Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

@Miju: zalozil som si na to vlastnu temu :stuck_out_tongue:

Nemám žiadne insiderské informácie, ale keď som aspoň zbežne sledoval jednotlivých kandidátov, tak mi to osobne vyšlo na Jána Mrvu. Tých negatív na ostatných tu bolo už popísaných dosť, naňho som nič zásadné zatiaľ nenašiel. Navyše má za sebou tím zaujimavých ľudí s náznakom programu.

J. Mrva osobne zbieral podpisy pod svoju kandidatúru po celej župe, nielen v Bratislave. Až od včera má zopár bilbordov. Treba si pozrieť zápisnice z Ms zastupiteľstva hl. mesta ako a za čo hlasoval, aké návrhy dával…neviem o žiadnych prúseroch, napriek tomu, že prešiel klubmi SDKU a naposledy Sieť, kde dlho nepobudol. On nie je kaviarenský typ, ani intelektuál …priznám sa, ak pôjdem voliť (lebo rozmýšľam aj nad takouto alternatívou a nie som sama), tak z tej mizernej ponuky iba Mrva u mňa prichádza ako tak do úvahy, zatiaľ.

https://mrvavzupane.sk/volebny_program/
Príliš často spomína Vajnory, neviem či tým nevyvolá dojem že je najmä kandidátom Vajnorčanov a že moc nevidí do celého kraja.

V tom by som ani nevidela problém, lebo doteraz župné voľby vyhrávali mestskí kandidáti, aj kvôli nízkej účasti nebratislavských voličov…a tí mestskí kandidáti, no mám fakt problém…

No ja v tom problem vidim kedze niesom z mesta. Pri jednokolovej volbe by mozno pre daneho kandidata mohlo zavazit keby prilakal aj nebratislavskych.

Však hovoríme o tom istom :slight_smile: J. Mrva pobehal mestečká a dedinky, satelity - mobilizuje, nazvem to “rurálnych voličov” :slight_smile: a zdá sa, že na koniec si nechal Bratislavčanov…

Neviem kde behal ale ja som si ho nevšimol. :wink:

Nevyzeráš byť veru “rurálny, jednoduchý volič” :slight_smile: xi-xi-xi
Voľby v Bratislavskej župe budú mať ešte veľmi zaujímavé finále…
Skôr sa obávam zastupiteľstiev (ich zloženie) ako županov…bez podpory zastupiteľstva si župan môže akurát tak pískať…

Mám ďakovať či sa uraziť? :wink:

V našom obvode 24 si volíme dvoch z desiatich kandidátov na zástupcov, z našej dediny žiadny, polovica kandidatov z kategórie “zjem aj vlek” (VZDOR, SNS, Kotleta, Nový parlament), dvaja Smeraci. Tak mi zostávajú traja. Tak asi jedného nezávislého zo susednej dediny a potom ešte jedného podľa účesu.

Myslela som to tak, že jednoduchí, rurálni nie sú na FB ani na nete :innocent:… problém všetkých volieb je, že niet koho voliť - dopyt by aj bol, akurát ponuka mizerná.

Ešte že spĺňam aspoň jednu z podmienok, takže niesom úplne odstrihnutý z rurálneho prostredia. :wink:

Ako to moze zaviest?? Zupa s tym nema nic spolocne. Dopravny podnik patri pod mesto a nie zupu. On moze jedine tarat a klamat. Je to to iste, akokeby som teraz ja kandidoval za prezidenta s tym, ze znizim dan na 10%. Sice nato nemam ziadnu paku ani kompetencie, ale sak dobra kampan, nie??

Predsa založí župnú dopravnú spoločnosť ktorá bude konkurovať DPB a SlovakLines a ktorou bude rozvážať ľudí bezplatne od Malaciek po Hamuliakovo. Je to jednoduché i keď nie veľmi originálne lebo na niečo podobné prišiel už tento chlapík:

Kampan je o doprave v Bratislave, bavime sa o tom, ze ma dopravi napriklad z dubravky do vrakune zadarmo, nie malacky - hamuliakovo. Ako to chce urobit? Zalozi dopravny podnik zumpa, ktory bude rozvazat ludi po BA?? A kde bude mat zastavky autobusu, kto mu to schvali?? Kto to bude riadit, kde kupia autobusy? Ako sa splatia, z coho?? Alebo vtrhne do dopravneho podniku s ktorym nema nic spolocne a rozkaze im, aby vsetkych zadarmo rozvazali, lebo on to sluboval v kampani?? Fakt som prekvapeny, ze sa nasiel niekto co mu toto dokaze zozrat.

@Martin128

Nezabúdajme, že je úplne jedno, čo nám kto nasľubuje pred voľbami - aj raj na Zemi…po voľbách je všetko úplne inak. Naše deti síce učíme od mala maličkata, že sľuby sa majú plniť…ale nie v politike…a vôbec už nie v komunálnej politike.Takže úplne zbytočne analyzujeme, ako chce Frešo splniť svoju dopravu zadarmo! Však nepovedal ako na dlho?! Však splní , ak ju dá zadara na 1 deň, či?

ja som len chcel poukazat na to ze v pripade fresa by najhorsie bolo prave keby ten slub dodrzal. tiez si nemyslim ze na to ma zupan kompetencie, ani ze sa potom na nieco nevyhovori, napriek tomu mam dost strach ze to zavedie

Župan bez podpory zastupiteľstva nemôže nič, iba ak by sa rozhodol nepodpisovať a plniť uznesenia zastupiteľstva…takže oveľa viac ma zaujíma zloženie zastupiteľstva, než osoba župana…a podľa zoznamu kandidátov na poslancov župy, skutočne neviem odhadnúť, aké prekvapenia nás čakajú.

Huďovi sa vyrojila obrovská podpora pod rôznymi postmi v skupinách o voľbách… Samé číslo 7! alebo podobne. Dúfam, že si ľudia aspoň niečo o ňom prečítajú, než pôjdu voliť, lebo aj toto môže byť zaujímavá stratégia ako nahrabať zopár hlasov od tých, ktorí sú na čítanie leniví :stuck_out_tongue: