Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

Už len to, že zatajoval, že je spoluvlastník apartmánu kúpeného od Kočnera sa mi zdá podozrivé. Politik by si mal dávať pozor s kým robí kšefty aj keby to bolo všetko legálne a za trhovú cenu. Samozrejme, že Kočnerovi neverím ani slovo, ale už sa mám na pozore u SASkárov odkedy sa prevalilo Sulíkove stretávanie s ním a celkovo Droba mi nie je moc sympatický. Možno je to aj tým, že na diskusiách Sme si idem so sulíkovcami dosť po krku a už som na nich tak nasrdený, že sa to prejavilo aj na mojom postoji ku SASke ako takej. Už si neviem predstaviť, že by som ju niekedy volil, aj keď nie je to samozrejme na úrovni Smeru, ktorý doslovne neznášam.

Mimo tému, ale spomenul som si aj na Sulíkove stretnutie s Kotlebom a na to ako Sulík argumentoval prečo sa s ním stretol: že vraj je to parlamentná strana tak prečo by sa s ním nestretol. Mne je priam záhadou ako nik z novinárov, dokonca ani Braňo Závodský neprišiel na zjavný logický fail v jeho obhajobe: t.j. že v čase kedy sa s Kotletom stretol, náckovia ešte neboli v parlamente…

Keď sa vrátim k téme, tak:
http://www.uhler2017.sk/plan.php
Na “papieri” to vyzerá fajn (áno viem, papier znesie všetko), takže ďakujem za tip, zatiaľ to vyzerá na Uhlera ak mi to niekto nevyhovorí.

Uhler ako šéf komisie dopravy a informačných systémov MsZ Bratislava presadil nákup 80 naftových autobusov - tento rok, keď nafťáky majú všade STOP! A ešte sa chválil, že za to dostal jachtičku - už sa aj plavil po Jadrane:-)…niektorí komunálni politici strácajú posledné zvyšky súdnosti. Môj syn prvovolič si robí srandu, že fakt nemá koho voliť, že buď nepôjde, alebo Jakubec to istí, lebo keď už cirkus, tak aj s Repete…hanbím sa! Rozhodovala som sa medzi Ďurom Drobom alebo J. Mrvom…Ďuro Droba to pohnojil…ako krízový manažér sa mal k tomuto prúseru postaviť ako chlap, sypať si popol na hlavu a nie takto meniť verzie a ešte sa priznať, že má/nemá apartmán na Donovaloch, Semmeringu a v majetkovom priznaní nič také nemá…to nie je dobré! Fakt mám problém s rozhodnúť.

A co tak Kusy? Celkom ho sledujem na FB a podla toho vidiet ze stale maka. Momentslnr myslim za nove mesto a stale sa hladaju financie na prerabku skol. Co ma zaujalo rad by vyuzil pozemok niekde na okraji Petrzalky pre velky park sportu a oddychu.

Na druhej strane aj ked Fresove “populisticka” MHd zdarma, kto vie na kolko by to mohlo odbremenit dopravu v Ba a zlepsit jej priechodnost. Kvoli cca 600€ rocne pre 2 osobovu rodinu by sa cedelo zopar vdat auta pre mestske pouzivanie podla mna. Pokial mam informacie tak MHD nebola az tak zavisla na stikanych listkach ale skor na reklame.

Čo chcete počuť? Oligarchia má všetkých vážnych kandidátov podchytených, je to len voľba menšieho zla. Zvyšok je len štafáž, tzv. technickí kandidáti na odobratie hlasov, zviditeľnenie sa a rôzni exoti.

Ľudia tu majú krátku pamäť, predsa súdny človek nemôže voliť prevracača kabátov Uhlera, ktorý bol vylúčený zo Siete, lebo sa zúčastnil na politickom obsadzovaní mestských podnikov. To bolo ešte v dobe, keď Sieť bola tá dobrá a nechcela si to pokaziť pred voľbami. https://glob.zoznam.sk/siet-predsednictvo-vylucilo-zo-strany-dvoch-bratislavskych-poslancov/

Kusý nech vysvetlí odkiaľ má peniaze na kampaň, inak sa k nemu veľmi neviem vyjadriť, jedine som zachytil, že jeho protideveloperský imidž v realite celkom nesedí https://bratislava.sme.sk/c/7064294/obvinenemu-starostovi-v-bratislavskom-novom-meste-veria.html. Ak ho obhajujú novomestské poslankyne Augustinič (pozrite si jej hlasovania v MZ 2010-2014) a Pfundtner (hrobárka ÚPN), tak to hovorí o ňom veľa.
Frešo, no comment, tej jeho doprave zadarmo predsa nemôže nikto uveriť, MHD=DPB nemá s VÚC nič spoločné, už ste zabudli na jeho obchody so Smerom v NRSR pri NKÚ.
SKOKan Krajcer, tiež to nemá zmysel všetko rozoberať, stačí sa pozrieť na tú jeho stranu a hlasovania straníckeho kolegu Hayekovca Chrena v mestskom zastupiteľstve.
Dúfam, že nikoho nenapadne voliť zelenú smeráčku Hanulíkovú. Za všetko hovorí poslanecká koalícia Smer-SDKÚ-Most-SKOK.
Ftáčnik mal za riaditeľa magistrátu Stromčeka https://plus7dni.pluska.sk/Domov/Mlady-smerak-Stromcek-vlastni-4-byty-v-Bratislave.-Co-ma-so-Sirokym
K Drobovi sa veľmi vyjadriť neviem, je súčasťou bratislavskej smotánky, takže ten Kočner ma veľmi neprekvapil.

Človek by takto mohol pokračovať ďalej a porovnávať, dôležité je nezabudnúť, veď všetci tí ľudia sa v politike ako povedal Trnka “trtošia a pregrcávajú” už pekných pár rokov.

Prečítajte si blog od Jana Hrčku, jeden z mála čestných ľudí v komunálnej politike. Zároveň počkajte si, kým niečo napíše aj ku kandidátom na županov, lebo ako povedal Haščák “volič je h*, vidí iba povrch” https://janohrcka.blog.sme.sk/c/464519/zupne-orgie.html

A ešte perličky k VUC voľbám v Bratislave:
Martin Chren, podpredseda strany SKOK, ktorá ide do VUC volieb v koalícii so SMER, kandiduje ako nezávislý, proti kandidátovi strany, ktorej je podpredsedom?
Ján Buocik, poslanec v Mestskej rade a v MsZ za Most Híd, kandiduje vo VUC voľbách ako nezávislý kandidát proti kandidátom strany, ktorú zastupuje v terajších zastupiteľstvách.
A takýchto kandidátov s politickou diagnózou bipolárnej afektívnej poruchy diagnostikujem požehnane.
Treba odlíšiť “nezávislých” od tých skutočne nezávislých…
Veľmi som zvedavá na ďalší blog Janka Hrčku, ktorý sa napriek všetkým a všetkému ešte v komunále nezopsul…je tam ešte zopár, ale skutočne len zopár zástupcov “ctihodnej minority”(bez bilbordov, bez nákadných kampaní, bez dodáviek s tvárami, ktoré veľmi dobre poznáme…) dnes už mať bilbord v politickej kampani má negatívne konotácie.

Keď tak čítam vaše príspevky, nakoniec som rád, že volím v BB kraji. :grinning:

nerobme si ilúzie, ono je to všade ako cez kopirák…akurát v BA trošku sofistikovanejšie.

Tak ja nevidím nejakú extra negatívnu vlastnosť ani u jedného z hlavných protikandidátov Kotlebu. Ani jeden z nich nie je taký, že by som bol nejak nadšený, ale nevadia mi.

No chcem počuť ktorý je najmenšie zlo. :wink:
U mňa to nieje o krátkej pamäti, ja som vôbec netušil že nejaký Uhler existuje kým ho tu nespomenuli ako nádajného kandidáta. Sieť som vôbec nesledoval, mne bolo hneď jasné že niekto kto vylezie z fundamentalistického KDH to nemôže myslieť úprimne s občianskou stranou.

Teraz je tak trošku módnym trendom robiť paniku z dieselu možno viac ako je potrebné. To že za to dostal jachtičku je ale ine kafíčko.

Ono možnosť je aj nevoliť nikoho, ale nerád by som tam videl takého ako je Ftáčnik ktorý prelieza celý život politikou od Komunistov, SDĽ až k SMER…

Lenže na odstavenie oligarchie od najväčšieho koryta na Slovensku je nevyhnutné zvoliť práve toho najmenej “napojeného”.

zaujimali by ma detaily, mas k tomu nejaky zdroj?

on to odovodnoval tak ze bolo treba pozicie obsadit lebo institucie boli z dovody neobsadenych miest paralizovane a vznikali z toho skody.

MHD zdarma ma dve zasadne problemy:

1. podla skusenosti s Tallinu MHD zdarma prinieslo skokove znizenie kvality dopravy. MHD zacali vyuzivat ludia aj na kratke vzdialenosti ktori pred tym chodili pesi, bezdomovci a asociali, takze autobusy bolo preplnene a ludia ktori si to mohli dovolit si radsej presadli do aut, co zasa zvysilo zapchy a meskanie mhd a dalej znizovalo kvalitu. viac tu https://www.etrend.sk/ekonomika/estonsky-tallinn-zaviedol-mhd-zadarmo-vysledky-su-rozpacite.html
  2. ak nieco das ludom zadarmo, velmi tazko za to opat zacnes pytat peniaze. mhd zadarmo sa po dvoch rokoch moze ukazat ako cisty fail, ale kym niekto naberie politicku odvahu to zrusit tak moze ubehnut aj 15 rokov.

len potom sa dost tazko buduje imidz. ja som zistil ze na mna paradoxne najviac posobia billboardy. telku ani radio nepozeram, na internete reklamy blokujem a jedine comu sa nevyhnem je vizualny smog v podobe billboardu, takze uplne chapem preco tento na prvy pohlad archaicky kanal stale pretrvava.

lenze, oligarchia tu je a vzdy aj bude a politici musia vediet s nimi komunikovat a dosahovat kompromisy co bez urcitej miery napojenia sa neda.

poslanci mestského zastupiteľstva hl. mesta (a nie jeden)

dnes už mať bilbord v politickej kampani má negatívne konotácie.

Kotleba vyhral voľby bez bilbordovej (outdoorovej kampane)
Trump vyhral voľby komunikáciou na Twiteri bez podpory mainistreamových médií (bez bilbordov)
Dnes sa komunikácia s elektorátom, ktorý nechce, nemá koho voliť presúva na iné preferované komunikačné kanály…jeho mobilizácia cez bilboardy je neefektívna. Môže fungovať na svojich presvedčených voličov.
Treba mobilizovať tých 80%, ale keď tým 80% nedáme alternatívu, akceptovateľnú alternatívu, tak k zmene nedôjde a ešte viac zabetónujem tých, ktorí sú zodpovední za stav našej verejnej politiky.

To je argument ako keby sme povedali ze Fico je poctivec lebo sme poculi ze v strane SMER je jeden poctivy poslanec v mestskom zastupitelstve.
Myslim ze Krajcer nie je zla volba, SKOK sa profiluje ako pro-europska strana. To ze v poslednych volbach mali slaby vysledok neznamena ze su apriori odpisani.

SKOK odpísaný je. Keď už v posledných voľbách mali taký slabý volebný výsledok, čo už potom keď nastúpi PS a Beblavý. SKOK by to mal zabaliť nech zbytočne neprepadnú normálne hlasy, aj keby ich malo byť len 5 000.

Krajcer a jeho mikrofon, s ktorym robi politicku kampan je rovnaky pre mna ako ten spevak Jakubec. Proste sa tvari ako niekto kto robi vsetko pre Bratislavu uz neviem ako dlho a ze ma na vsetko riesenie.

Som celkom zvedavy či aj kto dostane podporu PS v BA. A či ak PS nepodporí nikoho, či k tomu poskytne aj nejaké vysvetlenie že prečo. Keďže sa PS zapojilo svojou podporou do volieb v BB, tak by sa malo vyjadriť ku každému kraju aby to nevyzeralo že v BB “ide na istotu” a zapája sa tam iba preto aby získalo politické body.

Neviem, ale myslíte si, že dnes ešte zaberá odporúčanie politických strán svojim voličom, koho majú voliť? To by nebola účasť obyvkle 20% A v tak fragmentovaných VUC voľbách s tak bizarnými politickými koalíciami, s tak prapodivnými a účelovými “nezávislými” kandidátmi? Nie som presvedčená, že ak dnes PS dá odporúčanie svojim sympatizantom, členom, že XY dáva podporu, či v tej volebnej miestnosti aj tak urobia, ak sa do nej vôbec vyberú…komunál je iná liga a v Bratislave špeciálne.

Podľa toho o akého voliča ide. Si píšte že voliči SMER-u sa budú orientovať podľa rozkazu vodcu. Možní voliči PS zrejme nie. V každom prípade to vôbec neriešim a ani nepíšem že odporúčanie PS je nutné aby ľudia vedeli koho voliť, len píšem že som zvedavý na reakciu PS - nie preto aby som zistil koho voliť ale preto aby som získal obraz ako sa bude profilovať vznikajúca PS.

V Bratislave je podpora voličov SMERu nízka, už aj preto, lebo skúsenosti…a dnes už koluje vtip o kandidátoch - kto ešte nebol v SDKU a SMER (aká dnes irónia - zlyháva historická pamäť) ,alebo aspoň nekandidoval v koalícii? Posledný zúfalý pokus so Sieťou len nahráva bezradnosti a frustrácii Bratislavčanov. Veď už kombinácia SKOK so SMEROM - OMG! Bieda bratislavskej komunálnej politiky. Preto sa ani nedivím, že PS to necháva zatiaľ v Bratislave na slobodnú voľbu, rozum a cit svojich voličov (sympatizantov), lebo sa ani inak asi nedá…