Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

inac kde je oficialny zoznam kandidatov na poslancov? ja som nasiel jedine toto https://danielkerekes1.carto.com/viz/088ba56c-613e-44b9-87ed-b88d25073550/public_map ale nie je to uplne prehladne, navyse mam problem aj s celkovym priebehom volieb, teda ze v akom okrsku volim (je to okres, mesto, mestska cast?) a z akych kandidatov si vlastne vyberam. fakt neviem ako to prebiehalo predtym, ale tusim poslancov ktorych som volil som videl prvykrat na harku v hlasovacej miestnosti…

S týmto som mal aj ja problém, dokonca som ani nevedel koľko poslancov môžem voliť. Volí sa po okresoch určitý počet poslancov. Ja som sa dozvedel počet podľa letáku Smeru v schránke. :grinning: Ja som si tú mapu skombinoval s https://mynovohrad.sme.sk/c/20653741/volby-do-vuc-2017-lucenec-zoznam-kandidatov-na-poslancov.html a vytvoril som si vlastnú Excel tabuľku. Čiže som si vytvoril takto vlastný zoznam. :grinning:

Tu je zoznam všetkých kandidátov na poslancov BSK za jednotlivé volebné obvody, tak unfriendly komplikované preklikávanie:
http://www.region-bsk.sk/zoznam-zaregistrovanych-kandidatov-pre-volby-do-zastupitelstva.aspx

ja som nakoniec natrafil na toto https://www.minv.sk/?vuc17-kandidati, tam je aspon cela krajina

Tak som si pozrel kandidátov za Ružinov a človek má normálne problém aby vybral tých šesť mien. Prešiel som si hlavne všetkých nezávislých kandidátov, lebo tie megakoalície ma až odstrašili vôbec o niekom inom uvažovať.

Igor Adamec- herec, riaditeľ TV Ružinov a miestny poslanec, ale vôbec netuším, čo by mal byť jeho prínos
Ján Buocik- ten je nezávislý asi ako Dušan Cinkota
Adam Greksa- bojovník proti vizuálnemu smogu
Martin Chren- prišiel s návrhom novej električky cez Dulák a tie svine z JaT mu to o týždeň celé skopírovali, ďalší Cinky
Branislav Kaliský- dlhšie v komunálnej politike, mestský poslanec, nevidím žiadne výsledky len toto
Monika Kozelová- dramaturgička, dobré názory na blogu, pre mňa prvý hlas
Marcela Kulifajová- expertka na duálne vzdelávanie, čo je v náplni župy, podniká (poradenstvo, koučing, eventy) druhý hlas
Maroš Mačuha- riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spolku, len nejako veľa spolupracuje s tým nezávislákom Chrenom
Jozej Matúšek- dôchodca, ex-učiteľ, roky bojuje za parkovisko na Záhradníckej, miestny poslanec, ale neviem čo chce robiť vo VUC
Petra Palenčárová- miestna poslankyňa kandidovala za koalíciu Sieť,SaS, Most a SDKU, HR manažérka, odrádza ma jej billboard rovno pred našim domom
Martin Patoprstý- to je ten týpek, čo hajloval s kamošmi vo vírivke a kandidoval za SNS, nakoniec ho po tej fotke kapitán Danko stiahol, jeden z ultras Slovan
Anna Reinerová- predtým v mestskom zastupiteľstve za SDKU, to hovorí za všetko
Lucia Štasselová- pridala sa nedávno k Beblavému do jeho strany, mestská aj miestna poslankyňa, jasné postoje, tretí hlas

Musím skonštatovať - vzácna zhoda elektorátu :slight_smile:

trošku viac info k županom…
najprv posledný prieskum Focusu

n218_Preferencie kandidatov na predsedu BSK_oktober2017.pdf (55,6 KB)

a tu potom zhodnotenie od Jana Hrčku ktoré je super :

Neviem na základe čoho Hrčka usúdil že Ftáčnik má najväčší prehľad v komunálnej politike, bol raz starostom a raz primátorom. Oproti tomu bol Frešo 2x županom, tak nerozumiem prečo by Frešo podľa Hrčku mal mať menší prehľad. Nehovorím že Freša treba voliť, len mi logicky nesedí toto Hrčkovo tvrdenie a potom som náchylný pochybovať aj o jeho ostatných tvrdeniach a mám pocit že je nie celkom objektívny v prípade Ftáčnika.
Aký je Váš názor @Miju na kandidátov?

Mrva sa tu snažil hrať dvojitú hru, na jednej strane sa zapáčiť Vajnorčanom v “boji proti imigrantom” a na druhej strane sa snažil tváriť nestranne, že to je iniciatíva poslancov a on s tým nemá nič. Rád by som pripomenul aj pánovi starostovi aj jeho svedomitým poslancom že okrem “čierných húb” ktorých sa tak veľmi boja, tvori podstatnú časť cudzincov ktorí sú na tom oddelení PZ šikanovaní aj Slováci zo Srbska. K tomu ten zákaz hazardu… Čiže ako aj sám tvrdí je to konzervatívec a u mňa teda odpadá ako možnosť voľby.

pripravujem odporúčanie (robím to vždy pred voľbami) pre všetkých ktorý sú v BA komunálnej politike menej zorientovaný ako ja. Zverejním ho potom aj tu.

Ale môžem načrtnúť aspoň županov za mňa takto poradie je podľa toho ako by som si želal ja ich víťazstvo. je to na základe mojej dlhodobej angažovanosti a aj osobnej skúsenosti keďže s každým z nich som aj osobne aspoň raz rozprával.

1. Droba
  2. Ftáčnik
  3. Frešo
  4. Kusý

sústredil som sa len na kandidátov ktorý majú reálnu šancu na dobrý výsledok vzhľadom na všetky okolnosti a realitu.

Poslancov v BA kraji ešte nemám zmáknutých ale dám to dokopy …

Super. To chcete fakt prejsť aj všetkých kandidátov na poslancov v celom kraji?

Mačuha je trójsky kôň J&T. Dokonca pri posledných komunálnych voľbách Tkáč posielal email zamestnancom, aby dali podpisy na kandidatúru “nezávislým” kandidátom z BOS.

From: Tkáč Patrik
Sent: Tuesday, September 09, 2014 9:46 AM
To: vsetci - Bratislava
Cc: Maroš Sýkora
Subject: FW: Členovia BOS kandidujú do Komunálnych volieb - podporte ich
Importance: High

Maros
Sykora uz mozno pisal na tuto temu . Dufam , ze ako tak sledujete
cinnost aj bratislavskeho aj tatranskeho spolku . Chcem tu len so
vsetkou vaznostou povedat , ze ani jeden z tychto spolkov nema komerčný
charachter , a keby ste aj náhodou nesúhlasili s niektorými komerčnými
aktivitami skupiny , tak toto je mimo všetkého , v čom podnikáme .
Dokonca spolky ako také , sú súčasťou kritickj verejnosti k niektorým
našim projektom .
Toto nie je výzva aby ste volili týchto pánov , aj
ked by som bol velmi rád . Je to výzva aby ste pomohli naplnit 600
podpisov pre kazdého , aby mohli byt volený .
Budem rad aj za
otvorenu diskusiu , ak ma niekto chut . Technicky s podpismi ak budete
mat problem vas nanaviguje maros sykora . Dakujem .

Ďakujem David za info. Presne to potvrdzuje moje predpoklady, že tá spolupráca s Chrenom nie je len taká náhoda.
Inak celý výber kandidátov mi trval asi dve hodiny a stačil mi na to internet a trocha zdravého rozumu. Je fakt smutné, že som našiel len 3 kandidátky, pričom môžem dať až 6 hlasov.

Zdravím a podelite sa s nami ako uvažujete ? Pripravujem aj ja prehľad za celý kraj avšak rad použijem aj vaše odporúčanie ak sa s tým stotožním.

Pekný deň,
viac-menej som to popísal v tom príspevku vyššie. Trochu som si to zjednodušil a vylúčil som všetkých straníckych kandidátov. Keďže mi ale ostali voľné miesta, tak sa asi vrátim aspoň k ľuďom z tej veľkej koalície, kde sú SaS, OĽANO…
Žiadna z iných strán či koalícií nie je pre mňa akceptovateľná- koalícia so SMERom, Kotleby, SNS, Sme Rodina či iné srandy automaticky znamenajú diskvalifikáciu.Tak som si teda vygooglil každého nezávislého kandidáta. Najviac som poznal aktivity Buocika, Chren a Štasselovej, ktorú sledujem cez FB.
A prečo tieto tri hlasy? Kozelová, pozrel som si jej blogy a má mne podobné názory (o Ficovi, Dankovi, HC Svišť ale aj tá ochrana zvierat). Pôsobí v oblasti umenia a BSK podporuje aj mnoho kultúrnych aktivít. Tam vidím jej prínos.
Kulifajová- ako som napísal odborníčka na duálne vzdelávanie, čo je v kompetencii BSK. Vždy je dobré ak sa k veciam vyjadruje odborník, môže to uľahčiť a urýchliť jednotlivé zmeny. Ako som napísal, Štasselovú sledujem len by ma zaujímalo ako to chce všetko stihnúť. Ešte stále uvažujem, že by som mohol dať hlas aj Matúšekovi, Pálenčárovej či Reinerovej. Matúšekovi som písal, že čo chce dosiahnuť vo VUC tak uvidím, čo odpíše.

Inak našiel som niečo podobné ako asi pripravujete, len je to ešte z komunálnych volieb 2014. Väčšina odporúčaní dáva zmysel.

Pravdu máš, väčšina odporúčaní dáva zmysel, niekde dopadli podľa odporúčaní, niekde nie…a aj tak nakoniec skonštatujeme, že horšie už asi ani nemôže byť a vždy nás presvedčia, že môže byť aj horšie ako nemohlo…

Inak len pre istotu sa pýtam. Materské školy a nájomné byty nie sú v kompetencii župy, však?

No tak u nás v Ružinove bol naozaj “výber”. Reálne zvoliteľní boli len Pekár, Buocik a Drozd. To bolo riadna výzva zvoliť si menšie zlo :):thinking: