Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

VUC nie je zriaďovateľom materských škôl ani základných škôl. VUCke patria stredné školy, gymnáziá, učňovské školy, špeciálne školy…a obvykle je členom správnej rady verejných vysokých škôl…Nájomné byty by aj mohli byť…ale stavebný úrad majú starostovia ako štatutári vo svojej kompetencii…

No zvolili sme si to menšie zlo, ako nakoniec doteraz vždy. Z komunálnych tamtamov sa šíri, že v najbližších komunálnych voľbách bude hustý počet kandidátov na starostu…ak tam konečne nepríde nejaký nový, normálny (neogrcaný) človek…tak už nepôjdem voliť, fakt stačilo.

Vďaka, len som si to chcel potvrdiť. Našiel som jedného kandidáta z tej pravicovej koalície, ktorý ma vcelku zaujal len ma trochu prekvapili jeho priority. Mal tam postavenie nových materských škôl a nájomných bytov. To si tí ľudia fakt ani nevedia zistiť čo bude v ich kompetencii a čo budú môcť reálne zmeniť?

No stratil sa, neborák :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Moje reálne skúsenosti s poslancami: keď sme písali a prosili o podporu, petície proti výstavbe Prima Parku 2 (tlačíme to pred sebou od 2014…tak nám odpísali a dodnes nás aj podporujú : Hrapko, Stasselová, Matúšek, Patoprstý (áno, ten ktorý kompromitovaný svojimi hajlujúcimi fotkami). Tí sú aktívni aj pri ďalších aktivitách OZ NašaPošeň proti zahusťovaniu, za stavebnú uzáveru, kým nebude plán zóny Pošeň, za EIA procesy pri významných investíciách, atď. Reinerová a Pálenčárová si doteraz ani nedali námahu, aby nám aspoň odpísali na maily. Ale takých je viacej. Skoro som odpadla, keď som sa dozvedela, že Pálenčárová je naša poslankyňa za Pošeň???Pálenčárová ako poslankyňa v Ružinove za Pošeň urobila pre Pošeň doteraz figu borovú a ako poslankyňa Ružinova v župe by pre Ružinov urobila dve figy borové…a prúserov je v Ružinove požehnane…Ináč Patoprstý vyzbieral na svoju kandidatúru za poslanca župy cca 1300 podpisov! To je fakt veľa, na župana tuším stačí 1000, či?

Kto máte dnes čas pridite dnes podiskutovať o tom ako vidíte kandidátov VY Stretnutie dnes 17.10. o 17:00 priatelov BA ku komunalnym temam

Ja by som povedal, že môže byť ešte veľmi zle. Keď sa kotleby natlačia do zastupiteľstiev, o čo sa v týchto voľbách reálne snažia (https://komentare.sme.sk/c/20673343/volby-do-vuc-2017-kotlebova-dymova-clona.html) a začnú plošne uplatňovať svoj fašisticko mafiánsky tlak, tak možno budeme na dnešok spomínať s nostalgiou.

Zrejme sa spoliehajú sa na nízku volebnú účasť a rodinných príslušníkov čo za nich zahlasujú. Aby sme nemali deň po voľbách ďalšie smutné prebudenie že nám zhnedli stovky obcí po celom Slovensku.

No, najlepsou volbou u mna bude pravdepodobne p. Droba. Nic rozumnejsie ma z toho zoznamu kandidatov ozaj nenapada. :wink:

Inak absolútne nechápem prečo majú ľudia pocit, že Ftáčnik nemá za sebou kauzy. Nezvládnutá Štúrova, nákup trolejbusov za 70 miliónov… Ja osobne som mal skúsenosti s jeho odťahovkou, vtedy zrušil Ďurkovského biznis v Čiernom lese a založil si svoj ešte černejší. Človek vtedy za odtiahnutie zaplatil 20 eur pokutu a takmer 100 eur poplatok odťahovke- rozumej 20 išlo mestu a 100 firme. Keďže podľa zákona si firma mohla účtovať len náklady plus primeraná marža, tak nasledovala hromadná žaloba od občanov. Neskôr, keď sa slušne nabalili, tak ten poplatok znížili. Na Ftáčnika je nabalaených toľko smeráckych podnikateľov, že by jeho zvolenie bolo len pokračovanie súčasného stavu. Len by sa trosky z SDKU vymenili za tie smerácke. A navyše sa obávam, že by sme sa znovu museli pozerať na toho idiota Ľubomíra Andrassyho.

Lenže “jednokolová voľba” a Droba ma preferencie nízke… Ja teda uvažujem o “menšom zle” o Kusom - i keď mu 100000 na voľby spadlo z neba.

Mimochodom,aspon si myslim,ze sme premeskali rilezitost…Fajn,kandidatura na predsedu by bola asi bezpredmetna,ale podporit by sme niekoho mohli…Ale kandidatov na poslancov sme aspon par postavit mohli…Dalsie volby budu az za 5 rokov a to je dost dlha doba…Skoda.

Ja by som v tomto nesúhlasil. Myslím, že by to bolo nepripravené, lebo veľa ľudí neviem nič o PS. Treba hľadať ľudí v regiónoch a skúsiť to o rok v komunálnych voľbách. Napr. na primátora podporiť Matúša Valla a nájsť kandidátov na starostov a poslancov jednotlivých mestských častí resp. tiež podporiť ľudí ako Matúš Čupka.

V tomto máš pravdu …

Toto je dobrá myšlienka a pracuje sa na vytvorení BA komunity kde sa riešia všetky BA problémy…treba sa len začať viac zapájať …

a zároveň treba viac vidieť, počuť tieto komunity :thumbsup::slight_smile:

No veď dobre, ja sa polepším a prídem sa niekedy ukázať aj osobne. :wink:
Chcel som prísť v utorok alebo v stredu len pri dvoch deťoch a iných starostiach som toho veľa nestíhal.

Veď jasné každý sa zapája ako môže a koľko mu ostatné povinnosti dovolia. Ale je to dobry feedback že je potrebné niekde aj pravidelne informovať ako veci stoja. Predpokladám že sa to všetko upraví keď bude PS zaregistrované ako politické hnutie …

kto sa chystá ?

Dá niekto nejaký fact check k tvrdeniam M. Ftáčnika?

Ja sa chystám ale neviem, čím by ma prekvapili.