Volby do VUC v TT kraji

Volby do VUC v TT kraji
0

Kedze paralelne diskusie o volbach do VUC v BB a BA kraji sa celkom rozbehli, a celkovo kategoria o TT kraji ziva prazdnotou, rozhodol som sa zalozit prislusnu temu aj tu.

TT kraj je dost mimo zaujmu medii (kazdy sa sustreduje na BB, BA a trosku NR) a nejsom si vedomi ani ziadnych prieskumov o sancach kandidatov. Navyse z mojho pohladu ako obyvatela kraja ide o geograficky mimoriadne heterogennu suhrn mikroregionov, kde napr. opatenia na Zahori vobec nic neprinasaju obyvatelom Zitneho ostrova, alebo Galanty a naopak, co sposobuje ze ludia vacsinou volia kandidata ktory je im geograficky najblizsi.

Uprimne mam trosku problem vymenovat aj kandidatov, tych co poznam vidim takto:

Jozef Viskupic - napriek tomu ze je z OLaNO je mi hodnotovo celkom sympaticky, mam ale pocit ze nie celkom chape ulohu zupy, ma problem prestupit z role celostatneho politika do pozicie regionalneho a snazi sa populiticky zviest na temach ako cisty den alebo odmena za pravnika bzana co z pohladu VUC nie su az take relevantne a ovplyvnitelne. Dalsia nevyhoda pre mna je ze je z Trnavy a obavam sa ze nejake problemy casti kraja na juhovychod od Bratislavy su mu vzdialene ako… Trnava od Samorina :slight_smile:
Tibor Mikus - stary hazedesak , sice nic zasadne nepokazil ale ani za 12 rokov nic neurobil. Mam pocit ze celkom rezignoval aj na akukolvek kampan a spolieha sa na to ze ma neotrasitelnu stolicku.
Konrad Rigo - sucasny statny tajomnik na min. kultury, predtym posobil v marketingovych agenturach. Celkom sa snazi o sebaprezentaciu, ale tiez mu chyba jasna vizia a v kampani opakuje otrepane a neoverene frazy, dost utoci na kandidata SMK. Vyhoda (pre mna) ze je z mojho okresu, nevyhoda ze v minulosti sa dost okato prizivoval na statnych dotaciach vytvaranim roznych akoze informacnych webov na jedno pouzitie a ma seba napojenu dunajskostredsku oligarchiu. Sance ma dost nizke, lebo Most-Hid tradicne v regionalnych volbach prehrava proti SMK a vela slovakov tiez neoslovi.
Jozsef Berenyi - tradicny kandidat SMK, spolieha sa na hlasy Madarov a tiez nerobi aktivnejsiu kampan ani mi nejsu zname jeho plany

Osobne sa rozhodujem sa medzi Viskupicom a Rigom, ale pri danej ponuke mi to moze byt viac-menej jedno, nastatie za Kotlebu nekandiduje v TT kraji nikto…

Voľby do VÚC v BA

Myslím si, že horšie tento kraj nebude riadený aj keď ho dostane do rúk SMK. Ja pochybujem že 10% obyvateľov TTSK vie aspoň 5 kompetencií VÚC. Takže čokoľvek sa len o 10% zlepší bude to lepšie ako to je teraz :slight_smile:

…Ja to vidím zatiaľ na tohto kandidáta… :slight_smile: Skúste pozrieť program…

https://trnavskyzupan.sk/nasa-vizia/

vyzera tak fajn, neviem ci to tam pribudlo len nedavno alebo som si to iba nevsimol. no bol by som radsej keby tam neboli “juzne okresy” spomenute iba raz, aj to iba v dost nekonkretnej podobe. z dovodu nestastneho vytvorenia krajov ma na zivot v Samorine vacsi vplyv bratislavaska zupa ako trnavska v ktorej sa nachadza…

Áno, kvôli fóbii z Maďarov vytvorili akési patvary namiesto funkčných krajov a okresov. Podobne je to aj so Senckým okresom, ktorého južná časť od Miloslavova po Hamuliakovo nemá so Sencom nič spoločné. Ak si chce niekto bez auta vybaviť niečo na úradoch nemá odtiaľ do a zo Senca (okrem jediného autobusu o 6:46 z Dunajskej Lužnej) ani žiadny spoj.

…je to tak…Trnava je akoby z iného sveta, v šamorínsku nikto nevie, že vôbec existuje a preto to tak aj vyzerá…mali sme taký nápad o užšej spolupráci s Viskupičom, aby sa to trochu zmenilo,ale zatiaľ je to tak v rovine osobných snáh…napr. školám by sa mohlo výraznejšie dostavať pozornosti a iným školským zariadeniam…je to tu dosť zlé na také mesto…

Šamorín by mohol byť pokojne zvlášť okres, keď ním môže byť Ilava, a v rámci neho by boli aj obce ktoré sú dnes súčasťou južného cípu Seneckého okresu a so Šamorínom majú omnoho lepšie dopravné spojenie ako so Sencom.

…toto sa aj my pýtame…prečo nie je šamorín okres…len neviem, či sa s tým bude dať niečo robiť…

To už sa ťažko mení keď na začiatku sa zle vytvorí… Sťahovanie všetkých dokumentov a infraštruktúry zo Senca a DS do Šamorína by bol iný chaos, mnoho dokumentov by pritom určite stratili.

…ke´d mohli kraje meniť v minulosti, môžu znovu…myslím si, že aj tak k tomu raz príde, lebo tieto paškvili ľudia nevedia celkom využívať…

zmena uzemneho usporiadanie je politicky dost neatraktivna tema, volici su voci krajom rezignovani, alebo az alergicki. je mi dost luto ze Rybnicek niekde zapadol, ta jeho koncepcia fakt mala zmysel. v tejto agende sa este angazoval Beblavy, ale inac ticho.
najhorsie je ze z dovodu 16 rocnej existencie tychto umelych celkov uz povodne historicke regiony zacinaju stracat svoju celistvost, takze je coraz tazsie povedat ako by to teda malo byt…