zastupiteľstvo bolo ešte lepšie, dúfam, že tam veľa vody nenamútia.

Ako vidim, nie kazdy zial dokaze pochopit podstatu mojho prispevku. Sory.

mi pripada ze najviac prekvapeny z vitazstva drobu bol on sam… v uvodnych rozhovoroch nevedel na nic odpovedat, ziadny tim okolo seba nema a chce na zupu tahat galkovych ludi, co je pre mna znamena ze so vsetkych relevantnych kandidatov vyhral ten najhorsi…

Tak isto aj Pekár, Buocik a podobne. Ako ste presne napísali, tie osoby, ktoré boli znalcom komunálu blízke, sa tam nedostali(ako napr. pani Štasselová).
Ja osobne neviem ako s týmto narábať, zrejme ľudom stačia bilbordy a pretŕčanie sa na uliciach(a zaplatené reklamy na FB). Na kontrolu reálnej práce nemá nikto čas.

Tu pomôžu len dve veci:
1- Hovoriť ľuďom, že to čo robia títo páni nie je OK. Vyhral vlastne Pekár, ktorý toho má už fakt dosť na rováši. Ľudia ako Chren a Patoprstý robia pravidelne aktivity cez Ružinov pozitív a ľudia ich spoznávajú. Buocik robil kampaň a rozdával kalendáre, plus predtým kandidoval na starostu, takže tiež známe meno.
Treba ľuďom hovoriť, že toto nie sú dobrí kandidáti. Pekárove prúsery, Buocik a Chren s ich developerským pozadím, Patoprstého výryvku…
2- Treba ponúknuť alternatívu a aktívne ju prezentovať. Všetci, čo trochu sledujú komunálnu politiku mali jasnú voľbu p. Štasselovú. Lenže ona podcenila svoju kampaň a viac pomáhala Mrvovi. Fakt stačil letáčik do schránky a s jej backgroundom by to určite dala. Neznámy človek môže preraziť len tým, že ponúkne konkrétne riešenia pre zlepšenie života ľudí a aj im ich odprezentuje.

Urobila som si štatistiku zloženia župného zastupiteľstva:
NEKA: 25!
SAS, OĽANO, NOVA…: 17
MOST HID, SMER, SKOK: 6
DOBRE DOMA: 1
NF: 1
Župan: Juraj Droba, zástupca pravicovej koalície SAS, OĽANO, … nominant SAS
Pozrime sa, ako dopadla SAS v župných voľbách (nemajú veru dôvod na strieľanie šampanského)

V doterajšom župnom zastupiteľstve malo SAS:
7 poslancov , z toho za BA 5 poslancov v tom 1 za Ružinov, 1 za Pezinok a 1 za Malacky(Stupava?).
Teraz?
3 poslancov, toho za BA až 1 za Petržalku. Zvyšní dvaja sú za Pezinok a Malacky (Stupava?)
Silnú pozíciu stratila SAS nielen v Ružinove, ale v celej Bratislave!.
Posilnili NEKA 4 poslanci (aj keď vieme s akým pozadím) a 2ja - KDH a OĽANO.
Zatiaľ čo Lucia makala na meste, navrhovala uznesenia, podporovala Jana Mrvu, nemala čas na svoju kampaň.
A ostatní kampaňovali až to vyvolávalo úsmevy.
Musíme sa poučiť. Ľudí nezaujímajú programy, ani súčasné politické strany (preto úspech NEKA) …potrebujú vidieť a poznať svojho poslanca, ktorý s nimi komunikuje, ktorému môžu zavolať, napísať a on im nielenže odpovie, ale aj spätne informuje ako vyriešil ich problém. Buocik, Patoprstý a Chren to naozaj robili výborne…od komunikácie na FB, poradne, komunitné záhrady, OZka proti výstavbe…presne to, čo tí ostatní nerobili. Jasne sa odlíšili. Patoprstý prišiel na každé verejné prerokovanie investície a vystúpil za občanov proti výstavbe. A to si ľudia zapamätali. A bolo mi veľmi ľúto, prečo sa ľuďom nedostalo podpory aj od ostatných poslancov. Lucia, keď mohla, prišla… Jednoducho dnes už nestačí len hlasovať za alebo proti uzneseniam.

Ten náš Ružinov je fakt špecifický. Lenže je otázka, čo s budúcoročnými voľbami starostu, keď sa zatiaľ hovorí o kandidátoch Pekár, Chren a Buocik. Veď to je hrozný výber.

Myslím si, že aj ostatné mestské časti sú na tom podobne. Ale Ružinov má svoje špecifiká. Ružinovské tamtamy hovoria, že bude pretlak kandidátov na starostu. Odhad je 10 - 12!!! A opäť netreba zabudnúť, že ešte dôležitejšie bude zastupiteľstvo…väčšina bude diverzifikovať a kandidovať nielen do miestneho ale aj do mestského zastupiteľstva…ale, koho nebudú poznať v Ružinove, ťažko ho budú voliť do mesta. Dôležitá bude opäť volebná účasť. Ak by sa mala pohybovať okolo 20%, na poslanca stačí 500 hlasov a na starostu len 3500! Musíme nájsť GAPy, dlhodobú víziu, nosné témy - vhodnú komunikáciu via preferované komunikačné kanály, folowerov, …treba sa veľmi dobre pripraviť :slight_smile:

A kandidáta, ktorý by sa vôbec dal podporiť :worried:

Som presvedčená, že nájdeme takých…Tomáš, máš prehľad, analytické myslenie, vieš čo by potreboval nielen Ružinov ale aj Bratislava, však si bol na “Plán Bratislava”…viem si Ťa predstaviť v zastupiteľstve, dôstojne by si konkuroval NEKA, či? :thumbsup::wink:

Myslim si, ze dovtedy by uz malo byt PS “vonku”. Je tu dost vhodnych kandidatov do buducorocnych volieb. Ale to je len moj subjektivny pohlad. :roll_eyes:

Aj Ty Brutus (Mirko), “až nás budou tisíce” :slight_smile: vidíme to tak, že nestačí len kandidovať, treba urgentne začať reformu komunálu, municipalít. je tu veľa skvelých ľudí, ktorí už nechcú iba pindať…

Tak stym sa neda nesuhlasit. Inak ak sa jedna o politiku, kandidovanie, tak tam mam u mna jasno. Nechystam sa zatial na take “cinnosti”, nakolko uz mam aj svoj vek, ale ak niecim, hoci aj malickostou,hoci len napadom, mozem pomoct a prispiet k naplneniu toho co PS zatial prezentuje, tak to pre mna ma zmysel. :wink:

Janka, to chce nejakú hruškovicu k takej náročnej debate. :clinking_glasses:

http://blackblog.sk/v-ruzinove-fasista-vybavi/
Napriklad treba hlasno hovorit aj toto. Navonok sa to prezentuje, ze vybavil skraslenie park peknym grafitti. To, ze to robi jeho nazi kamos DAOR, ktory svojim tagom pocmaral polovicu budov v Ruzinove, ale uz verejne nepovie.

Čo sa týka SaS, tak ma mrzí vypadnutie Bendíka, ale z Karlovky boli zvolení kvalitní poslanci, ktorí ho dúfam dôstojne nahradia.
Potom vypadol Ondrej Dostál, ktorý bol zároveň poslancom v parlamente, na župe, meste a v Starom meste, naštastie znova nekandidoval, lebo rozhodne by som ho odporúčal nevoliť, robiť 4x poslanca sa zodpovedne nedá.
Ďalej vypadla Cigániková, ktorá je poslankyňou v NRSR a nekandidovala.
Ešte vypadli Zemanová a Sloboda, o ktorých veľa neviem.

Čo týka celkového úspechu nezávislých poslancov, tak tam to vidím zhruba tak 50/50 pomer šmejdi/kvalita, žiaľ ľudia bez hlbších informácií nevedia odlíšiť kvalitu od šmejdov.

Tak určitééééé :joy::thumbsup: