Voľby do VÚC v BA

Voľby do VÚC v BA
0

Ahojte, pár slov za seba:

1. V BA komunalnej politike posobim od poslednych volieb ako poslanec v Novom Meste. Kandidoval som ako nezavislý, vzájmne sme sa podporovali so starostom Kusým. Momentálne máme ako Klub nezávisých v NM väčšinu. Väčšina z nás sú normálni a rozumní ľudia.
  2. R. Kusý je starostom 8 rokov, predtým bol 4 roky poslancom. Je to férový človek, snaží sa presadzovať riešenia v prospech občanov BA NM, z našej mestskej časti spravil jednu z najtransparentnejších samospráv na Slovensku. Za tých 8 rokov sa spravilo kopec roboty pre ľudí (opravené školy, škôlky, denné centrá pre seniorov, komunitné centrum, fungujúci particip. rozpočet, atď), posledný dôkaz je veľký park Jama, kde kludne mohli stáť novučičké bytovky.
    R. Kusého si vážim a budem ho voliť.
  3. M. Ftáčnik je inteligentný človek, vyzná sa v komun. politike, je bystrý a má skúsenosti.
    Avšak, je to bývalý komunista, počas jeho primátorovania riadil magistrát Viktor Stromček (peklo, hnus a zloba v jednom) a nemám pocit, že by Bratislavu nejak výrazne niekam pohol. Nejaké čiastkové úspechy dosiahol, ale inak to bola slabota.
  4. K iným kandidátom sa vyjadrovať nebudem, vyhrá buď Rudo Kusý alebo M. Ftáčnik.

@Mareklsk ferový človek nema problém kompletne odkryt financovanie kampane až tak že preukáže odkiaľ peniaze pochádzajú. U Ruda mi to chýba … Či dá sa to niekde dohladať? Bez toho je pre mňa nevoliteľný. A taktiež si nemýlim že šancu má len Ftáčnik a Kusý keďže ide o nízku účasť …a predpokladám že niektorý kandidáti to ešte zabalia

Juro,toto si prečítaj - myslím, že tu dosť otvorene hovorí o tom, ako financuje svoju kampaň a kolko asi stojí.
Ked mal mega kampan Ftačnik pred 7 rokmi (na primátora), tiez si si kládol otázku kto mu to financuje :wink: ?

A čo sa týka šancí, stavím sa s Tebou o 100 EUR že vyhrá len R. Kusý alebo Ftáčnik.

Otázka financovania je legitímna, bez ohľadu na to či niekto predtým položil túto otázku všetkým ostatným politikom. Myslím žeby ste nás nemali znevažovať “argumentami” typu “kde ste boli keď aj tí druhí robili to isté”.

:slight_smile: Pri súčasných preferenciách ste sa mohli rovnako tak staviť že vyhrá buď Jakubec alebo Ftáčnik.

Aj toto som si prečítala…

Toto je dôkaz toho, ako to na Slovensku funguje. To čo je jeho úplne najzákladnejší výsledok práce, niekto berie, že robí niečo super. Ja viem, že sú takí, čo nerobia ani to. Lenže je rok 2017 a toto je pre mňa trošku málo.

Videli ste diskusiu na STV2 kde boli všetci kandidáti za Bratislavský kraj? Vám sa páčila reakcia Kusého na Krajcerovu otázku odkiaľ berie peniaze na kampaň? Jeho reč tela (neverbálna komunikácia) bola jasná, určite nebolá “férová”.
A o dosť viac som videl blogov, ktorí písali rôzni ľudia negatívne na Kusého.

Ahojte,
pár reakcií:
Kusého odporúčam voliť z viacerých dôvodov:

1. Mám s ním viacročné osobné skúsnosti
  2. Ked sa pozriem na výsledky jeho práce a výsledky M. Ftáčnika, je to u mňa jasné - M. Ftáčnik bol už primátorom a mesto nikam výrazne neposunul. Kusý a jeho team spravili veľa pre obyvateľov Nového Mesta a ľudia to vidia a vážia si to. Preto má aj u nás v MČ tak veľkú podporu (v posledných volbách zísakl myslím viac ako 80 percent).
  3. Negatívne, očiernujúce blogy (kde sa reálne tvrdenia miešajú s klamstvami a polopravdami) sú na svete už dávno a používajú sa proti Kusemu, ako aj proti iným kandidátom a používať sa budú aj proti Štefunkovi, Dubécimu a dalším. Treba to brať s rezervou a čítať “s porozumením”. Samozrejme, pokial je človek odkázaný len na informácie z médií a Facebooku, je jasné, že je častokrát zmätený a nevie komu resp. čomu veriť. Klasika, žijeme v post-faktickej dobe a na tejto vlne sú úspešní rôzni Kotlebovci či Sme rodina…

Naťahovať sa na tomto fóre sa mi nejak extra nechce, každý nech volí podla svojho vedomia a svedomia. Droba ani Ftáčnik tiež nie sú hlúpi, môj názor však je, že najlepším županom by bol R. Kusý. Politika je o kompromisoch, nikto nie je dokonalý, ani Ftáčnik, ani Kusý, ani Droba ani nikto iný. Držím vám / nám všetkým palce nech si dobre zvolíme :wink: (i keď si myslim, že župy ako sú v súčasnosti nastavené, by sa mali zrušiť)

Pre upresnenie, môj “favorit” nie je ani Droba ani Ftáčnik. Súhlasím s Vami, že Ftáčnik nič neurobil, ani to čo mal urobiť. Môj kandidát je Mrva, ktorý naozaj robí niečo naviac a nemá za sebou bombastickú kampaň.
Viete čoby bolo super? Keby Kusý tých 250k+ Eur (a každý iní kandidát) daroval na veci, ktoré sú potrebné, ako ich preflákal na pochybnú kampaň…Ale asi chcem veľa…Preto som v Progresívnom Slovensku, lebo chcem veľa.

Myslím si, že väčšina z nás na tomto fóre nemá problém “čítať s porozumením”, ináč by sme tu asi nediskutovali. Ak všetci čítajú to isté, je veľká pravdepodobnosť, že si všetci budú myslieť to isté. Ak si všetci myslia to isté, tam sa asi moc nemyslí. Nikto v tejto diskusii nespochybňoval zásluhy p. Kusého o rozvoj MČ Nové Mesto. Rovnako ako nikto nespochybňuje zásluhy napr. J, Mrvu o rozvoj Vajnôr a Vajnorčania ho tiež majú radi. Majú ho radi aj okolité satelity a obce, pretože prináša riešenia pre regionálnu dopravu. J. Mrva, ale aj J. Droba predstavili svoj team, s ktorými sa chystajú riešiť konkrétne problémy župy (nielen Bratislavy). A v ich teamoch sú skutočne odborníci, ktorí sa vo svojich odboroch vyznajú. Toto som u p. Kusého (ale ani u p. Ftáčnika, Freša,) nevidela, nepočula. Možno nie som jeho cieľová skupina, ale na mňa prvá signálna sústava nefunguje (bilboardy)…ak má p. Kusý taký goodwill vo svojej MČ, nechápem, prečo taká nákladná bilboardová kampaň…to vyvoláva veľké otázniky a jeho odpoveď, že ich veľa nemá, len ich jeho pani manželka dobre alokovala a distribuovala??? tomu hádam ani Vy neveríte. Kampaň p. Kusého je viac o jeho osobe, nie o jeho teame a s tým mám ja vážny problém. Ale súhlasím, rozhodovať sa budeme sami…

Tak ale aj takého Fica maju radi… Podľa toho koľko ľudí má rad nejakeho politika sa neradno riadiť. Mrva a jeho team su pre mňa neakceptovateľní kvôli tej hystérii ktorú vyvolali kvôli cudzineckej polícii. Nemienim podporovat žiadnych populistov či už su to Kotleby alebo ini “konzervativci” na žiadnej úrovni, bez ohľadu či vystavali cyklochodník alebo nie. Zrejme sa uplne vykaslem na volbu predsedu VUC, pojdem volit iba poslancov aby sa do VUC dostalo čo najmenej psychopatov.

@Mareklsk človeče toto nemôže byť náhoda, máte 6 udelených srdiečok, ste 66 dní na fóre a prečítal ste 666 príspevkov. :thinking: Spooky… :grin:

Samo peklo ma poslalo… :smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp:
:grinning:

Navrhujem na zdvihnutie tlaku, namiesto poludňajšej kávy:

Ten človek nie je schopný zrozumiteľne a presvedčivo odpovedať ani na jednu otázku. V bežnom živote to pre mňa býva indícia, že si naňho treba dávať pozor. Možno je zamotaný do nejakého vážnejšieho problému, na ktorý sa doteraz neprišlo, takže má dojem, že musí permanentne o všetkom klamať a robiť hmlu. Uvidíme mesiac po župných voľbách, čo vylezie.

Zaujímavé info ku kandidátovi Kusému a jeho vlajkovej lodi:

Tož, tušila som že je to taká Potemkinovská dedina a presvedčila som sa, že som sa dobre rozhdola tak, ako som sa rozhodla. Matúš Čupka urobil skvelú robotu, má môj veľký rešpekt…

Toto je tá najtransparetnejšia miestna časť, ktorá nezverejňuje prílohy ku faktúram?
Toto je ten čestný človek Pán Kusý?
Toto tvrdí človek, ktorý je v dvoch pracovných skupinách Plánu B?
No comment…

Dokonca mu údajne zakázali predvolebný míting v Ružinove .

Týmto ho akurát zviditeľnia, keďže bulvár čítajú hlavne voliči, ktorých vie ľahko osloviť.

@Ludo
Ľudia, ktorí plánujú voliť Huďa už tak sú rozhodnutí. Nejaký hoax o údajnom zákaze predvolebného mítingu (kto? kedy? akým spôsobom mu to zakázal?) mu veľa priaznivcov nepridá, lebo všetkých s oslabeným kritickým myslením už má podchytených.

Klasický argument, že keď sa proti fašistom zasahuje, tak im len zvyšuje podporu, neplatí. Zároveň je totiž poruke automatický protiargument, že keď sa proti nim nezasahuje, tak to nie sú fašisti a sú úplne v pohode. Nedávno to pekne popísal Andrej Bán: https://dennikn.sk/914199/zrusenie-kotlebovej-strany-je-vraj-zbytocne-nie-uz-vcera-bolo-neskoro/

Nedá mi, ale musím reagovať: fašisti nám tu nevyrástli len tak. Oni nie sú príčinou, sú niečoho dôsledkom a vyhovárať sa na neinformovaného a blbého voliča je vrchol zúfalstva a neschopnosti akejkoľvek sebareflexie. 80% nechodí voliť. Prečo? Aj neísť voliť je názor toho (ne)informovaného a (ne)blbého voliča. A prestáva už fungovať “voľba menšieho zla”. Pokiaľ ľuďom nedáme konečne slušnú alternatívu, tak tou alternatívou, žiaľ budú fašisti… a tí makajú na sebe! Pozerala som diskusiu kandidátov na župana v Nitrianskom kraji, aj v Rádiu Aktual …To bolo tak zúfalé! Jediný, kto ako tak Uhríkovi mohol v diskusii, v číslach, kompetenciách oponovať bol Oremus. Diskusia s kandidátmi na župana v Bratislavskom kraji - tiež čisté zúfalstvo, Krajcer si vymenil úlohu s moderátorom a odmoderoval si to podľa svojho scenára…ak sa má podľa týchto mediálnych výstupov rozhodovať volič, tak je to veľmi zlé, viac než zlé! Obracajú sa na mňa ľudia, nech im dám nejaké odporučenie, lebo fakt nevedia. A musím povedať, že sa nehanbím povedať - aj ja mám problém. Rada by som už volila na istotu a neznižovala latku náročnosti.

Nechce sa mi veriť , že väčšina čitateľov bulvárnych správ je už rozhodnutá voliť Huďa.