Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

20% (z posledných volieb) je celkom dosť - pri jednokolovej voľbe môže rozhodnúť aj jediné percento. Pri toľkých kandidátoch by to mohlo zavážiť i keď SMER v BA sa skôr stráni otvorenej podpore. Ale to som dal iba ako príklad na otázku či na niekoho zaberá odporúčanie, mohol som napíšať tiež napríklad aj KDH.
Čo sa SKOK + SMER týka, neviem čo je na tom prekvapujúce? SKOK nevznikol kvôli zásadám ale kvôli tomu aby sa jeho členovia dostali k funkciam.
Súhlasím že PS by to mala nechať na slobodnú voľbu, práve preto sa divím že v BB to nenechali na rozum a cit - že čo je za tým - či všeobecný princíp kontrolovať kadidátov vo všetkých VÚC a v každom dať nejaké (ne)odporúčanie alebo len jednotlivé rozhodnutie kvôli zviditeľneniu sa.

Silno to tu sledujem ako aj všetkých kto sa odhodlal ku kandidovaniu za “predsedu” väčšinu kandidátov poznám aj osobne aspoň ako tak. Neskôr napíšem ku každému niečo. Ale pravdou je, že tentokrát budeme voliť naozaj menšie zlo a s tým sa musíme zmieriť ( bohužiaľ). A presne ako napísala @Jana_Polacikova tá vyprázdnenosť BA komunálnej politiky je až absurdná a vďaka nej máme taký obraz BA ako máme. Mám pocit, že developeri to financujú z pozadia takto zámerne lebo im tá rozdrobenosť veľmi vyhovuje.

BB je toxická, preto chápem deklarovanú podporu PS, ale: …zaoberáme sa len BB, prehliadli sme potichúčky, pozabučky Nitru (masívna podpora v menších dedinách) a nabaľuje sa to…v najbližších komunálnych voľbách musíme už dať alternatívu, lebo nás to zomelie…počkajme na Jurajovu analýzu a na Jana Hrčku (insider look), tiež mám už mentálny problém vybrať.

No že je BB toxická tak to snáď každý BB-čan s rozumom vidí aj sám, nemusí mu to PS nalinkovať, takže nejaký paranoik by mohol za tým vidieť niečo viac (napríklad spájanie sa so SMER-om, či určitú podporu PS-ku od Luntera). :wink: Nitrania detto - ak to nevidia, čo si zvolia to budú mať.
Inak súhlasím, tiež sa teším na Jurajove a Hrčkove recenzie. :slight_smile:

[quote=“Tibor_Molnar, post:33, topic:3541, full:true”]
lenze, oligarchia tu je a vzdy aj bude a politici musia vediet s nimi komunikovat a dosahovat kompromisy [/quote]
Nemusia.
Keď bude zvolený NAJMENEJ napojený kandidát, oligarchia sa zmenší ( kým sa im ho nepodarí na seba napojiť).

@Ludo To je také zjednodušovanie, až je to nezmysel. “Najmenej napojený kandidát” je akože v pohode, aj ked jediné, čo sa o ňom vie je to, že je to čistokrvný fašista, ktorý organizoval mlátenie ľudí a má napojenie na to najhoršie slovenské fašistické bahno?

Aj keby bol naozaj “najmenej napojený” na oligarchiu, ako vieme, že mu nejde práve iba o vybudovanie si vlastnej oligarchistickej skupinky, ako to predvádza Kotleba v BB? Aké reálne pozitívne výsledky predviedli fašisti v akejkoľvek funkcii, kam sa za posledné roky dostali - vnímaš vôbec ten primitivizmus, rozmach netransparentnosti, zastrašovanie, kradnutie, popieranie vlastných sľubov, rodinkárstvo z ich strany?

Ty si naozaj myslíš, že niekoho tu presvedčíš o tom, že voľba fašistu a klamára môže byť menším zlom?

Toto som nepochopila. SKOK predsa ide do VUC volieb so stranou Zelenych a s Mostom, nie so Smerom. A Martin Chren kandiduje na poslanca, nie na zupana, tak ako ide proti kandidatovi strany (predpokladam ze sa tym kandidatom mysli Krajcer). Nejaky link by sa k tejto info nenasiel?

Spojenie šiestich strán

Trojica strán, ktoré podporia Krajcera je súčasťou koalície šiestich celkov. Spoločne budú postupovať Smer-SD, Most-Híd, Skok, Strana zelených Slovenska, SDKÚ a Starostovia a nezávislí kandidáti. V tlačovej správe to potvrdila hovorkyňa Smeru Ľubica Končalová. Tomuto má ako porozumieť obyčajný volič, občan bez politologického vzdelania?

Ja mám skúšku z klasických aj neklasických logík…ale tomuto ani srnka nerozumie…Krajcera áno, poslancov áno aj nie…to je tak byť trochu tehotným, či aj nie?.

@PeterKocvar opravdu si myslíte že má význam mrhať časom odpisovaním trolovi?

Nevieme.

Ale vyšlo to pri voľbe prezidenta.
Kiska bol menej napojený ako fico.

Neverím, že by fico bol lepším prezidentom.

Samozrejme, napojenosť nieje jediným kritériom pri voľbách ( to som ani netvrdil).

Je to ale dôležité kritérium pre tých voličov, ktorí sa obávajú únosu štátu ( alebo aspoň župy).

Huďa som spomínal preto, že sa VEĽMI odlišuje od ostatných.

Pred televíznou debatou kandidátov sa mi ťažko zisťuje, kto je vlastne za koho.

Občas je to silnejšie ako ja, že sa už proste neudržím a ozvem sa, lebo mi príde absurdné, aké nezmysly niekto tára a že by si ma snáď niekto mohol s tým spájať, keď som sa proti tomu neozval.

Inak, minule som čítal v Respekte zaujímavú reportáž z turné Miloša Zemana po českých mestách. Tam kde sa mu hneď na začiatku postavila nejaká autorita (starosta v rámci “privítania”, poslanec a podobne), sa Zemanovi svojimi kydmi nepodarilo získať dav na svoju stranu. Tam, kde bol miestny starosta síce kritický, ale povedal si, že to nechá na ľudí, tak sa síce neskôr do diskusie zapojili iní odvážni občania, ale dav Zemanových priaznivcov ich často vysmial a vyhrážkami zahnal.

Takže si myslím, že sa proti hlúpostiam ozývať treba, dôrazne a čo najskôr.

Zatiaľ Ludo iba napísal pár hlúpostí, s ktorými nemôže súhlasiť žiaden kriticky uvažujúci človek. Ale keď bude trollovať, tak v tejto diskusii skončí, myslím, že je to tu celkovo dobre moderované.

Pán prezident Kiska nie je ani fašista, ani si nebuduje žiadnu oligarchistickú skupinku. Takže tvoje prirovnanie kríva na obe nohy.

Huďo sa síce veľmi odlišuje od ostatných, ale asi tak, ako sa na regáli v obchode odlišuje zhnité jablko od nezhnitých. Neviem o nikom, kto by si úmyselne kupoval zhnité jablká kvôli tomu, že by túžil po ich odlišnej chuti.

Ináč ma napadlo, čo tak dať do programu PS znovu 2kolovú voľbu do VÚC?

Ja by som Ľuda nevyhadzoval, síce píše hlúposti, ale netroluje. Už len to, že je tu, znamená že ešte možno nie je úplne stratený.

Rozumiem Ludovmu správaniu. Sklamaným a presvedčeným nihilistom, ktorí majú na to právo sa cítiť byť oklamanými… je veľmi ťažké poskytnúť argumenty. Ja si pána prezidenta vážim, že išiel s kožou na trh do tejto bojovej, zašpinenej arény našej politiky. Nie každý má na to povahu, guráž. Väčšinou si poplačeme, ponadávame na FB, v diskusiách pod článkami a to je všetko. A tým, ktorí nájdu odvahu, ešte aj naložíme, nakydáme. Každý robí chyby,aj Pán Boh,- stvoril nedokonalého, hriešneho človeka. Ale oceňujme aspoň snahu zmeniť, očistiť…a vysvetliť, uznať, že pochybil. A asi viac ako zaplatenie pokuty. Ak budeme mať viacej takých, čo budú mať odvahu a guráž na zmenu, máme lepšiu štartovaciu dráhu na to, že tam pána prezidenta nenecháme samého…
Ak už zmenu na 2 kolové voľby VUC - tak komplet zmenu volebného systému - odvtedy, čo Mečiar presadil 1 volebný obvod, nemal nikto gule ho zmeniť, a aj to je jeden z dôvodov, prečo čoraz viac občanov reálne pociťuje, že voľbami sa nič nemení v jeho obci, v meste, osade…

ad volebné systémy:

je potrebné sa poriadne zamyslieť a urobiť analýzy čo by bolo najlepšie s pozície zastupiteľskej demokracie.

Mňa oslovil aj tento systém ale samozrejme nie je dokonalý:

Vo väčšine diskusii keby si písal hlúposti tak Ti minimálne zmažú prispevky, prípadne Ťa vykopnú ak to robiš opakovane. To že je tu, nemusí znamenať že nieje stratený, ale aj to že tie veci píše buď aby zámerne kazil diskusiu alebo aby sa na tom zabával.

Píše ich od 14-teho fébruára a už ich vytvoril presne 82.

Fak si nemyslím že má význam analizovať či sú Jakubec, Huďo alebo im podobní exoti dobrí kandidáti.

suhlasim. zmena volieb na 2 kolove by bol riesenie hodny kapitana danka (tu pridame dejepis navyse, tam brannu vychovu, ved sme to mali aj my ked sme boli deti a bola to sranda). problem s VUC vyzaduje koncepcne a radikalne riesenia. ja som si napriklad uvedomil ze za predsedu VUC budem pravdepodobne volit kandidata ktory ku mne byva najblizsie, lebo VUC nie je homogenna ak bez problemov je mozne investicie presmerovat do jednej casti tak aby druha z toho nic nemala

to naozaj ? z ktorého kraja ste ? ak môžem vedieť. Lebo v takom BB a NR kraji si takýto luxus ľudia dovoliť nemôžu tak ma to celkom zaujíma.

No, napríklad v BA myslím že v SC okrese majú často pocit že BA kraj je iba o Bratislave a Senec je tak trošku na vedľajšej koľaji.